BoJack Horseman - Série 5 (2018) (série)

5. série potvrzuje, že Bojack je naprosto unikátní dílo a nabídne několik výborných epizod, jež se mohou směle postavit vedle legendárních předchůdců ze sérií minulých. Pokud to ve čtvrté sérii už vypadalo jako, že Bojack je na správné cestě stát se lepším člověkem (koněm), konec téhle série nás pěkně nevybíravým způsobem vyvede z omylu. Ještě temnější, než kdy dřív! Jo a taky je tady sex robot jménem Henry Fondle, ten byl fakt super!

Boj o moc (2018) (seriál)

Příběh tří rozmazlených, nevychovaných, nechutně bohatých dětí přetahujících se o uznání a náklonnost jejich emocionálně uzavřeného otce. V teorii není Succession seriál, který bych měl shledávat kdovíjak zajímavým, v praxi je to jeden z nejpoutavějších, nejvtipnějších a zároveň nejtragičtějších televizních počinů, co jsem kdy viděl. Absolutní herecká a scenáristická virtuozita, kterou Succession disponuje, se prostě jen tak nevidí, a činí každou zdánlivě prostou dialogovou scénu něčím zajímavou a vtahující. Těžko říct, zda ještě někdy na poli televizní tvorby uvidíme něco takhle dokonalého. "I love you, but you are not serious people." 10/10

Boj o moc - Série 1 (2018) (série)

Z nějakého důvodu byl zřejmě seriál o intrikujících hyperbohatých zmrdech přesně to, co jsem právě potřeboval. Ta znělka, to obsazení... Jsem v sedmém nebi. Pokud se to má ještě v druhé sérii zlepšit, budu si asi muset udělat místo v top seriálech. 9/10

Boj o moc - Série 2 (2019) (série)

Čekal jsem opravdu hodně a popravdě musím říct, že rozjezd mi připadal ještě pomalejší, než u první série. Jenže pak přišel třetí díl a Boar on the floor, a od té chvíle už jsem byl nadšen celou dobu. Pátá epizoda je pro mě dost možná zatím tou nejlepší, prostě od začátku do konce absolutní nářez bez jediného slabého místa, ale závěr mě taktéž rozsekal a ten L to the OG rap byl tak nějak tím nejlepším, co jsem kdy viděl. Postavy i herce jsem si všechny absolutně zamiloval už v první sérii a má láska k nim i přes jejich nepopiratelné zmrdství pouze roste. Kendall je absolutně fascinující, Roman je mi překvapivě čím dál tím sympatičtější, Sarah Snoook jako Shiobhan totálně válí a je skvělý vidět ji tentokrát v úplně jiném světle, Loganovi je věnováno víc prostoru a jeho postava je prokreslenější, vztah mezi Tomem a Greggem je nadále jedním z nejpoutavějších prvků celého seriálu a přírustek Holly Hunter taky nesmírně potěšil. Takhle nadšen jsem byl ze seriálu naposledy asi u Twin Peaks. YOU CAN'T MAKE A TOMLETTE WITHOUT BREAKING FEW GREGGS. 10/10

Boj o moc - Série 3 (2021) (série)

Tady se pomalu začínáme přesouvat od "Best thing on tv right now" k "Best thing on anything ever". Royové jsou všichni ještě zkaženější, ubožejší a nenapravitelnější (pravděpodobně neexistující slovo), než kdy dřív, a já je všechny miluju čím dál tím víc. A to nemyslím jenom tak, že mě neskutečně baví je sledovat (i když to je taky rozhodně pravda), chci tím taky říct, že ty emocionální momenty na mě fakt zabírají, a to vyžaduje fakt talent, napsat a zahrát takové postavy. Myslím, že lepší už to být nemůže, ale počkám si na čtvrtou sérii. Btw: v téhle sérii bylo strašně moc narážek na incest a moje jediná otázka zní: Kde byly doteď? 10/10

Boj o moc - Série 4 (2023) (série)

Tak skončil jeden z mých absolutně nejoblíbenějších seriálů, a já se ještě pořád snažím zpracovat své pocity. Každopádně už teď můžu říct, že šlo o další excelentní sérii, dost možná nejlepší, i když asi nebude mou nejoblíbenější. V závěru prostě nutně musela převládnout temnota, která byla v seriálu přítomna od začátku, a přestože bych to nijak jinak nechtěl, trochu se mi během sledování stýskalo po epizodách, v nichž hrál humor víceméně stejně důležitou roli jako drama. Pořád jsou tu sice nádherně absurdní momenty, u nichž jsem se nahlas smál, ale už jde spíš jen o takové koření, zatímco v minulosti byl humor často neoddělitelnou součástí příběhu. Třetí epizoda je nejspíš nejunikátnější z celého seriálu a tvůrcům se v ní opět daří vyvolat v divákovi sympatie vůči postavám, které od začátku ukazovali v té nejméně sympatické podobě, jakou si lze představit. Taky díky tomu, co v třetí epizodě provedli, došlo k hodně zajímavé změně dynamiky mezi postavami, z níž pak velice uspokojivě těžili až do konce, a mohli nám předvést Loganův zhoubný vliv na jeho děti v dosud nejbrutálnější, nejsyrovější podobě. Jsem rád, že mám momentálně rozkoukáno Gravity Falls, protože tohle bylo celkem vyčerpávající. Ale jak už jsem jednou napsal, nijak jinak bych to nechtěl. Sbohem, vy morálně zkorumpovaní, psychologicky poškození ubožáci, byla to nádherná jízda. 10/10

Boj o moc - Toskánsko (2021) (epizoda)

"He never saw anything he loved that he didn’t want to kick just to see if it would come running back.” Jak je vůbec možný, že byla tahle epizoda ještě lepší, než ta minulá???

Bokovka (2004)

Sice sám nesnáším tenhle druh vtipů (obzvlášť proto, že v dnešní době už je může člověk dělat o každým filmu), ale asi tentokrát neodolám: Parádní film o tom, jak Sandman a Rhino ochutnávají víno a potýkají se s krizí středního věku... Trochu trvá než se to rozjede, ale ke konci už jsem si to neskutečně užíval. A to ani nejsem žádnej velkej fanda vína. 9/10

Bolestná realita (1994)

"The answer is... PIZZA!" Film jsem si z velké části dost užíval a taky ke mě, jakožto k třiadvacetiletému muži bez jasné vize budoucnosti, který se stále tak trochu vyrovnává s faktem, že je dospělý, jeho téma celkem promlouvalo. Jo a scéna na benzínce je parádní, a přitom tak jednoduchá, a song My Sharona díky ní teď miluju. Ale bože můj, Ethan Hawke tady hraje asi toho nejnesnesitelnějšího, nejtrapnějšího rádoby deep kreténa, co jsem kdy viděl. Winona to celkem vyvažuje svou nadpozemskou dokonalostí, ale díky závěru bohužel nemůžu jít nad 6/10