Rick a Morty - Solarickové (2022) (epizoda)

Not to sound corny, ale tohle je epizoda pouze pro skalní fanoušky. Deep lore shit. Kdyby se někdo z nějakýho nepochopitelnýho důvodu rozhodl začít tímhle dílem, asi by mu to usmažilo mozek. Já miloval každou sekundu.

Volejte Saulovi - Série 5 (2020) (série)

Na konci čtvté série se konečně zrodil Saul Goodman, a v páté se mu docela rychle podaří dostat se s pomocí své čerstvě obnovené právnické licence do solidních problémů. No a je samozřejmě radost to sledovat. Vztah Jimmyho a Kim začíná být minimálně stejně fascinující, jako býval ten mezi Jimmym a Chuckem, a Lala je extrěmně zábavný sledovat. Bagman je zatím asi nejlepší díl, a vzpomněl jsem si při něm na Pine Barrens - neméně fantastickou epizodu Sopranos. 10/10

Před úsvitem (1995)

Měli zajít na tu hru o té krávě. 8/10

Jako zabít ptáčka (1962)

Nemyslím si, že by to plivání na panty té dřevěné branky fakt zabránilo tomu, aby vrzala. 8/10

Volejte Saulovi - Série 4 (2018) (série)

Kdybych bral třetí sérii jako pokles v kvalitě (což neberu, i když je jediná, které jsem zatím nedal 10/10), byl by tohle návrat do formy. Jimmyho roční pauza od právničiny přinesla spoustu nápaditosti a skvělých momentů, vztah mezi Jimmym a Kim je tady mnohem propracovanější, než dřív a dějová linka o přípravě konstrukce meth laborky byla stokrát zajímavější, než bych čekal. Závěr byl dokonalý a dost zdrcující, ihned jdu na další sérii. 10/10

Volejte Saulovi - Série 3 (2017) (série)

Navzdory fantastické páté epizodě mi asi třetí série přišla nejslabší - možná proto, že první dvě jsem bral jako rozjezd, zatímco tady jsem čekal, že už to celkem rozjetý bude, a ono to přitom je chvílema pořád dost pomalý. Všechno týkající se vztahu Jimmyho a Chucka je excelentní, ale oproti předchozím sériím tu bylo trošku víc slabších míst. Víceméně si ale nemůžu stěžovat, pořád je to fantastická podívaná. 9/10

Zkouška - Série 1 (2022) (série)

Z této show jsen si odnesl následující: 1. Nathan Fielder je génius. 2. Nathan Fielder je psychopat. 3. Nathan Fielder by byl dobrej táta...? 10/10

Nene (2022)

Kdybych někomu zkusil jen hodně stručně popsat premisu tohohle filmu, neznělo by to nejspíš nijak zvlášť originálně, přesto jsem z kina odcházel s pocitem, že se to, co jsem právě viděl, nepodobalo ničemu, co jsem viděl předtím. Pro mě zatím nejepší Peele (i když oběma předchozím určitě dlužím rewatch) a nejspíš film roku... Což říká hodně, protože letos taky vyšel film, co jsem označil za jeden z nejlepších, co kdy byly natočeny. V té záplavě Marvelovek, sequelů, remaků a rebootů je občas snadný začít s řečma o smrti kinematografie a tak, ale právě teď mám pocit, že prozatím jsme úplně v pohodě. Psychor a Logan Paul mají na hovno vkus, kdo by to řekl. One-eyed, One-horned, flying purple people eater. 10/10

Volejte Saulovi - Série 2 (2016) (série)

Ne tolik stand out epizod jako v první sérii, ale zase to působí trochu uceleněji. Taky je tu o trochu víc komediálních prvků, což mě celkem potěšilo, i když se zároveň těším na další série, kde bude dle mého odhadu převládat dramatická stránka. Konec dost navnadil. 10/10

Bullet Train (2022)

Není to špatný, ale mohlo to být podstatně lepší, kdyby to bylo vtipnější nebo kdyby se to aspoň o ten humor tak usilovně nepokoušelo. Zvlášť u Aarona Taylora Johnsona mě fakt mrzelo, že nedostal nějakej lepší materiál, protože bylo očividný, že by vtipnej být rozhodně dokázal. Akce je super, kreativní, dynamická, přehledná, ale jakmile se prostě zastaví a nastane čas na "witty banter"; obvykle to moc nefunguje. Jo a taky už mi ke konci bylo dost jedno, kdo vlastně koho na co najmul, kdo koho zradil atd... Brad je pořád cool. 6/10