Singgeuljeu (2003)

Je to vydarená romantická komédia. Má dosť dobrý príbeh o dvoch najlepších priateľkách, ktoré žijú spolu so svojim dobrým priateľom v spoločnej domácnosti, ale obe si uvedomujú, že to najlepšie životné obdobie sa už pomaly končí a bolo by načase sa usadiť, lenže im to v poslednej dobe ani pracovne moc nevyšlo a navyše mladšiu z nich práve opustil partner. Ale zapáči sa sympatickému mužovi, ktorý o ňu začne prejavovať záujem a jej staršia priateľka si zase začne s ich dlhoročným spolubývajúcim a tak majú svoju šancu. So spracovaním som nadmieru spokojný, už od začiatku si ma získali skvelé postavy, samozrejme obzvlášť ženské duo, pričom obe tu majú viacero vydarených scén, ktoré ich dobre predstavia. Dej síce neprinesie nič nové, ale aj tak mi v rámci žánru plne vyhovuje, zaujímavých situácií je tu množstvo, pričom pochváliť musím hlavne tie, ktoré chvíľu klamú diváka, keďže na prvý pohľad pôsobia inak, ako sa o niekoľko sekúnd ukáže. Jedine ma trochu prekvapilo, že dej sa venuje hlavne mladšej žene, či už jej práci alebo vzťahu, druhá má menej priestoru, ale to je len detail, aj takto ma to veľmi bavilo. A navyše sa to takmer celý čas nesie vo výbornej atmosfére, ktorá navodí tú správnu náladu, takže sa na to veľmi príjemne pozerá. Čo sa týka žánrov, film je hlavne komédia, ktorá sa ale vydarila, nájde sa tu množstvo výborných situácií, pri ktorých som sa dobre zasmial, romantika je väčšinu času podriadená, až v tej poslednej tretine sa to už vyrovná a presne takto mi to aj v priebehu vyhovovalo. Herecké obsadenie je skvelé, perfektné ženské duo v zložení mojich veľkých obľúbenkýň Jang Jin-Young a Uhm Jung-Hwa, tie ma tu veľmi bavili a celé to s úplnou ľahkosťou ťahajú, bavili ma aj obe hlavné mužské postavy, hlavne Kim Ju-Hyeok, ktorý je tu ten správny sympaťák a nesklamú ani zvyšné postavy. Réžia a technická stránka sú výborné, presne tento typ mám v tomto žánri rád, celé je to také pozitívne a príjemné, že si nemôžem na nič sťažovať. Som dosť spokojný, nie je tu žiadny výraznejší zápor, skutočne vydarená zábava od začiatku až do konca, ktorá žánru rozhodne hanbu nerobí. 77%

Saenghwalui balgyeon (2002)

Je to dosť dobrá romanticky ladená dráma. Má celkom dobrý príbeh o hercovi, ktorému sa práve moc nedarí, keďže jeho posledná úloha nedopadla dobre, ale rozhodne sa ísť so svojim priateľom na výlet. Tu sa zoznamuje s jeho známou, s ktorou si začne a síce túži po láske a plnohodnotnom vzťahu, no moc mu to nevychádza. Ale nie je to jeho jediná príležitosť, čoskoro sa zoznamuje s ďalšou ženou a urobí všetko preto, aby mu to už tentoraz vyšlo. Spracovanie sa mi páči, ešte spočiatku ma to moc nezaujalo, pôsobí to až príliš obyčajne po všetkých stránkach, navyše som v tejto časti ani nepocítil nejaký lepší potenciál do budúcna a ešte k tomu mi ani moc nesadlo to rozdelenie na krátke epizódy. Ale našťastie sa to zmení, po tej úvodnej polhodine, keď sa už dej začne venovať vzťahom ma to už dostatočne zaujalo a ešte sa to vylepší v druhej polovici, ktorá funguje samostatne, takže je to takmer ako z iného filmu, má svoj plnohodnotný úvod, priebeh a aj záver, tento vzťah je už dosť zaujímavo podaný, s viacerými vydarenými sekvenciami a tak toto ma už skutočne bavilo. A v konečnom dôsledku aj chválim, ako si film po celý čas plynie tak príjemne pomaly, nechýbajú dlhé sekvencie bez strihu a tak mi sadla aj atmosféra. Ale film funguje hlavne v rámci drámy, o bežnej žánrovej romantike sa tu vôbec hovoriť nedá, pôsobí to úplne realisticky, dokonca nechýba ani nejaká tá erotika, no aj toto prevedenie mi sadlo. Herecké obsadenie je celkom slušné, Kim Sang-Kyung v hlavnej úlohe, potešila ma Chu Sang Mi z toho druhého a hlavného vzťahu, ale nimi to prakticky aj končí, zvyšné postavy mi už prišli také nevýrazné. Réžia a technická stránka sú celkom slušné, v tomto filme ide hlavne o to realistické prevedenie a to aj vyšlo, takže tu nemám čo kritizovať. Takže aj keď som spočiatku pociťoval sklamanie, v konečnom dôsledku nemôžem hodnotiť horšie, keďže väčšina filmu a hlavne tá druhá polovica ma už dosť bavila. 74%

Apateu (2006)

Je to dosť dobrý horor. Má celkom dobrý príbeh o mladej žene, ktorá žije sama bežným životom v jednom bytovom dome, ale keď v dome oproti začne dochádzať k sérii zvláštnych samovrážd, všimne si, že každú noc v tom istom čase vypnú svetlá a začnú sa diať zvláštne veci. Ale keďže polícia jej informácie ignoruje, rozhodne sa vo svojom sledovaní pokračovať a navyše sa obáva aj o svoju novú priateľku, ktorá v tomto dome býva, ale je odkázaná na invalidný vozík. Spracovanie sa mi páči, už od samotného začiatku to pôsobí dobrým dojmom, ideálne zoznámenie s hlavnou hrdinkou, chválim zasadenie deja do prostredia bytových domov, ktoré je v tomto žánri dosť netradičné, sadlo mi aj priateľstvo s príjemnou mladou ženou na vozíku, určitým spestrením je aj vedľajšia hororová línia súvisiaca priamo s hlavnou hrdinkou, ale aj okrem toho sa tu nájde mnoho zaujímavých prvkov. Úroveň filmu ani na okamih neupadne, tu sa je stále na čo pozerať a v poslednej tretine to už klasicky, ako je to vo východoázijských ducharinách zvykom prejde viac do drámy, kde už sa všetko naplno ukáže a toto mi dosť sadlo. V priebehu pôsobí trochu zvláštne jedine to, že aj napriek tomu, že na jednom mieste dochádza k sérii úmrtí je to takmer všetkým úplne jedno, ale to je už skôr len detail, hlavne, že film ma po celý čas dosť bavil. Celkom spokojný som aj po hororovej stránke, síce atmosféra je skôr len taká priemernejšia a ani o napätí moc hovoriť nemôžem, ale aj tak mi väčšina hororových scén sadla, samotný duch si vie získať rešpekt a tie jeho trhané pohyby tu po vizuálnej, ale aj zvukovej stránke pôsobia veľmi dobre. S hereckým obsadením som spokojný, sympatická Ko So-Young v hlavnej úlohe a viacero zaujímavých vedľajších postáv, hlavne spomínaná žena na vozíčku, ale aj detektív a niekoľko obyvateľov domu. Réžia a technická stránka sú na tom dobre, po takmer všetkých stránkach mi to príde výrazne nadpriemerné, tu nemám žiadny väčší problém. Apartment je presne ten typ hororu, ktorý si stále rád občas pozriem, zaujímavá zápletka s výraznou príchuťou drámy, pričom dej je dosť zaujímavý od začiatku až do konca, dobré postavy a obstojné hororové scény, pre mňa celkovo rozhodne výrazný nadpriemer. 76%

Eodiseonga noogoongae mooseun Ili saenggimyeon teullimeobsi natananda Hongbanjang (2004)

Je to celkom dobrá romantická komédia. Má dosť dobrý príbeh o zubárke, ktorá je nútená opustiť dobré miesto v Soule a tu už sa nedokáže zamestnať, preto sa rozhodne odísť do malého mestečka, aby si tu mohla otvoriť ordináciu. Tu sa zoznamuje so zaujímavým mužom, ktorého stretáva prakticky na každom kroku, ale moc ho nemusí, no postupne si k sebe predsa len nachádzajú cestu. Spracovanie je celkom slušné, síce dej nepôsobí prakticky ničím výnimočným, tento typ zápletky sa už dal vidieť mnohokrát a často aj v podobnom prevedení, ale sadlo mi to. Mojim čiastočným problémom, ktorý som v priebehu pociťoval je skôr to, že chémia medzi hlavným duom nie je až tak moc silná a celkovo tomu chýba ten úplne ideálny náboj. Ale inak môžem hlavne chváliť, tento prvok s presťahovaním človeka z veľkomesta na takýto vidiek v tomto žánri vždy poteší, hlavná hrdinka je výborná, chválim zaujímavo podanú postavu jej nového známeho, ktorý je prakticky všade a všetko vie, keďže si privyrába mnohými rôznymi spôsobmi, nájde sa tu plno zaujímavých situácií a v poslednej tretine to už dostane väčší priestor aj vzťah medzi obomi hlavnými postavami, takže ma to dostatočne bavilo od začiatku až do konca. Čo sa týka oboch hlavných žánrov, ako komédia to nie je až tak veľmi vtipné, aby som sa skutočne smial, ale je tu množstvo takých zaujímavých humorných situácií, ktoré to celé osviežia a romantika zase dostane väčší priestor až v poslednej tretine a v rámci tohto filmu mi to celkom vyhovuje. S hereckým obsadením som dosť spokojný, skvelá Uhm Jung-Hwa v hlavnej úlohe, jej partner sa síce mohol obsadiť aj trochu lepšie, ale tu ide hlavne o jeho postavu a tá je po celý čas dostatočne zaujímavá, takže úplne bez problémov. A poteší aj pár slušných vedľajších postáv, obzvlášť priateľka hlavnej hrdinky. Réžia a technická stránka sú slušným žánrovým štandardom. Mr. Hong v žánrovej konkurencii veľmi ľahko zapadne, keďže tých zaujímavejších predstaviteľov juhokórejských romantických komédii je množstvo, ale pre mňa je aj tak dôležité, že ma to dosť bavilo a nemal by som problém si to pustiť znovu, takže nemám dôvod dávať horšie hodnotenie. 73%

Deň, ktorý neumrie (1974)

Je to vydarená vojnová dráma. Má výborný príbeh o slovenskom vojakovi, ktorý unikne z východného frontu, na ktorom musel bojovať na strane fašistov, no tu sa hneď dostáva do zajatia, ale našťastie je vlak, ktorý ho preváža oslobodený partizánmi a zapojí sa do Slovenského národného povstania. Stane sa členom posádky pancierového vlaku a vďaka hrdinstvu si získava rešpekt svojich spolubojovníkov, ale jeho ženie vpred hlavne to, aby dostal Nemca, ktorý ťažko zranil jeho ženu. Spracovanie sa mi páči, síce to celé pôsobí o niečo povrchnejšie, než pri viacerých podobných filmoch tej doby, ale v tomto prípade s tým nemám väčší problém, lebo dôraz je skôr kladený na akčnejšie prevedenie. Preto je prakticky celý film mimoriadne dynamický, tu sa stále niečo deje, jedna zaujímavá situácia strieda druhú, a dobre podaný je aj samotný hlavný hrdina, ktorý tu nie je ten typický bojovník, ktorý bojuje hlavne za svoju vlasť a konečné víťazstvo na fašizmom, ale najradšej by mal pokoj, no pred bojom aj tak neuteká a túži hlavne po tom svojom Nemcovi. Bavili ma aj všetky tie situácie so slovenským ľudom mimo bojiska, ale mrzí ma, že dej miestami preskočí dôležité situácie, ktoré by malo byť vidieť, napríklad ako sa nejaká postava dostane zo zajatia alebo naopak a aj bez tých niektorých dlhších nemeckých pasáží by som sa obišiel. Ale toto sú tie jediné zápory, inak ma to dosť bavilo. Čo sa týka akcie, zo všetkých filmov na tému SNP je tento asi najakčnejší. Jednotlivé akčné sekvencie sú dlhé a prichádzajú približne v pravidelných intervaloch, poteší slušné nasadenie bojovej techniky, všetky tie klasické partizánske akcie, ale aj boje s pancierovým vlakom sa skutočne vydarili, takže v akcii sa je rozhodne na čo pozerať. S hereckým obsadením som dosť spokojný, Štefan Kvietik v hlavnej úlohe, Radoslav Brzobohatý ako nemecký dôstojník a plno zaujímavých a dobre obsadených vedľajších postáv, ktoré sa kvôli množstvu ani neoplatí menovať. Réžia a technická stránka sa určite dali ešte doladiť, ale pre potreby filmu to plne stačí a poteší plno pekných záberov na slovenskú prírodu. Na tému SNP mám viacero obľúbených filmov, ale najviac mi sedia dva, Prerušená pieseň a práve Deň, ktorý neumrie. 78%

Kapitán Dabač (1959)

Je to dosť dobrá vojnová dráma. Má veľmi dobrý príbeh o slovenskom dôstojníkovi, ktorý je nútený bojovať na východnom fronte na strane fašistov, čo je ale proti jeho presvedčeniu a preto sa po príchode domov zapojí do Slovenského národného povstania, kde si vďaka svojej odvahe hneď získa rešpekt a navyše svojho presvedčenia sa nevzdá za žiadnu cenu. Ale kvôli svojej individualistickej a zbrklej povahe spôsobuje sebe a ostatným aj viaceré problémy. Spracovanie je celkom slušné, ocenil by som trochu dlhší úvod, takto sa hlavný hrdina rýchlo pridá na stranu bojovníkov proti fašizmu, pričom by som chcel vidieť lepšie ten prechod, čo je ale skôr len detail, pre mňa sú väčším problémom hlavne situácie, v ktorých hlavný hrdina nie je práve najsympatickejšia postava, obzvlášť kvôli tým problémom s alkoholom a podobne. Ale inak sa na to pozerá skutočne dobre, okrem tých spomínaných scén ma veľmi bavil samotný kapitán Dabač, ktorý tu stvárňuje hrdinský a nekompromisný charakter, veľmi dobre zvládnutá je nielen akčná línia s partizánmi, ale aj odboj, kde každý pomáha ako môže, pričom nevie, komu sa dá veriť a všetky tie problémy s Nemcami a ich prisluhovačmi na fronte ale aj mimo neho. Takže dej je väčšinu času nadmieru zaujímavý a nájde sa tu mnoho nezabudnuteľných scén, ako pomsta za smrť koňa, masové popravy civilistov, oklamanie nákladných vozidiel, alebo scéna s mojou obľúbenou hláškou o pilulkách proti fašizmu. Nadmieru spokojný som aj po stránke akcie, je jej dosť a vydarili sa nielen veľkolepejšie bojové scény s množstvom vojakov a nasadením bojovej techniky, ale aj rôzne menšie prestrelky. Herecké obsadenie je na tom dobre, výborný Ladislav Chudík v hlavnej úlohe, pri ktorom ma skutočne mrzia len tie spomínané problémy s alkoholom, inak je to prakticky plnohodnotný akčný hrdina, ktorý si vie získať rešpekt a z vedľajších úloh ma zaujali hlavne postava lekárničky, Ctibor Filčík na strane Gardistov a plno známych tvárí. Réžia a technická stránka sú úplne ideálne, tu nemám v rámci možností žiadny problém. Kapitán Dabač je klasika filmov na tému SNP, už v detstve sa mi plno scén natrvalo vrylo do pamäti a stále je to vydarený film, na ktorý sa dá občas pozrieť. 76%

Umchi keulreonik (2012)

Je to dosť dobrá romantická komédia. Má vydarený príbeh o mladej žene, ktorá vôbec nevie spievať, lenže je zamilovaná do muža, ktorý má spev veľmi rád a práve s jeho pomocou sa na neho dá zapôsobiť. Preto sa rozhodne prihlásiť do školy spevu a keďže je práve bez práce, kvôli zľave začne predstierať stredoškoláčku, lenže jej učiteľom je nesympatický muž, s ktorým sa už predtým stretla, ale aj tak sa chce naučiť spievať za každú cenu. A napriek obojstrannému počiatočnému odporu sa postupne spriateľujú a on k nej začína cítiť niečo viac. Spracovanie sa mi páči, ešte spočiatku mi to prišlo len také obyčajné, za čo môže možno až moc teenagerské prevedenie a navyše ani hlavné trio ma až tak moc nezaujalo. Ale našťastie som si čoskoro zvykol a už si ma to celkovo získalo, hlavná hrdinka a jej nový učiteľ začnú byť zaujímavejší, celá tá tématika ohľadom spevu a hudobnej školy mi výborne sadla, navyše s dobrou motiváciou stihnúť sa naučiť spievať do svadobného dňa, dobre podané sú aj všetky tie vzťahy medzi zúčastnenými, okrem tých najhlavnejších obzvlášť hlavnej hrdinky ku svojej priateľke, na ktorú žiarli, tu nemám žiadny väčší problém. Navyše sa to celé nesie vo veľmi príjemnej atmosfére a ani táto výrazne nadpriemerná dĺžka mi vôbec neprekáža, tu sa je stále na čo pozerať. Čo sa týka jednotlivých žánrov, romantická línia nefunguje úplne ideálne, keďže chémia medzi hlavnými postavami nie je až tak silná, ale v tomto prípade mi to ani moc neprekáža, lebo dôraz je skôr kladený na komédiu. A tá mi sadla, je tu plno vydarených vtipných situácií a pár dobrých hlášok. Herecké obsadenie je celkom slušné, síce to hlavné trio sa určite dalo obsadiť aj lepšie, ale aj títo ma dostatočne bavili a navyše to celkovo vylepšuje niekoľko výborných vedľajších postáv, hlavne moji obľúbenci Park Cheol-Min ako hlavný učiteľ, Kim Hae-Sook v úlohe matky hlavnej hrdinky alebo sympatická Lim Jung-Eun ako jej priateľka. Réžia a technická stránka na žánrovú špičku nemajú, ale aj tak je to stále slušná úroveň, ktorá pre potreby filmu plne stačí. Takže určite sa to dalo ešte doladiť, ale nemôžem si výraznejšie sťažovať, dej ma bavil po celý čas, humor sa vydaril a postavy sú tiež dostatočne zaujímavé, takže skutočne príjemná zábava. 75%

Georughan gyebo (2006)

Je to celkom dobrá akčná dráma. Má dosť dobrý príbeh o drsnom gangsterovi, ktorý vo svojej organizácii patrí medzi najlepších a je nadovšetko loajálny a to aj potom, ako skončí vo väzení, kde nachádza svojho starého dobrého priateľa, ale aj nových. Lenže počas jeho tunajšieho pobytu konkurenčný gang zaútočí na jeho rodičov, pričom to jeho šéf nechá len tak a dokonca sa ho ešte aj pokúsia odstrániť a tak spolu so svojimi priateľmi začne plánovať útek, aby sa mohol svojej organizácii pomstiť. So spracovaním som celkom spokojný, ale dalo sa to podať aj o trochu lepšie. Film má až zbytočne rýchly úvod, prebehne len pár minút a už sa hlavný hrdina dostane do väzenia a mne by rozhodne viac sadlo, keby sa najprv zoznámilo so všetkými vzťahmi hlavne v organizácii, ktoré mali neskôr svoj priestor, či už medzi hlavným hrdinom a jeho dlhoročným priateľom, ktorý je vlastne časom nútený sa mu postaviť, rovnako aj so šéfmi organizácií a podobne. Ale toto je prakticky jediný väčší problém, aj prvá polovica odohrávajúca sa vo väzení je obstojne zvládnutá, ale druhá mi sadla ešte viac, hlavne celé to plánovanie úteku a následne aj samotný originálny útek sa vydarili a aj po úteku jedna zaujímavá situácia strieda druhú, takže ma to skutočne bavilo. Navyše musím pochváliť, že aj napriek mnohým dramatickým momentom tu veľmi dobre funguje aj humor, pričom si to vzájomne nekazia, len v závere bolo tých melodramatických momentov možno už trochu viac, ale na to som si už zvykol, takže ani s tým nemám problém. Celkom spokojný som aj po stránke akcie, nájde sa tu pár slušných súbojov alebo aj iných akcií, tu sa je na čo pozerať. Herecké obsadenie je veľmi dobré, môj obľúbenec Jung Jae-Young v hlavnej úlohe, Ryoo Seung-Ryong ako jeho priateľ vo väzení a množstvo známych tvárí, ktoré vždy rád vidím v zaujímavých vedľajších úlohách, takže ma bavili všetci. Réžia a technická stránka sú výborné, skvelá vizuálna stránka, aj tá spomínaná funkčná kombinácia drámy a humoru, takže úplne ideálne. Takže škoda jedine toho rýchleho úvodu, kvôli ktorému na mňa nemohol dostatočne zapôsobiť ani záver, ale aj tak ma to dosť bavilo a hlavne tá druhá polovica sa nadmieru vydarila. 75%

Hwang Jin-Yi (2007)

Je to celkom dobrá historická dráma. Má pomerne dobrý príbeh o mladej žene, ktorá vyniká krásou a inteligenciou a už od detstva sa priatelí so sympatickým mladíkom, lenže jej pôvod je prezradený a tak je nútená stať sa spoločníčkou mužov vyššej vrstvy. Po niekoľkých rokoch už má kvôli svojej výnimočnosti skvelú povesť, stane sa spoločníčkou vplyvného vládneho úradníka a získala si veľký rešpekt, ale jej priateľ prešiel na druhú stranu zákona a kvôli rôznym intrigám ich čakajú aj viaceré problémy. Spracovanie je celkom slušné, síce tempo je väčšinu času dosť pomalé, za čo môže aj to, že sa odohráva prakticky stále na tých istých miestach a navyše som mal pocit, že sa tu toho ani až tak moc neudeje. Ale aj tak už od začiatku sa na to pozerá celkom dobre a navyše úroveň filmu sa postupne zvyšuje, takže stredná fáza je už zaujímavejšia, za čo môže aj dobre podaný vzťah medzi hlavnou hrdinkou a vládnym úradníkom, prípadne problémy jej priateľa na úteku a v poslednej tretine to už všetko slušne vygraduje a z celého filmu je to rozhodne najlepšia časť. Síce potenciál bol určite vyšší, hlavne ma sklamal ten zbytočný skok o niekoľko rokov, práve ten prechod od ženy, ktorá sa ide stať spoločníčkou až po uznávanú osobu vo svojej oblasti by som rád videl, ale keďže je dobre zvládnutá aj táto verzia, nemám väčší dôvod si sťažovať. Čiastočným oživením je aj akcia, síce tu sú prakticky len dve, tri akčné sekvencie, v tomto filme ide predsa len o niečo úplne iné, ale aj tak sú kvalitne zvládnuté. Herecké obsadenie je výborné, film stojí hlavne na troch postavách a všetky sú dobre obsadené a aj zahrané, či už veľmi príjemná Song Hye-Kyo v hlavnej úlohe, jej priateľ Yoo Ji-Tae a Ryoo Seung-Ryong v úlohe vládneho úradníka. Réžia a technická stránka sú na tom dobre, kvalitná vizuálna stránka, k tomu všetky tie kostýmy a interiéry, v rámci žánru tu nemám väčší problém. Hwang Jin Yi nie je práve film, ktorý by sa mi chcelo pozerať viackrát, ale je to kvalitne natočené a zahrané a aj príbeh je dostatočne zaujímavý, takže nemám dôvod dávať menšie hodnotenie. 71%

Ten chlap je magor! (1989)

Je to celkom dobrá kriminálna dráma od Takeshiho Kitana. Má dosť dobrý príbeh o drsnom detektívovi, ktorý má kvôli svojim nekomprimisným metódam neustále problémy s nadriadenými, čo ho ale aj tak vôbec netrápi, keďže autority ho nezaujímajú. Práve získa nového kolegu a začne riešiť prípad vraždy drogového dílera, ale čoskoro si uvedomuje, že s tým súvisí celá zločinecká organizácia, no aj tak túži dostať hlavne vraha, kvôli čomu je schopný urobiť čokoľvek. Spracovanie sa mi páči, už od úvodnej sekvencie som vedel, že toto bude presne pre mňa, síce celá tá kriminálna línia nepôsobí až tak dobre, ako by mohla, keďže vyšetrovanie je tu podané predsa len trochu jednoduchším štýlom, ale v rámci tohto filmu s tým nemám problém. Celý film stojí v prvom rade na samotnej postave detektíva, ktorá je skvelo zvládnutá, zločincov nadovšetko neznáša a tak rád používa násilie, ale k tomu aj ten jeho arogantný prístup, spôsob, akým jedná s kolegami, sestrou a podobne, toto ma veľmi bavilo a situácií tohto typu je tu plno. V druhej polovici to ešte osvieži výborne zvládnutá chémia medzi ním a zabijakom a k tomu ešte ten vydarený nekompromisný záver, bavil som sa skutočne dobre. Spokojný som aj po stránke akcie, samozrejme nejaká výrazná akcia sa tu moc čakať nedá, je hlavne v štýle tohto žánru, ale aj tak ma všetky tie naháňačky, alebo mlátenia podozrivých bavili. Herecké obsadenie je na tom dobre, Takeshi Kitano si to celé zobral pre seba a je tu skutočne výborný, ale sadli mi aj všetky vedľajšie a záporné postavy. S réžiou a technickou stránkou som spokojný, príjemná vizuálna stránka, ale hlavne tá atmosféra, ktorá sprevádza väčšinu Kitanových filmov. Kitano už svojim prvým plnohodnotným filmom nastavil úroveň dosť vysoko a jasne ukázal, akým smerom sa bude jeho kariéra uberať, takže som rozhodne spokojný. 76%