• Fantasy

Thor: Láska jako hrom (2022)

Ani nwm, kde jsem viděl trailer na nového Thora, a vidím jen “Bale jako zloduch?! Crowe jako Zeus?! To přece musím vidět”. No ve finále jsou tohle skutečně jen ty zajímavé věci, které na filmu jsou. Bale a jeho příběh je suprový, a jeho scény jsou ty nejlepší ve filmu. Bohužel jsou zabité trapným humorem a nesmyslnými kecy o lásce a píčovinách. Celkově je porucha identity filmu velký problém. V jednu chvíli jede jeden průměrnej joke za druhým a člověk hledá další ruku, o kterou by si opřel čelo. V zápětí je tam ale Bale nebo Zeus (jako v případě první podtitulkové scény, která je super) a najednou zase nadšeně sedíte, protože se děje něco zajímavé. Film působí jako nějaký dort od pejska a kočičky, kdy jedna část je trapná komedie o lásce a…. Lásce a…. Kladivech?! a ta druhá je seriózní drama o vraždícím maniakovi s dobrým příběhem a zabíjením bohů. Upřímně bych radši viděl to seriózní drama a více Gora.

Eternals (2021)

Marvel sliboval něco nového a já rád uvítám změny. Bohužel tady změny jsou, ale nefungují. Jako první je počet a hlavně prostor deseti nových hrdinů. Mým oblíbencem byl Kingo s jeho sluhou a Druig. Zbytek postav je takový všelijaký. Ikarus a Sersi jsou 2 zamilovaní a ploše napsaní skauti, Sprite je otravný a ubrečený děcko, Gilgameš řekne ve filmu tak 10 vět a je pro děj naprosto nepodstatný, Angelina Jolie už je trochu podstatnější ale její prostor je taky asi 10 minut, Ajak je ve filmu vidět tak pětkát, Makkari je němá a její prostor ve filmu jsou tak 4 minuty (žádný budování charakteru) a Phastos, kterej bohužel má prostoru dost ale na mě působí hrozně otravně. Další bod je tempo. Film je neskutečně vysvětlovací a méně akční, což nevadí první půlku filmu, kdy se uvádí celá zápletka děje, v druhé půlce už zmíněný děj je velmi předvídatelný a zmíněné kecy ho jen zdržují. Akce je dobrá. Ve filmu jsou tak 4 velký akční scény a všechny jsou super. Za zmínku stojí audiovizuál, kterej je překvapivě na hodně dobré úrovní (hlavně vzhled a ozvučení Nebešťanů je neskutečný). Závěrem řeknu, že film nenadchne jako nový Chang Chi ale taky nenasere, jako Venom 2. 50%

Godzilla vs. Kong (2021)

!!!!OBSAHUJE SPOILERY!!!! Godzilla s King Kongem ( zápas velkej, jak attila s vemolou ). Na začátek se hodí říct, že tenhle film není žádnej průlom ve světě kinematografie a ani se o to nesnaží. Tohle je čistokrevná zábava, která ale baví (je to takovej doom či wolfenstein mezi filmy). Film neztrácí čas s kokotinama (až teda na první půl hoďku ale nějak ten film začít musí) a dává ty nejlepší CGI akční scény. Narozdíl ale od nové Justice League je film co se akce týče mnohem nápaditější. Například Kong zde ke konci má sekeru a s tou sekerou se zdůrazňuji skutečně SEKÁ a není používaná jako atomová bomba (mrk mrk Snydere). To samé finále s mechagodzillou. Tady je vidět, že někdo má smysl pro akci a zábavu. Všichni jdou pěkně 1v1 (v tomhle případně 1v2). Je to přehledný, je to prdel a obejde se to i bez hloupých výbuchů (mrk mrk marvele a 90% filmových studií). Hodně lidí zde kritizuje lidské postavy. Do piče, koho reálně zajímají. Je to jak kdyby jste v Pacifik Rimu řešili Originy postav (i když tam se to reálně řešilo a proto ty filmy jsou tak nudný). Ne, pro nás je důležité, že nasednou do robotů a rozbijou pár příšer. Tady je to ovšem jiné. Tvůrce filmu ví, že to stejně nikoho nezajímá a ty postavy jsou tam jen od toho, aby sem tam zmáčkli čudlík nebo někam letěli vrtulníkem (vrtulník je Btw charakteristické znamení každého low budget filmu). Ve zkratce Godzilla s kongem jsou nějaký tyson fury a anthony Joshua mezi monstry ale fakt nejsou albert enstein se stephenem hawkingem, takže se nějaký ti lidi občas hodí. Z tohoto bodu tedy vyplývá, že herecké výkony či příběh zde nemá absolutně cenu hodnotit. Zakončil bych to hudbou, která je přijatelná. Shrnutí: Film je dobře natočenej, na nic si nehraje, godzilla zmlatila Konga (jo, fandil jsem godzille), neztracel se zbytečně čas s příběhem či nudnými lidskými postavami. 65% (je to prdel).

Hra na oliheň (2021) (seriál)

Konec první série absolutní zklamání a naprosto promrhaný potenciál na zajímavou druhou řadu. Krom toho mít během her nějakého favorita (můj byl 218) je též zbytečné, protože už od prvního dílu je zřejmé, kdo hry vyhraje

Liga spravedlnosti Zacka Snydera (2021)

!!!UPOZORNĚNÍ, “RECENZE” OBSAHUJE SPOILERY!!! Na začátek by se hodilo říci, že Justice League z roku 2017 je dle mého názoru nekoukatelný shit a nová “revoluční” verze od Snydera, která pojednává o jeho úžasné vizi (která není nic světoborného ani originálního) tomu moc nepomáhá. První věc je ohledně délky. Já nemám nic proti dlouhým filmům. Sám jsem velký fanoušek Stenlyho Kubricka, jehož filmy mají asi stejné tempo, jako LPOH směny v mekáči. Ovšem zde nechápu 4 hodiny filmu. Nejen že to vůbec neutíkalo, ale také nové scény nestály za nic. Nechápu, proč všichni tak onanují nad cyborgem, který teď dostal více prostoru. Nejen že jeho příběh by se dal shrnout za 5 minut a nemusel dostat tři prdele flashbscků, ale stejně jako v původní verzi byla jeho postava nezajímavá ale alespoň tehdy neměl tolik prostoru. Tady nejen že mi byl celej film úplně u prdele, ale ještě jsem musel trpět jeho nezajímavý origin. Kdo ale nedostal prostor jsou hlavní záporáci. Stepenwolf dostal konečně alespoň náznak motivace a na rovinu jsem mu fandil. Dark seid se zde objevil ale má tak malej screen time, že se o něm prakticky nic nedozvíme. Zajímalo by mě, komu přišel jako dobrý nápad, aby divák byl nucen snášet nudnou story nějakýho cyborga ale příběh těch nejzajímavějších postav je nám záhadou. Zbytek postav na tom ale není o tolik lépe. Batman je prostě batman. Hele fakt nemusíte být pětinásobný držitel Oskara aby jste ať už jako scenárista či herec dokázali s touto postavou pracovat. Aquaman je stejně nudnej jako v prvním filmu. Jen Škoda, že postava Willema Dafoe nedostala více prostoru. Ten mi totiž připadal docela zajímavej. Wonder Woman je furt nejsilnější ženská na planetě a celej film je pro ní tak trochu procházka růžovou zahradou. Flashe si ani poradně nepamatuju a Superman je furt 100% good guy, bez kterého by planeta byla úplně v prdeli (pardon ale ta postava nikdy nebyla zajímavá a nikdy nebude). Další kapitola sama o sobě je akce. Já jsem velký fanda toho, když někdo umí hezky natočit 1v1 souboj (hodně akčních filmů z asie nebo akční scény Tarantina). Prostě když jste režisér, tak buďto akci točit umíte a nebo stojí za vyliž prdel. Snyder to kdysi uměl (300, watchmen a i BvS mělo dobrý akční scény) ovšem tady mu to vůbec nejde. Fakt mě nebaví koukat na scény, kdy pořad někdo něčím mlátí do země. Finální střet proto vypadá asi takto: jdou proti sobě stepenwolf, aquaman a WW. Útok začíná stepenwolf tím, že praští do země sekerou a udělá to hroznej výbuch. Pak WW praští do země mečem, za ní následuje aquaman, který také mlátí trojzubcem do země. Celé to potom zakončí stepenwolf, který mazaně provede naprosto nečekaný útok a praští sekerou do země a udělá to BUM BUM. Hele chápu, že točení dobrých choreografických scén je namáhavé ale divák u toho alespoň neusne. Protože když všechny postavy používají zbraně určené ke kontaktnímu boji jako Dynamit, tak je s vámi asi něco špatně. Příběh je totožná slátanina jako v původním filmu. Poslední hrůza je hudba. Ta nejen že je absolutně hnusně vybrána ale i tragicky použitá. Je to jako, kdyby někomu přišlo jako dobrý nápad dát jako hudbu do druhoválečného filmu písničky od Milion+. Takže závěrem. Film má 4 hodiny, přičemž obsahově to není moc bohaté. Postavy, které mi přišly zajímavé jsou odbyty a naopak ty, které jsou naprosto nudný mají prostoru až moc. Akce je naprosto nudná a nezajímavá. Byl tady prostor pro mnoho zajímavých 1v1 soubojů ale výbuchy a blesky jsou asi zajímavější. Velké plus je, že film dobře vypadá a je tu darkseid a batman. Ovšem kvůli dvoum zajímavým postavám a vizuálu nemá za mě cenu ztrácet 4 hodiny života (radši si pusťte directors cut pána prstenů 3). 55% (lepší průměr).

Like House (2021) (pořad)

Dávám jednu hvězdičku za Jenise. #najenise

Mortal Kombat (2021)

!!!!! OBSAHUJE SPOILERY!!!!! Další film podle videohry (tentokrat to dopadlo lépe než warcraft). Pokud jste hráli nějaký mortal kombat singleplayer (ja mám za sebou jen ten z roku 2011 a “X”) tak vás tady nic moc nepřekvapí co se týče příběhu. Až na to teda, že turnaj mortal kombat se zde vůbec nekoná. Jo celou dobu se tu o tom mele ale skutek utek ( a z hlediska příběhu to dává i smysl že se nekoná ). Je tady lákání na další díl, kdy na konci vidíme odkaz na Johnyho Cage, ovšem nevím s kým hlavní hrdinové budou v dalším díle zápasit, protože většina záporných postav jsou mrtvý. A ano akce a fatalities jsou neskutečně zábavný a cool, jen se bojím aby pokračování nebylo tak trochu nuda. Dále musím zmínit casting. Ten je naprosto dokonalej a herci jakoby vypadli z těch her. To samé platí o kostýmech a efektech. Závěrem řeknu, že tohle není nic, co by udělalo nějakej průlom v kinematografii (jako se o to třeba snažil warcraft). Film stejně jako hry má nabídnout pouze brutální zábavu a v tomto oboru exceluje. 70% (jako bych byl zpátky v devadesátkách).

Rychle a zběsile 9 (2021)

!!!!!!!OBSAHUJE SPOILERY!!!!!!!  Po všech těch memech na redditu a těch hrůzných recenzích jsem se rozhodl si o filmu udělat vlastní obrázek. To, že serie už má s auty jen celkem nic společného jsem si už celkem zvykl a jediná scéna, která má něco málo společného s auty je na začátku (a je to asi nejlepší scéna celého filmu). I tak tady jsou i ty auta hozený stranou. V minulých dílech se rodina (já tomu už po tom redditu nemůžu říct jinak) vypořádávala s tanky, ponorkami a píčovinami ale alespoň při tom seděli v hezkých autech. Ty už ani tady nejsou (teda až na Vina Diesela bůh ví kolik let ojetou Dodge ale ta už taky nikoho nezajímá). Co se akce týče, tak je to úplně jednoduchý. Prostě k autu přidělejte magnet a převrátit třeba vojenskej obrněnej vůz není problém. A když ještě tomu máte rodinu, tak není co řešit. Asi chápete, že akce je hodně nudná a scény typu, že na dominika se svalí 10 borců a on s nimi strhne podlahu je výsměch. Já už fakt jen čekám na to, až se Dom s jeho rodinou připojí k Avengers a budou bojovat proti Thanosovi (nebo co se teď v tom Marvelu děje). Scénář je opět naprosto jednoduchej. Vemte... co já vím, třeba Johna Cenu či jinou celebritu (příště třeba Travisse Scotta, Donalda Trumpa nebo třeba Ronalda. Meze se opravdu nekladou), napište, že je to sourozenec někoho z hrdinů a scénář je na světe. Jinak ozvučení aut a zvuk celkově je dobrej, to samé hudba. Objevil se tu hrdina z Tokijské jízdy a rád bych s ním konečně další pokračování, protože tohle už mě nudí. A taky Francis Nganou si tu zahrál sekuriťáka, to bylo taky super. Závěrem řeknu, že film je velkej propad kvality. Auta tu nejsou, akce je o hovně, herectví se kamsi vypařilo a důvod, proč jsem v kině neusl jsou flashbacky a camea starých postav (což je tak 15% filmu). Už aj ty hloupý kecy o rodině se omrzely. 45% (hrůza).

Spider-Man: Bez domova (2021)

Nejvíc true věc, kterou jsem za poslední dobu slyšel. Jamie Foxx v tomhle filmu nehraje Electra ze Spider-Mana, on tady hraje toho gangstera z Baby Drivera.

Venom 2: Carnage přichází (2021)

Jedním slovem slabota. Hlavní zaporák, kterej v komiksech je brutální a vraždí hlava,nehlava tu zabije asi 3 lidi. Film ( a i Carnage ) se chlubí nějakým masakrem ale ve filmu není ani kapka krve ( ve filmu, kde hlavní zaporák je vraždící maniak ). Akce je úplně o ničem, scénář neskutečně odbytej a humor naprostý cringe. Film má 90 minut, za kterých se absolutně nic nestane a důležitých je tak posledních 15 minut. Zbytek filmu je vyplněn (NE)vtipnou manželskou poradnou Eddieho a Venoma, Clectuse, který filozofuje o životě a nebo nejhoršího policajta v LA. Jediné, co stojí za to, je herecký výkon Woodyho a Toma, zbytek stojí za starou belu. 40% (ztráta času).