Zloděj (1981)

Caan je cool, Mann je cool, Tangerine Dream jsou cool, a tenhle film je bohužel celkem nuda. 6/10

Barry - Série 3 (2022) (série)

Zatím nejtemnější série, na humoru se znatelně ubralo a Barryho postava je tady posunuta do opravdu těžce nesympatické polohy (ne, že by dřív byl nějaký svatoušek, ale rozdíl mezi první a třetí sérií je nepřehlédnutelný). Proti tomu směru, jakým se seriál vydal, nic nemám, ale stejně mi přišla třetí série o něco slabší, než ty předchozí, dělo se toho sice hodně, ale nic ve mě nezanechalo až tak silný dojem. Žádná epizoda mě nedostala tak, jako Ronny/Lily z minulé série, vždycky jsem měl pocit, že to mohlo být ještě o něco lepší. Stejně bych ale neřekl, že jsem nějak zklamán a určitě mě zajímá, jak se bude příběh vyvíjet dál. 8/10

Barry - Série 2 (2019) (série)

Ještě o úroveň výš než už tak velice dobrá první série. U první řady jsem zmiňoval Coeny, ale teď se z toho už stává něco, co se k ničemu moc přirovnávat nedá, protože to má svou vlastní, jedinečnou osobnost. Pátá epizoda je úžasně unhinged záležitost. 10/10

Jíst, pít, muž, žena (1994)

Špatnej film to určitě není, ale mě bohužel nějak extra nesedl. Herečky jsou sice sympatické, ale postavy, které ztvárňují mě ničím moc neoslovily, a celkově mě dění tak nějak nechávalo chladným. Občas se sice objeví nějaký úsměvný či roztomilý moment, ale jako celek prostě nic dechberoucího. A nevím jestli jsou na vině kulturní rozdíly nebo slabý scénář, ale diaogy mi zněly hrozně nepřirozeně. 6/10

Barry - Série 1 (2018) (série)

Boží Hader, Coenovsky laděný mix dramatu a komedie, půlhodinové epizody... Už teď je mi smutno z toho, jak rychle to budu mít zkouknutý. NoHo Hank rules. 9/10

Utajený (2005)

Program na ideální filmový maraton: Lost Highway, Caché, několik hodin záběrů vašeho domu nahraných na videokazetě, kterou vám někdo anonymně poslal. 7/10

Odpočívej v pokoji - Série 4 (2004) (série)

Chování některých postav začíná být neskutečně frustrující, ale pořád je to celkem slušná podívaná.

Kabaret (1972)

Sally má hroznej sestřih, Max má hroznej knírek. Snad mě Joel Grey dnes nenavštíví ve snech. 9/10

Porco Rosso (1992)

Víceméně akční film od Miyazakiho. Not bad, ale preferuju takový ty spirituální, transcendentní filmy utkaný z dětské fantazie. 8/10

Banda - Série 3 (2022) (série)

Herogasmus byl sice bez debat předčasným vyvrcholením (pun very much intended) celé série a finále tak díky příliš vysoko nastavené laťce lehounce zklamalo, ale jako celek je trojka pořád nejspíš to nejlepší, co nám zatím The Boys nabídli. Doufám, že Todda čeká extrémně bolestivá smrt.