Podezřelá (2022)

Nepřekvapivě prezicně natočený, místy lehce dezorientující neo-noir s tragickou romancí v centru příběhu. Plusové body za nápadité a vkusné využití moderních technologií - mobily, notebooky, appky a internetové prohlížeče mohou často zkazit atmosféru intenzivního detektivního příběhu, tady se tomu Park zručně vyhnul. 7/10

Rick a Morty - Solarickové (2022) (epizoda)

Not to sound corny, ale tohle je epizoda pouze pro skalní fanoušky. Deep lore shit. Kdyby se někdo z nějakýho nepochopitelnýho důvodu rozhodl začít tímhle dílem, asi by mu to usmažilo mozek. Já miloval každou sekundu.

Volejte Saulovi - Série 5 (2020) (série)

Na konci čtvté série se konečně zrodil Saul Goodman, a v páté se mu docela rychle podaří dostat se s pomocí své čerstvě obnovené právnické licence do solidních problémů. No a je samozřejmě radost to sledovat. Vztah Jimmyho a Kim začíná být minimálně stejně fascinující, jako býval ten mezi Jimmym a Chuckem, a Lala je extrěmně zábavný sledovat. Bagman je zatím asi nejlepší díl, a vzpomněl jsem si při něm na Pine Barrens - neméně fantastickou epizodu Sopranos. 10/10

Před úsvitem (1995)

Měli zajít na tu hru o té krávě. 8/10

Jako zabít ptáčka (1962)

Nemyslím si, že by to plivání na panty té dřevěné branky fakt zabránilo tomu, aby vrzala. 8/10

Volejte Saulovi - Série 4 (2018) (série)

Kdybych bral třetí sérii jako pokles v kvalitě (což neberu, i když je jediná, které jsem zatím nedal 10/10), byl by tohle návrat do formy. Jimmyho roční pauza od právničiny přinesla spoustu nápaditosti a skvělých momentů, vztah mezi Jimmym a Kim je tady mnohem propracovanější, než dřív a dějová linka o přípravě konstrukce meth laborky byla stokrát zajímavější, než bych čekal. Závěr byl dokonalý a dost zdrcující, ihned jdu na další sérii. 10/10

Volejte Saulovi - Série 3 (2017) (série)

Navzdory fantastické páté epizodě mi asi třetí série přišla nejslabší - možná proto, že první dvě jsem bral jako rozjezd, zatímco tady jsem čekal, že už to celkem rozjetý bude, a ono to přitom je chvílema pořád dost pomalý. Všechno týkající se vztahu Jimmyho a Chucka je excelentní, ale oproti předchozím sériím tu bylo trošku víc slabších míst. Víceméně si ale nemůžu stěžovat, pořád je to fantastická podívaná. 9/10

Zkouška - Série 1 (2022) (série)

Z této show jsen si odnesl následující: 1. Nathan Fielder je génius. 2. Nathan Fielder je psychopat. 3. Nathan Fielder by byl dobrej táta...? 10/10

Nene (2022)

Kdybych někomu zkusil jen hodně stručně popsat premisu tohohle filmu, neznělo by to nejspíš nijak zvlášť originálně, přesto jsem z kina odcházel s pocitem, že se to, co jsem právě viděl, nepodobalo ničemu, co jsem viděl předtím. Pro mě zatím nejepší Peele (i když oběma předchozím určitě dlužím rewatch) a nejspíš film roku... Což říká hodně, protože letos taky vyšel film, co jsem označil za jeden z nejlepších, co kdy byly natočeny. V té záplavě Marvelovek, sequelů, remaků a rebootů je občas snadný začít s řečma o smrti kinematografie a tak, ale právě teď mám pocit, že prozatím jsme úplně v pohodě. Psychor a Logan Paul mají na hovno vkus, kdo by to řekl. One-eyed, One-horned, flying purple people eater. 10/10

Volejte Saulovi - Série 2 (2016) (série)

Ne tolik stand out epizod jako v první sérii, ale zase to působí trochu uceleněji. Taky je tu o trochu víc komediálních prvků, což mě celkem potěšilo, i když se zároveň těším na další série, kde bude dle mého odhadu převládat dramatická stránka. Konec dost navnadil. 10/10