Pátek třináctého 4 (1984)

Ačkoliv film nese podtitul „Poslední kapitola“, je pro mě takovým prvním dílem do pomyslné nové trilogie, kterou jsem si neoficiálně nazval „Jarvis Trilogy“. Jason se po událostech předchozího filmu opět vrací k životu a první vražda na sebe nenechá dlouho čekat. Zabíjení tu bylo hodně jednoduché ale hlavně bylo viditelné i přes fakt, že nebylo vyloženě brutální. A zrovna Čtvrtý pátek byl dílem, který nakopl kariéru dvěma dnes dost známým hercům - Coreyho Feldmana a Crispina Glovera.

Pátek třináctého 3 (1982)

A paradoxně zrovna na díl s číslovkou 3 vyšla ta tehdejší posedlost 3D obrazem. Červeno-modré brýle nasadit za 3… 2… 1… Teď! Teď to na vás bude všechno lítat přímo z obrazovky! Radši nepouštějte ovladač od TV z rukou aby jste neměli Jasona i u vás v obejváku! Tento díl ukončuje takovou tu pomyslnou úvodní trilogii klasických Pátků 13 než přešel do takového toho novějšího podání. A je to právě tento díl, který nám poprvé dal Jasona s jeho ikonickou hokejovou maskou, která je s ním neodmyslitelně spjatá.

Pátek třináctého 2 (1981)

Druhý díl jde v podobných kolejích jako ten první - ve Stejné atmosféře a stylizaci. A i tady do poslední chvíle o zabijákovi příliš nevíme neboť vraždy probíhaly z pohledu za v ruce drženým velice ostrým předmětem. Často ze zabijáka samotného byly vidět jen nohy, ruce a stále víc a víc to vedlo k tomu, že sledující už netrpělivě vyhlížel až vraha ukážou v plné jeho ošklivosti. A právě tento film nám konečně přivedl na svět jednoho z nejslavnějších slasher zabijáků všech dob.

Pátek třináctého (1980)

První film této klasické slasherové série s Jasonem Vorheesem musel vyrazit dech těm co do série naskočili až po zkušenostech s těmi novějšími díly. Ten totiž přinesl naprosto nečekaný twist, který… no sakra – to tu prostě nemůžu říct. Koukněte samy! Na film z roku 80, prostě nejde říct jediného křivého slova. Hehe – obrazovka, která představila název filmu musela tehdy vyděsit každého vlastníka nové televize. Vraždy probíhající na bandě hloupých děcek jsou poměrně skvěle odvedené. a celkově scény z pohledu samotného vraha, o kterém tehdy nikdo nevěděl jak vypadá, skvěle podtrhly atmosféru filmu. Zlatá klasika. #KevinSlaninaDebut

Twisted Metal (2023) (seriál)

No do prdele! Jedna z naprostých klasik mého mládí zpracovaná v seriálové podobě a… byla to parádní jízda od začátku až do konce. Prostě ujetá záležitost co se nebere vážně funguje na výbornou. Bingnul jsem ji za nějaké 4,5 hodiny a nedokázal se od toho odtrhnout. Fakt. Nemůžu si pomoct – sedlo mi tu všecko. Postavy a jejich vývoj – parádní. Kombinace komediálních prvků s vážnými momenty – skvělé. Mad Max styl světa – miluju to. Těšing na druhou sérii! Jen ten Rob Zombie v soundtracku chyběl:( ... Sweet Tooth je pán! „Shut up and BLEED, you motherfucker!“.

The Last of Us (2023) (seriál)

No tak tohle bylo něco... Tedy – takto jsem začal svůj komentář k první epizodě, ze které jsem byl extrémně nadšený a očekával jsem, že by se to snad mohlo kvalitou stejně udržet i nadále. Druhá epizoda už byla výrazně slabší a vypíchl bych z ní snad jen dvě super scény a to ty v galerii a to probuzení hordy. Třetí díl byl vyloženě nuda a medvědí soulož v zombie světě opravdu vidět nepotřebuju. Ve hře nějaký vztah Billa byl akorát nastíněn a působilo to v pohodě, ale tady je to až přehnaně nucené. No, ale rozebírat tu díl po dílu by bylo na dlouho. Ten seriál působil jakože si to nejlepší vyplýtval už v prvním díle a to i včetně budgetu. Díl co díl degradoval jak jenom mohl kdy na úplné dno padl už od toho třetího. I když bych lhal, kdybych řekl, že při nástupu Bloatera v pátém díle mi nenaskočila husina. Ovšem jeho odchod ze scény byl stejně rychlý jako jeho nástup na ní. Byl tu totálně nevyužitý, obzvláště když si vzpomenu jaké strasti s ním byly ve hře. Seriál celkově zeje prázdným světem kde se úplně zapomnělo na zombie. Hezké, že mistr světa Druckmann tvrdí, že skutečnou hrozbou jsou tu lidi… a jako ok. Ale minimalistické zakomponování infikovaných v něčem se zombie tématikou je meh. The Walking Dead umělo oboje a bez nějakých výmluv. Rovněž stížnosti, že v seriálu není žádná akce – což by mě osobně vyloženě neštvalo. Ve hrách jsem taky spíše fanda tichého postupu, ale tady se prostě nic nedělo. A když už by se mohlo něco dít, proběhne to kompletně mimo obraz. Takže ne díky. Nemám potřebu se k seriálu víc vracet.

Zom100: Co chceš stihnout, než tě sejme zombie (2023)

Armáda mrtvých: Máme zombie tygra... Zom100: Podrž mi pivo - my máme Zombie ž... Ups... málem bych to prozradil. Nechte se překvapit! Poměrně fajnová zombie oddechovka tentokrát z rodiště světově známé hry Resident Evil - Japonska. A i na ten tu v jedné scéně bylo neskrytě odkázáno. Na fakt, že v poslední době v zombie žánru dominovali hlavně Korejci, je to příjemná změna. Film viditelně kombinuje prvky z Korejského #Žiju, ze Zombielandu nebo i z Soumraku mrtvých. Je to hloupé, ale zábavné, takže jít do toho bez očekávání je asi ta nejlepší volba.

Baiohazado: Desuairando (2023)

Prakticky úplně to samé jako předešlá Vendetta, na kterou Death Island navazuje. Hlavního padoucha Dylana Blakea, nesoucí si traumata z Raccoon City, se tu povedlo prohloubit více než Ariase. Ovšem jestli byl lepší než Arias? To si nejsem jistý. Prostě se tu jen opakuje další situace se záporákem na jedno použití – tak ho jenom v rychlosti představíme než se příběh rozjede. A stejně jako v případě předchozího filmu se tu hodně sázelo na akci. Ta tu byla lepší i horší. Byla hrozně špatně prostřihaná, až přehnaně nerealistická a s mizerným uspořádáním i chronologií. Prostě v jednu scénu tu utíkají před monstrem, v další ho kropí automaty a v další scéně najednou mají raketomety. Úplně bez nějaké návaznosti. Nehledě na to, že jeden záběr v jiné situaci tam použili 2x a to fakt bez legrace. Co se mi dost líbilo tak to, že se tu dost vzpomínalo na předešlá díla od RE2, 3, 5, 6 nebo film Degeneration či Infinite Darkness. Řekl bych, že tím ty filmy tedy nepůsobí jen jako něco do počtu – tedy jako násilná výplň. Film jsem si užil přestože jsem u něho často kroutil hlavou. Přes jeho hloupost to byl právě Fan service, který tu byl tím největším lákadlem. PS: Twist, který si nadhodila už Vendetta a sama ho vyignorovala byl zapomenut i zde… myslím něco o Los Iluminados… Ehm ehm… #SavePatriciosFamilyInSpain

Shazam! Hněv bohů (2023)

⚡️⚡️SHAZAM!⚡️⚡️... Kapitán Marvel se po úspěchu prvního filmu vrací znatelně posilněný větším rozpočtem, který vykouzlil více možností se při tvorbě pořádně vyřádit. Shazam! Fury of the Gods je skvělá podívaná plná magie a rovněž celkovým prohloubením mytologie tohoto světa. Nové hlavní záporačky debutující v tomto filmu vytváří pro celou Marvel Family obrovskou výzvu, se kterou se budou muset vypořádat. A možná přiletí i drak. Celé je to podtržené skvělou akcí, super humorem, parádním vizuálem a tentokrát dokonce přichází i s vlastním originálním soundtrackem. Film jsem si užil a musím říct, že za mě se jedná o jeden z nejlepších komiksových bijáků poslední doby. Opět mi nezbývá nic jiného než dát pět blesků! ⚡️⚡️⚡️⚡️⚡️

Batman vs. Hush (2019)

DC už ani neumí ukuchtit pořádný animák. Právě jsem viděl a nemůžu říct, že by se mi líbilo co jsem to viděl. Je to taková ucucaná patlanina (ucucaná doslova vzhledem vztahu Bat & Cat), která nesahá komiksové předloze ani po kotníky. Co se týče komiksu - jedná se o jeden z nejlepších netopýřích příběhů poslední doby. Co se týče filmu... ehm... Směsice všeho možného bez nějaké věrnosti a respektu k předloze. Postavy jsou úplně divné a jejich chování nepřirozené. Pro příklad Bruce s Clarkem tu vůbec nepůsobí jako staří přátelé z Justice League a jejich interakce je spíše konfliktní. Použitá animace za posledních deset let zůstává neměnná a začíná být poněkud stereotypní. Škoda. Měl jsem nějaká očekávání, ale tohle bych asi radši neviděl.