Aquaman (2018)

S načtenými komiksy či se shlédnutými animáky k tomuto filmu nejvíc rovnající se JL: Throne of Atlantis, jsem od filmového Aquamana čekal mnohem méně. Ale co jsem od filmu dostal, to rozdýchávám ještě teď! Výborný film představující postavu Arthura Curryho alias Aquamana nemohl vypadat lépe. Na Origin je obsahově bohatší jak Wonder Woman. Skvělý příběh, který byl místy „mírně“ klišoidní, byl doprovázen výborným (digitálním) vypodobněním Sedmi království, skvělým ozvučením a skvělými efekty. Fantazie tvůrců si nekladla meze a plně nám ukázala lidstvu neznámá nejhlubší místa naší planety a co v nich může žít. Postavy též skvělé, uvěřitelné včetně té chemie mezi nimi. Po celou stopáž nám film nedal šanci se nudit – od skvělých klidných scén, přes ukázky nádherných lokací až po skvěle zvládnuté akční scény. Místy by se film dal hodně připodobnit k sérii Uncharted. I se základním Ratingem PG13, tvůrci opravdu věděli jaké scény použít nebo jaká slova použít. Řeči jako „Nejlepší film Marvelu od DC“ jsou v tomto případě zbytečné, protože takhle má Aquaman vypadat! DC není jen 'temné' jak si asi každý myslí. *Produced by: Deborah Snyder & Zack Snyder*

Warcraft: První střet (2016)

Jakožto poměrně amatér ve hrách, avšak orientující se v Lore Warcraft, ve filmu vidím hodně odlišností s předlohou, ale jinak je to skvělé. Od začátku je jasné komu fandit… Co se horda vrhala na lidi se zdrcující silou, rovnou bez varování, šel z toho takový ten pocit bezmoci jako „Jak s tímhle máme ***** bojovat?!“. Efekty skvělé – na celý digitální svět vážně špička ať už jde o vypodobnění, postav, světa či magie. Postavy taky skvělé – jen by to chtělo trochu umocnit, že smrt jistých postav má mít větší váhu a dát nám pocit, že je to fakt ztráta. Jen střihy, kterých tu bylo vážně dost tomu poměrně uškodily. Film často přeskakuje do různých momentů, které by si třeba zasloužily víc prostoru nebo je více rozvést. Jinak jsem s filmem vážně spokojený a užil jsem si ho… A už mi sem sakra perte dvojku!

Resident Evil: Odveta (2012)

Resident Evil Retribution je to nejhorší co nám filmové univerzum toho světa vůbec může nabídnout. Na celkem působivý konec Afterlife navazuje přímo Retribution a úvodní scénu nám přehrává pozpátku. Alice je zajata a uvězněna v simulačním středisku Umbrelly hluboko pod mořskou hladinou na Sibiři? To je fuk… A tady to začíná. Hromada nesmyslů, nelogických zvratů, bez fyzikálních zákonů, vykrádaček ze hry a neustálé slou-mou akce. Tady si projde Tokiem, nějakým random Americkým městečkem až po rudé náměstí kde si to Alice a její banda za volantem Rolls Royce rozdají s obrovským super-Lickerem. Hromada zombie typu T nebo s Las Plagas parazitem či dva Executionery, které si Alice dává s prstem v nose. Film si z her opět půjčuje další „sadu“ postav a tentokrát to schytali Leon S. Kennedy, Ada Wong nebo největší Badass série Barry Burton zde ztvárněný Kevinem Durandem. Až do herního Revelations 2 jsme pořádně ani nevěděli co s Barrym vůbec je, ale rozhodně se měl lépe než ve filmu kde byl jeho osud jasně zpečetěn. Vrací se ale i Albert Wesker. Po Afterlife najednou obrátil a už nechce Alici zpapkat nýbrž jí za pomoci Ady Wongové a bandy jmenovaných hrdinů výše dostat z komplexu. Alice se tu dokonce setkává se starými známými jako Rain Ocampo, Carlose Olivieru… i ten chlápek co ho to rozkrájelo v Laserovém koridoru se vrátil. Tentokrát, ale jako znepřátelené klony. Jedna věc co mne neskutečně s*ala už od Extintion a to ta výroba klonů jak na běžícím páse. Ve hře byli rádi když sem tam vytvořili nějaký ten klon, ale tady je to šílené… jako by to bylo úplně běžné i ve skutečném životě. Finále celého filmu je úplně o ničem. Probíhá mezi Alice s Leonem a Lutherem proti zmanipulované Jill Valentine po boku s Rain, která si ještě připomohla vyspělejším parazitem Las Plagas. V podstatě ze sebe udělala takového Osmunda Saddlera ze čtvrté hry s jedním rozdílem – na Saddlera neútočilo to čemu vládl. Celé to v ultrazpomalených záběrech. Mezi to se dostalo pár X-ray scén, které ukazovali Leonovu zlomenou ruku a dvě smrtelná zranění zlomených žeber Luthera a Alicí. Souboj samozřejmě končí výhrou našich hrdinů. Na konci filmu se úplně zapomnělo na veškerá zranění z boje, na to že umřel Luther... tedy – jako by v sérii ani nikdy nebyl, všichni vysmátí. Wesker vrací Alice zpět své schopnosti a připravuje jí na finální souboj kde lidstvo má tu nejmenší šanci. Kdybych se měl vyjádřit k obsazením. Postavy byli dost debilně napsané. S Leonem, který dostal o dost méně prostoru jak Chris, bych byl celkem i spokojený, ale nulové repliky tomu taky moc nepomohli. Obzvláště v záběru kdy si musel nutně sáhnout na stehýnko Ady Wongové. Její výstup a její obsazení bylo příšerné. Ve filmu mi připadala spíše jak nějaká pipka než jako agentka ve službách Alberta Weskera. S kým jsem byl poměrně spokojen byl Kevin Durand jako Barry Burton. Ten tuto Badass postavu ztvárnil opravdu skvěle a rád bych ho viděl i nadále, ale jeho potenciál byl zabit jedním jediným filmem. Výkon M. Rodriguez je taky hodně slabý. Jako by speciálně pro tento film zapomněla hrát. Opravdu mne pobavili momenty kdy se při finálové scéně vždycky na někoho rozběhla. Pokaždé to vypadalo jako by byla připravená běžet sto metrů ačkoliv odpor proti ní stál ani ne pět metrů a to všechno ještě ve zpomalených záběrech. Jedna hvězda za skvělou Siennu Guillory jako Jill Valentine ve stylu pátého herního RE a skvělý soundtrack skladatele tomandandyho.

Resident Evil: Poslední kapitola (2016)

Abych řekl pravdu tak zklamán nejsem… Co očekávat už po tak špatném Retribution? Je to typická akční řež. Celý film působil strašně uspěchaně. Obzvláště po tom, že se původně plánovalo rozdělit film do dvou dílů. Scény, které by se daly rozvést působily jako na speedu a film tím působil dost podivně až nerealisticky… A to né tak že bych to přirovnával k realitě nýbrž k tomu co nám již filmové RE předvedlo. Film doslova přeskočil události, na které vnadil už závěr předchozího filmu a začíná o nějakou dobu později. Nevíme tedy co se stalo s Leonem, Adou nebo Jill - jedině to, že je Wesker zradil. Ten je podobně jak v Retributions tak i tady zase velký slaboch. Vůbec nevyužitý rádoby tvrďák. Prostě takovým poslušným řadovým pejskem vedení Umbrelly. Všechny postavy, které vnadili snad všechny plakáty a tedy lidé co se přidali k Alici k poslednímu boji byli spíš jako obětní beránci. Prostě aby pro potřeby filmu musel někdo zemřít když už na hlavní hlavní duo (Alice a Claire) nesměli sáhnout. Během filmu po všech těch pěti předešlých dílech vyšlo najevo o co Umbrelle skutečně šlo. Popravdě mi to, ale jako Poslední kapitola vůbec nepřijde… nějak pořád nemohu uvěřit tomu co se stalo na konci. Tři hvězdy plus jedna za Claire ve stylu Revelations 2 a za Soundtrack.

Resident Evil: Vendeta (2017)

Po dlouhém čekání, mnou velmi očekávaná Vendetta konečně dorazila a do třetice těchto CGI filmů mě… no – zklamala? Zklamání přece nepřipadalo v úvahu, ale bohužel se tak stalo. Film opět spojuje Leona S. Kennedyho s Chrisem Redfieldem, aby se bok po boku postavili proti nové hrozbě v podobě nového viru s označením ‚A‘ vytvořený tajemným padouchem Glennem Ariasem. A tady přichází první kámen úrazu. Padouch, od kterého se očekávalo různé, nehledě na veškeré teorie před vydáním – tenhle vznikl pouze pro potřeby filmu a veškerý potenciál postavy je pryč. Po velmi dlouhé době se vrací další známá postava, která je též přeživší Raccoon City a to Rebecca Chambers. Zrovna u ní mi přišlo, že vývojáři zapomněli, že by postavy měli taky stárnout, protože na 37 let vypadá skvěle. Její postava prošla docela razantní změnou, protože najednou z holčiny co přežila Marcuse, Weskera, Caliban Cove nebo podzemí je najednou někdo, kdo musí být zachraňován. Ale budiž. Film sám o sobě působí dosti uspěchaně. Scény nejsou rozvedené nebo nedávají smysl. Prostě jako by ve střižně nevěděli co s nůžkami. Do toho film ještě nepůsobí uzavřeně, protože někdy uprostřed filmu bylo „něco“ nakousnutého, ale pak už se k tomu nevrátili. Doufám, že na to navážou v případném pokračování, avšak z důvodu opomenutí v tomto filmu by spíš vypadalo jako snaha o záchranu situace. Ale abych jenom nehanil. První polovina filmu je až s temným hororovým nádechem, druhá je už, ale akčního rázu podobně jak v prvních dvou filmech. Film se může pyšnit vážně skvělou akcí, ba co vůbec i snad jednou z nejlepších akčních scén vůbec. Animace též prošla revolucí. Skvěle vypadající postavy nebo fotorealistický New York jsou vážně skvělou pastvou pro oči. Za mne 65-70%.

Star Wars: Síla se probouzí (2015)

Hvězdné války jsou zpět! Režisér J. J. Abrams zasedá do režisérského křesla pod taktovkou Walta Disneye a slibují nám velkolepou podívanou. Těšit se můžeme na staré známé postavy z původní trilogie jako Luka Skywalkera nebo Hana Solo! Navíc má být tento film cílený do stylizace právě původní trilogie Star Wars! No není to lákavé? Opak je ale pravdou. Film kompletně zabíjí to na čem SW stavělo a to jak na filmové scéně tak i knižní či komiksové. Nehledě na to, že Disney si dovolilo prohlásit, že co není zfilmované to prostě neplatí! Všechny vědomosti, které si poctivý fanoušek vyčetl z knížek najednou může zahodit! Co nové postavy? Rey – dívka jež celý život sbírá šrot pro výměnu za kus chleba v sobě po setkání s Renem najednou najde sílu když se jí to zrovna hodí. Najednou za pár momentů umí to co se ti nejlepší Jediové učí celý život. Již zmíněný Kylo Ren, který se po většinu filmu snažil chovat jako Darth Vader, ale celou dobu se choval jako malý rozmazlený spratek. Finn – bývalý Stormtrooper jehož náhle zasáhl pocit viny a výčitek se obrací proti prvnímu řádu a přidává se k odboji. Po shlédnutí filmu jsem byl z toho špatný a vzteklý – jako by se ve mne probudila síla nenávidět Disney ještě mnohem víc.

Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti (2016)

Před dlouhými třemi roky to byly pouze klepy, ale pak ty klepy režisér Zack Snyder přivedl k životu. Po tolika letech - tolik komiksů a animáků jsme se konečně dočkali! První velký střet Batmana se Supermanem v hraném filmu! Na něco na co čekal snad každý fanoušek těchto dvou nejslavnějších hrdinů DC Comics. Když byl film ohlášen a padlo jméno Ben Affleck do role Bruce Wayna tak znervóznělo nemálo fanoušků. Popravdě i já byl na pochybách a čekal jsem spíše zklamání. Má paranoia však kompletně přešla až co jsem se v kinosále zavrtal do sedačky, nasadil si 3D brýle a plně se ponořil do vší té akce, odkazů (větších i menších) a skvělých herecký výkonů v DCEU začínajícího Bena Afflecka nebo Jesseho Eisenberga. Na druhou stranu Gal Gadot tolik přesvědčivá nebyla. Své repliky, kterých nebylo mnoho si odbyla s kamenným výrazem a teprve k finálové bitce obléká kostým WW aby zachránila situaci… asi to bude chtít mnohem víc než jen kraťas ve filmu, který je názvem věnovaný speciálně temnému rytíři a muži z oceli.