Matrix Resurrections (2021) odpad!

„Filmy jsou mrtvé, hry jsou mrtvé…“ protože když se sleze banda kreténů a tvoří takovýto šmejdy, které ty filmy a hry zabíjí! Opravdu se není čemu divit, že filmový a herní průmysl spěje akorát tak do… Normálně se cítím jakoby mi tenhle průser poškodil mozek. A to jsem si myslel, že už víc poškodit nejde. V druhé polovině, kdy jsem zjistil kolem čeho se bude hlavní zápletka točit, jsem už film přestal dávat a jen jsem čekal kdy to utrpení skončí. Celé dvě a půl hodiny čisté TOXICITY. Fakt – serte na to. Zajděte si na něco lepšího, neztrácejte zbytečně čas s tímhle případem. I poslední zpracování filmového RESIDENT EVIL oproti tomuhle působí jako mistrovské dílo! Čus

Spider-Man: Bez domova (2021)

Pravdou je, že i přesto jak jsem si film v kině užil, tak strašně sází na tu nostalgickou notu Spider-mana. Ale to je bohužel tak to jediné na co se tu sází. Skvělé scény s našimi skvělými záporáky (a možná i Spider-many?) ovšem nevyváží fakt, jak je ten film přestřelený a hloupý. Režisér Jon Watts s dvojicí scénáristů opět nedokázali ukočírovat snahu nacpat humor do absolutně nevhodných scén. Rovněž Watts nedokázal ukočírovat ani určité akční soubojové scény - viz třeba finální souboj kde se hlavní záporák díla vůbec nedostal k ráně. Takže z jedné části jsem dostal přesně to jsem čekal a trailery se to ani nesnažily skrývat. Z části druhé se jedná o další průměrný MCU biják jaký dostáváme už posledních 13 let. Raimiho trilogie s Tobey Maguirem očividně nikdy nebude překonána. Rozhodně ne s takovýmto přístupem.

Resident Evil: Raccoon City (2021)

Po pětileté odmlce od posledního filmového zpracovaní se nám Resident Evil opět vrací na filmová plátna. Kompletně distancovaný od filmů Paula Andersona, tentokrát pod taktovkou Johannese Robertse s příslibem děsivosti a věrnosti herní předloze. Už jsem si začal dělat i naděje. Ovšem ty naděje opadly už při oznámení obsazení. Jako myslím, že ze slečny Kamenové by s pár úpravami mohla být dobrá Jill, ale ten Avan Jorgia jako Leon… hm.. nah. Nic proti herci. Působil docela fajn dojmem ale korejský herec Dong-won Kang z druhého Vlaku do Busanu byl mnohem víc live action Leon jak Jorgia. Což není tak divné, protože postava herního Leona nezapře, že byla modelovaná z japonské postavy, jen mu narovnali oči, zesvětlili vlasy a dali americké jméno. No každopádně od obou trailerů vydaných už první den jsem si od filmu už nic nesliboval. Přesto jsem se, s naprosto minimálním očekáváním a DOOMem Annihilation posilněný, na něj zašel podívat do kina. A když to řeknu rovnou, film má se hrou společný jen název, jména postav a jisté lokace. Jinak si jde kompletně svojí cestou i přesto, že si půjčuje těch pár scén z videoher, především z posledních Remaků. Moc to nechápu – dělají ze záporáků kladné postavy, jiné zase dají na místa kde vůbec nikdy nebyli a jiným úplně změní spojitosti. Nehledě na celkové zahrnutí příběhu prvních dvou her, které od sebe dělí dva měsíce do jednoho filmu kde se to prolínalo do jedné noci. Tím nám film skáče z místa na místo což je umocněno černým obrazem s časomírou, abychom vždy věděli kdy tenhle moment zrovna probíhá. Celkový outbreak jsem rovněž moc nepochopil a virus, o který tu ani moc nešlo měl hodně podivné účinky. Zombies raději ani komentovat nebudu. Celkově když to zhodnotím odsud posud s tím, že to se hrou má společného fakt málo, tak první 1/3 filmu působila docela v pohodě. V poslední třetině, kdy už očividně došel budget, přišel zlom a už jsme se filmu spíš posmívali v co to najednou přešlo.

Zhoubné zlo (2021)

Tak tohle byla ale neskutečná blbost. Vím, začít komentář takhle není zrovna moc profi, ale ona to vážně blbost byla. Což je škoda, vzhledem k tomu jak skvěle to bylo natočené. Film se s ničím příliš nepáral a vyeskaloval hodně rychle. Wan zde opět využil skvělou práci s kamerou i s atmosférou. Opět se vyvaroval i debilním lekačkám a v poslední řadě dodal i nějaký ten gore. I když tedy ta přesvícená bouřka za bílého dne působila hodně divně. Ovšem tyto zmíněné klady mi tak nějak nestačily a po většinu stopáže jsem se vyloženě nudil i když občas jsem se i zasmál. Popravdě ve filmu se pořád něco dělo, ale přesto jsem si pořád říkal když už se tam začne konečně něco dít. Hlavní velké odhalení s Lordem Voldemortem bylo ovšem hodně přitažené za vlasy. Tohle se Wanovi bohužel nepovedlo, za mne veliké zklamání.

Resident Evil: Infinite Darkness (2021) (seriál)

Čtvrté zasvěcení a prohloubení další mezery v kánonu videoherních Resident Evil. A jak si vedl? Za mě tedy skvěle. Užil jsem si to. Příběhově velmi podobné prvnímu filmu - RE Degeneration, které se odehrává necelý rok předtím. CGI opět výrazně pokročilo a často bylo opravdu složité ho rozeznat od skutečnosti. Ovšem chybky též nechyběli, které naopak vypadali jako cutscény z RE5 nebo při rozhovorech kdy některé působily velmi nepřirozeně. Jakoby z prvního Mass Effectu kdy s vámi mluvící postava stála zády pomalu v T-pose. Největší potíž ovšem vidím v tom epizodickém vyprávění ačkoliv nějakého neznámého důvodu to má jen čtyři díly. Nejspíš to byla asi jediná věc, do které mohl Shitflix kecat, aby to vydali epizodicky, když už do toho nemohli kecat z produkčních důvodů. Úplně tak nějak nechápu tuto potřebu – mohlo to úplně v klidu vyjít jako celovečerák, který jsem si mohl koupit na BluRay a přidat si ho ke všem RE do sbírky.

Terminátor 3: Vzpoura strojů (2003)

Když to shrnu: V prvním filmu je nám ukázán prvotní náznak budoucí zkázy lidstva díky technologii, kterou si samo vytvořilo. Do toho je ještě potřeba zajistit ochranu matky budoucího lídra odboje, který nás naučil jak bojovat a dělat z těch sviňských plecháčů šrot. Druhý film dělá prakticky to samé, ale hlavně to rozšiřuje o pohled na vývoj této technologie plus pokus o možnost předejít Soudnému dni (a vytvoření obrovského plotholu). A protože lidstvo je nepoučitelné a Soudný den je neodvratitelný (což vymazává plothole), sledujeme postup technologií na vrchol. Té má být dána do rukou naše bezpečnost a… prostě někdo to červený tlačítko zmáčknout musel že jo. Každopádně do třetice Terminátorů, tenhle díl nedělá svým předchůdcům ostudu. Pro mne už docela nostalgie – tehdy jsem byl na tom v kině, následné neustálé vyhlížení filmu ve videopůjčovnách a když teď otevřu šuplík stolu po své levici, vykoukne na mě stará potrhaná Pevnost s tématem T3 z roku 2003. Pro tentokrát z roku 2032 Skynet vysílá svůj nejnovější prototyp s označením T-X aby likvidoval klíčové lidi v odboji. Prioritou je samozřejmě zajistit přežití Johna Connora a tak je odbojem znovu vyslán ochránce z budoucnosti – oproti T-800 novější model T-850 avšak v roce 2032 už hodně zastaralý. Nechť hon kočky s myší může začít. Film si drží svižné tempo a scénické paralely s prvními dvěma díly fungují. Občas tu zazní docela blbé vtípky, ale stejně se vždycky pobavím. Celé tohle vede k jednomu opravdu skvělému zakončení.

Armáda mrtvých (2021)

Už jen z toho blbého námětu ještě dlouho předtím než se film vůbec začal natáčet, jsem od filmu radši neměl žádná očekávání. Podíval jsem se na to pouze z mého zájmu a mé lásce k zombie žánru. Ale i přestože jsem od filmu nic neočekával jsem byl i tak zklamán. Přemýšlím jestli jsem se u nějakého filmu vůbec někdy nudil víc. Možná jsem si měl předtím ujasnit, že je to dlouhé 148 minut. Věděl bych pak do čeho jdu a každou chvíli se neptal jestli už to náhodou nemělo skončit. Bylo to hrozně natahované a nezáživné. Banda vyslaná do Vegas sbalit prachy nedokázala prohloubit vztah mezi každým z jednotlivců a sledujícím byla ve výsledku, že kdykoliv z nich někdo umřel, bylo mi to úplně jedno. Celkově působili strašně bezejmenně a pak jsem se na konci divil kam všichni zmizeli. Celkově je tu hromada hloupých dialogů, twistů nebo jednání postav. To všechno ve sprše digitální krve a vnitřností za zpomalených či rozmazaných efektů hrdinského střílení postav kolem sebe… no to si snad Snyder dělá prd**. Zajímalo by mě jestli by vůbec dnes dokázal natočit film normálním způsobem za pomoci praktických efektů jako v případě skvělého Dawn of the Dead 2004. Měl by se držet toho co mu vždycky šlo nejlépe - točení podle předloh nebo remaky. Ale ten už se prostě bez toho svého digibordelu na obrazovce prostě neobejde.

Kulky spravedlnosti (2019)

Tak tohle bylo snad to nejšílenější, nejdivnější a nejvíc ?kool? blbina co jsem kdy viděl. Prakticky takový mix Kung Fury s Potomky lidí, s hromadou prasat, bugů, s Bulharskými-kazachskými Mexičany, s kool Danny „Pendejo Machette“ Trejo, na kterého bylo všude hajpu, ale ve filmu byl jen chvíli a šílený, blbý, šílený, blbý šílený… tak šílený, že by i zešílený Max byl úplně normální. Nic běžného mezi filmy co můžeme normálně vidět. Tohle je prostě mistrovský kousek! :-D #TRIP

Downrange (2017)

Skupinka mladých lidí se po defektu pneumatiky ocitá v hledí puškohledu bezcitného tajemného ostřelovače, pro kterého nejsou nic než jen dalším zářezem na pažbě. Zoufalá snaha o přežití může začít. Skvělé záběry a scenérie, atmosféra, napětí, brutalita… To všechno film má a nebojí se nám to ukázat. Vážně jsem se dobře bavil.

1BR (2019)

Top film pro osamělé lidi, kteří se právě rozhodly osamostatnit se a odstěhovat do vlastního. Sakra když už se někam stěhuji a je tam jasně uvedeno „No pets allowed!“ (Domácí zvířata nejsou povolena), tak nebudu sobec a nebudu si tam tahat žádná domácí zvířata... sousedé mohou být alergici! Nebo se z nich taky mohou vyklubat nějací sektářští magoři co se vás budou snažit konvertovat na svoje životní krédo. Opět film, o kterém jsem si nic nezjišťoval, jen mě zaujal plakát s pěknou hlavní představitelkou nové nájemnice. Opravdu si nestěžuji. Být na to nahajpovaný, byl by to spíše takový nadprůměr, ale do série tam těch pět hvězd dám. Teď jdu zkontrolovat jestli mám zamčené dveře do bytu a nabitou pistoli… Se mnou si vy prašivý sektáři zahrávat nebudete!