Když Harry potkal Sally (1989)

Je "I'll have what she's having" nejlepší vtip v jakékoli romantické komedii? 8/10

Zločiny budoucnosti (2022)

Cronenbergův návrat k body horroru nepůsobí nijak triumfálně, jde o komorní podívanou, co se očividně nesnaží zavděčit nikomu kromě mistra samotného, já si však jeho nejnovější kousek fakt užil, nejspíš víc, než jsem na základě ohlasů a recenzí čekal. Svět, který zde Cronenberg vytvořil není možná vyloženě vtahující, ale ty aspekty, na které se zaměřil, dokáží fascinovat. A na konci mi to celé dávalo celkem smysl, s čímž jsem zhruba v půlce úplně nepočítal. 8/10

Stranger Things - Season 4 (2022) (série)

Čtyřce dávám horší hodnocení, než všem předchozím sériím, přestože obsahuje některé z nejsilnějších momentů a epizod (4 a 7) celého seriálu, můj vkus se prostě jenom za ta léta trochu změnil. Navíc dvou a půl hodinové finále, na nějž jsem víceméně zareagoval jen pokrčením ramenem, to je trochu trestuhodné. Měla to asi už být poslední série.

Zkrocená hora (2005)

Silný příběh o agónii pramenící z popírání vlastní přirozenosti. Herecké výkony vskutku fantastické, taky to fakt skvěle vypadá. Občas to trochu divně skočí v čase, někdy to funguje, někdy úplně ne... Scéna, v níž Jake seřve tchána u večeře byla jednou z nejuspokojivějších věcí, co jsem kdy viděl. 8/10

Insider: Muž, který věděl příliš mnoho (1999)

Michael Mann dokáže i téma, které bych normálně neshledal nikterak fascinujícím, podat tak, že mě k té obrazovce na dvě a půl hodiny spolehlivě přiková, nemůžu se prostě toho jeho stylu nabažit. Jo a fantastické herecké výkony samozřejmě taky neuškodí. Neříkám, že jsem se v tom místy trochu neztrácel, ale mou pozornost si to navzdory tomu udrželo celou dobu. 8/10

Koralína a svět za tajnými dveřmi (2009)

Tohle jsem viděl kdysi dávno na základce a pamatuji si, že se mi to nějak nelíbilo. Myslím, že jsem prostě tak nějak z principu zavrhl jakýkoli film pro děti, co nám pustili, a ani jsem nejspíš pořádně nedával pozor, navíc můj filmový vkus byl tehdy víceméně neexistující, tudíž jsem dnes už názoru svého mladšího já vůbec nedůvěřoval, a očekával jsem, že si Koralínu užiju. Ale stejně mě překvapilo, jak moc jsem si ji užil. Dokonalá spooky atmosféra, dokonalá animace, spousta nápadů a fantastických momentů, co se člověku zapíšou do paměti. A kočka dabovaná Keithem Davidem. Co víc si přát? 10/10

Morbius (2022) odpad!

Doktor Michael Morbius/10

Šílený Max: Bojovník silnic (1981)

Závěrečné odhalení totožnosti vypravěče téměř na úrovni Burtonova Karlíka a továrny na čokoládu. 8/10

Bod zlomu (1991)

Ten týpek, co při seskoku padákem řve "Sex with the gods!" je cool. Jo a Gary Busey je asi vždycky tak trochu legrační, ale to, že se tady jeho postava jmenuje Pappas k tomu podstatně přispívá. 8/10

Odloučení - Série 1 (2022) (série)

Sice jsem momentálně fakt necítil potřebu rozkoukávat novej seriál, ale tohle vypadalo moc zajímavě na to, abych odolal. A jsem moc rád, že jsem neodolal, protože je to totální bomba. Fascinující, originální premisa se spoustu potenciálu, skvělá herecká sestava (kromě starých zkušených pardálů jako Turturro, Walken, Scott a Arquette si mě fakt získala pro mě dosud neznámá Britt Lowell) a úžasně znepokojivá atmosféra s příměsí humoru a podivna, to vše tvoří nepopsatelně lahodný koktejl, po jehož vypití lačním po další dávce. 10/10