Oralfabet

Česko
Arthur Two Sheds Jackson

• 11.6.2020  18:25
    Vertigo (1958)

Třetí film od Hitchcocka, co jsem viděl a třetí masterpiece. Tentokrát velice pomalý, mysteriózní, chvílemi až tak nějak psychedilecký (ta snová sekvence byla v té době určitě něčím dost nevídaným) a taky... taky je to dost solidní mindfuck. Jen si říkám... SPOILER ALERT Koho sakra napadne takovej plán na zabití manželky?! 9/10

• 7.6.2020  19:35
    Venom (2018)

Ze začátku takový lehce podprůměrný, ale ok, pak na chvíli překvapivě celkem super a ke konci už jenom horší a horší. Problémů to má hodně, ale tím největším je podle mě nevyváženost tónu filmu, občas to směřuje skoro až někam do hororových končin, jindy je z toho zase komedie... (a nijak zvlášť vtipná) Což mi připomíná, že potitulkovka s Woodym Harrelsonem s vizáží alá Levák Bob, nemůže vzbudit snad nic jiného, než smích. A to po ní začnou hrát RTJ. Každopádně... Ne úplně karastrofa, Hardy to celkem táhne, i když by mu asi pomohlo, kdyby bylo jasné, v čem to vlastně hraje. 4/10

• 7.6.2020  01:16

Kvalita se od minulé série asi moc nezměnila, ale začal jsem si to užívat o dost víc. Zvykl jsem si na postavy a prostředí a dostalo se mi spousty slušných dějových linek, i když se to pořád drží při zemi a tempo je dost pomalé. 9/10

• 3.6.2020  14:56
    Tootsie (1982)

Má to dva hlavní elementy, které potřebuje každá dobrá komedie. Dobrý scénář a Billa Murrayho. Navíc Dustin v hlavní roli zase jednou celkem předvádí svoje herecký skills a zvládá bez problémů hrát ženu a dokonce i muže, který hraje ženu, což je možná ještě obdivuhodnější. Mohlo to být asi o něco kratší a taky bych se tentokrát asi obešel bez romantiky a vystačil si jen s komedií, i když nevím přesně, jak by to fungovalo. Možná by stačilo, kdyby Julie na konci řekla: "Je mi líto, ale seš fakt divnej, už tě nikdy nechci vidět, přestaň se stýkat s mým otcem."... Pravdou totiž je, že některé okamžiky (třeba, když spolu leží v posteli) byly trochu creepy. Jo a hudba se mi moc nelíbila. Osmdesátky no. 8/10

• 1.6.2020  20:56
    The Shivering Truth (TV seriál) (2018)

Zatím jsem viděl jen tři díly a ty díly jsou fakt krátký, ale stejně myslím, že už tomu tady můžu ten plnej počet napálit.

• 1.6.2020  20:49
    Rick a Morty - Série 4 (série) (2019)

Nejslabší série? Nejspíš. Pořád naprosto úžasná podívaná? Zcela určitě. Nejlepší epizoda: The Vat of Acid Episode.

• 1.6.2020  09:51

Další mistrovský dílo typu 02x10, 03x01 nebo 03x07, kterým tenhle seriál dokazuje, že se mu nic nemůže rovnat. A já nyní mohu slavnostně prohlásit, že čtvrtá série jako celek je pořád fantastická. To už snad zavře hubu i těm nejnespokojenějším "fanouškům". Jo a ten odkaz na Don't look now byl fakt random, ale cítil jsem se aspoň jako pravý cinefil, že jsem to poznal :)

• 31.5.2020  13:22

Hodně pomalý rozjezd a nedostatek sympatických postav mě ze začátku málem odradil, ale nakonec jsem došel k závěru, že občas je asi v seriálech nutné jít na to pomalu (navíc prostředí reklamní agentury asi ke zběsilému tempu nijak nevybízí), a že skutečnost, že nějaká postava mi úplně nepřiroste k srdci, neznamená, že není fascinující ji sledovat. Je to prostě solidní první série, zaujala, navnadila, chci sledovat dál. To nejlepší určitě teprve přijde. Jo a John Slattery, kterého jsem se až dosud znal pouze jako Ironmanova tátu, je fakt skvělej. 8/10

• 25.5.2020  12:52

Hodně originální a divná epizoda s celou rodinou, což tahle série trochu potřebovala. Taky se v ní zase jednou ukáže, že Rick má trochu zvláštní vkus, co se sexuálních partnerů týče. Jo a Jerry v téhle epizodě docela válel.

• 18.5.2020  09:24

Ano, konečně! Ve 4. Sérii jsem zatím kromě dračího dílu dal všem epizodám plný počet, to ale neznamená, že v porovnání s předchozími sériemi nešlo o drobné zklamání... Tohle je zatím rozhodně nejlepší díl téhle série a jeden z nejlepších vůbec, totálně nepředvídatelná bomba nacpaná skvělými vtipy a momenty. I didn't know ass was on the menu.

• 16.5.2020  16:21

Celkem solidní béčko s cool premisou, snad až přehnaně cool protagonistou, jehož díky jeho jménu nemůžu brát vážně (což ale vůbec nevadí), parádním prostředím post apo New Yorku a neméně parádní Carpenterovou hudbou. Dukovo auto bylo fakt hustý. Místama je to ale mimochodem fakt divný a samozřejmě i dost debilní. 6/10

• 11.5.2020  13:23

Super epizoda, taková klasická. S pořádnou dávkou destrukce a nějakých těch nechutností. Doufám, že ta potitulkovka (byl to odkaz na Americkou Krásu nebo jen podobná scéna?) bude ještě nějak rozvedená.

• 10.5.2020  19:01

Je to dost boží, jsou tu jen dva problémy. Jeden z nich je dost podřadný a přehlédnutelný, druhý je trochu vážnější. Tím prvním je občasná propagace Hulu "nenápadně" nacpaná do dialogů a tím druhým je přílišná podobnost s Rickem a Mortym. Nevadilo by mi, že to má stejnou animaci, sci-fi koncept a dost podobný humor... Jen pár dějových úseků mi R&M připomnělo až moc. SPOILER! Konkrétně v sedmém díle, jehož podobnost s epizodou Ricklantis Mixup (ať už jde o zavádějící název nebo finální plot twist) fakt zamrzela. Pořád ale dost slušná první série. 8/10

• 5.5.2020  01:03
    Ex Machina (2014)

Tak tady musím pochválit snad fakt všechno, co se na filmu pochválit dá, krásnou vizuální stránku, atmosferický soundtrack, inteligentní scénář (všechny plot twisty na mě fungovaly, i když to vypovídá možná víc o mé stupiditě, než o genialitě scénáře) i herecké výkony (obzvlášť Oscar Isaac). Totální lahůdka no. 10/10

• 4.5.2020  11:24

Tak mě to po druhém shlédnutí zase tak nějak dostalo no... Ale mám trochu strach do budoucna, snad už se v příštích epizodách tvůrci zase soustředí na pořádné příběhy, ale jako jedna experimentální meta commentary epizoda a zároveň další verze Interdimensional Cable to je vlastně fakt geniální. Kdyby se tyhle meta elementy nevyskytovaly i v dřívějších epizodách téhle série, mohl bych z toho být nadšen bez jakýchkoli potíží. Asi je dobře, že to není pořád to samé, jako předchozí série, ale prostě... nepřehánět to.

• 4.5.2020  01:21
    Vřískot (1996)

Skoro celou dobu jsem se při sledování Vřískotu snažil zjistit, jak moc vážně bych měl ten film brát a nakonec to vypadá, že odpověď asi zní: Jak kdy. Je to s těmi horory, co komentují, dekonstruují či převrací hororový žánr naruby občas těžké, každopádně jsem se ale celou dobu hlavně skvěle bavil, přišlo mi to skvěle zahraný, natočený i osoundtrackovaný, takže si nestěžuji, spíš naopak, jsem skoro nadšen. Ps: Celou dobu jsem taky myslel na to, jak je to mnohem lepší, než Noční můra v Elm Street, aniž bych si uvědomil, že má obojí na svědomí stejný Wes. Myslím, že velký rozdíl byl ve scénáři. Slabších 9/10

• 3.5.2020  18:00
    Hráči (1998)

Matta Damona s Edem Nortonem bych asi byl ochotný sledovat i při nějakých nudnějších aktivitách, než je hraní pokeru, takže jsem se celkem bavil i přesto, že o pokeru nevím nic. Jo a John Malkovich s Oreama taky potěšil. Jinak tady není moc co řešit, je to prostě dobrý film. Toť vše. 7/10

• 1.5.2020  16:26
    Perný den (1964)

Ti Beatles, to byli čuráčci. 7/10

• 30.4.2020  19:07

Military sci-fi verze Groundhog Day sice narozdíl od zmíněné geniální komedie není úplně dokonalá a v druhé půlce už mě nebavila tolik jako ve skvělém úvodu (obzvlášť první scéna přistání na pláži byla strhující), stejně ale jde o hodně solidní, svižnou, vizuálně promakanou jízdu a ideální volbu na zabití dvou hodin v karanténě. Jo potvrdil jsem si, že nevysvětlování mi u takových konceptů vyhovuje víc, než vysvětlování, ale to už bych asi mluvil o jiném filmu. 7/10

• 30.4.2020  02:15

Dva zhulenci v autě z trávy, to je celkem ucházející nápad. Ale dva zhulenci v autě z trávy, o kterém nevědí, že je z trávy, to je geniální. Btw... už dlouho před tím, než jsem film viděl, jsem věděl o tom autě z trávy a říkal jsem si: Auto z trávy? Jak to jako funguje? Pořád ještě asi neznám přesnou odpověď, ale ani mě to nějak netíží. Má to momenty, které budou asi připadat vtipné jen divákovi zhulenému, momenty, které nejspíš pobaví i lidi, kteří se marihuany nikdy nedotkli a momenty, které mě osobně přišly prostě jen divné, a ne dobrým způsobem. Když to vezmu kolem a kolem... Vcelku slušná komedie. "They're busting the nuns man, that's cold blooded." "Hey, let's watch, man." 7/10

• 27.4.2020  21:26
    Jurský park (1993)

Too much kids (and dinosaurs, ale to je pochopitelný), not enough Jeff Goldblum. 8/10

• 27.4.2020  01:36

Víceméně stejný výsledek jako u Beetlejuice, jen ještě o něco lepší. Je to krásný, bizarní a krásně bizarní film, Burton v nejlepší formě. A stejně jako u Beetlejuice je i tady perfektní mladá Winnona Ryder a úžasná hudba Dannyho Elfmana. Jo a Johnny je samozřejmě taky dost super. 9/10

• 26.4.2020  03:43
    Memento (2000)

Originální příběh podaný způsobem, který z toho dělá něco absolutně jedinečného, hlavně díky tomu, jak geniálně diváka ztotožní s pocity hlavního hrdiny. Jo a Guy Pearce byl dobrej, ale hlavně mě tady dostala Carrie-Anne Moss. Ta scéna, kde Natalie čeká v autě a pak se vrátí... Dokonalost. Mám teď chuť rewatchnout pozdější Nolanovy filmy. 10/10

• 25.4.2020  18:43
    Kmotr III (1990)

Hmm... To muselo být tehdy pro lidi zklamání. Na jedničku a dvojku se kouknu za nějakou dobu zase určitě rád a zajisté oba díly taky víc docením a pochopím. Na trojku asi tak nějak zapomenu. Asi na ni zapomínám právě teď. Nejzajímavější bylo, že tam byl děda ze Swiped. 4/10

• 25.4.2020  02:55
    Kmotr II (1974)

Tak jsem se konečně podíval na Kmotra 2 a kdybych ho měl popsat třemi slovy, zvolil bych v tuhle chvíli asi: únavný, vyčerpávající a náročný. Po nějaké době bych možná jedno z těch slov mohl nahradit slovem výborný. 9/10

• 24.4.2020  14:31

Z té premisy šlo vykouzlit něco vskutku hrozného, ale Step Brothers nejsou vlastně úplně špatní. Fim je konzistentně docela vtipný a těch vážně otravných nebo trapných momentů tam není nějak moc. Willa Ferella úplně nemusím, Johna C. Reilyho zase fakt můžu, ale spíš ve vážnějších rolí... Sem každopádně sedli oba jako šourek na bicí soupravu. No, vidím to na celkem solidních 6/10

• 21.4.2020  01:08
    Šílení (2005)

Líbilo se mi, že maso mělo svou vlastní znělku. Teda jako líbilo se mi to celý. Teda jako nadchlo mě to celý. Teda jako celý mi to vyrazilo dech. Švankmajer a Tříska jsou frajeři největší. Tohle ať se tady točí a všem těm zdejším tvůrcům odpadových komedií nasaďte terapii číslo 13, prosím! 10/10

• 20.4.2020  03:08
    Vyvolený (2000)

M. Night Shyalaman, režisér s nejpodivnějším jménem a nejpozoruhodnějším kariérním vývojem... Obě tato tvrzení jsou asi trochu přehnaná, ale něco pravdy na nich je. Mám s M. Nightem zvláštní vztah. Viděl jsem toho od něj jen dost málo, ale kvůli tomu, jak moc se o něm kvůli již zmíněnému kariérnímu vývoji mluví, mám pocit, jako kdybych byl s jeho tvorbou obeznámen vlastně dost blízce. A nemůžu říct, že bych byl fanoušek. Dokonce ani jeho tolik oceňovaný debut Šestý Smysl mě nijak neohromil (ale viděl jsem ho celkem dávno, asi tomu dlužím rewatch). Unbreakable byl asi první film, co se mi od něj fakt líbil, ale rozhodně mám své výhrady. Na to, jak se film tváří realisticky je celá ta věc s Bruceovým kryptonitem fakt debilní, některé scény trvají moc dlouho nebo působí moc předvídatelně. Na konci to ale tak nějak všechno hezky zapadne do sebe a ty zápory přestanou působit až tak důležitě. Prostě celkem solidní film no, nejlepší je na něm jednoznačně postava Elijaha Price, skvěle napsaná i zahraná... Jen mi přijde, že je to kvůli dost jednoduchému a pomalu plynoucínu ději spíš na jedno shlédnutí, ale možná se pletu. 8/10

• 17.4.2020  21:39

Prvních pár minut mi přišlo dost rozpačitých, ale brzo jsem se začal fakt slušně bavit. Spousta nápaditých vizuálních gagů nebo zcela absurdních replik pronášených s kamenou tváří, si mě fakt získala, i když hluchých míst se taky našlo dost, scénář s největší pravděpodobností vznikal tak, že do něj byl vecpán každý a jakýkoli vtip, který tvůrce napadl. Celkem slušná zábava prostě no. 7/10

• 15.4.2020  22:09

První filmová zkušenost s panem Soderberghem a jsem velice spokojen. Ne každý dokáže vzít čtyři postavy a krabici videokazet a přijít s něčím takhle efektivním. A přitom tak prostým. Nejvíc mě z toho bavilo to video, ale sex a lži byly taky slušný. 9/10