Perfect Blue (1997)

Je to vydarený animovaný psychologický thriller. Má dosť dobrý príbeh o mladej speváčke úspešnej dievčenskej skupiny, ktorá sa rozhodne posunúť iným smerom a tak sa stane seriálovou herečkou, ale už čoskoro si uvedomuje, že tento nový smer nie je práve najideálnejší, je nútená vypomáhať si aj erotikou a jej predchádzajúci nevinný život jej začne chýbať. Navyše kvôli zvláštnej internetovej stránke si začne myslieť, že ju niekto sleduje, zároveň dochádza aj ku krvavým úmrtiam niekoľkých členov štábu a najviac na to dopláca jej psychika, kvôli čomu si už nemôže byť ničím istá. So spracovaním som nadmieru spokojný, ešte spočiatku to pôsobí tak pomerne obyčajne a nevinne, ale následne sa tu už pomaly začnú pridávať rôzne zaujímavé prvky a dej sa veľmi rozvetví. Schizofrénia, sny, zákulisie seriálu, dejová línia v seriáli, niekoľko zvláštnych postáv, pri ktorých sa ťažko určuje ich význam v deji a ešte iné prvky z toho vytvoria skutočne veľmi zaujímavé, mimoriadne prepracované a inteligentné dielo, pri ktorom je už neskôr nevyhnutné neustále premýšľať a odhaľovať súvislosti medzi jednotlivými sekvenciami, čo neustále graduje až do úplného a nečakaného konca, ktorý ale aj tak nič nevysvetlí a na úplné pochopenie filmu si musí divák vystačiť sám. Navyše to celé má výbornú atmosféru a nechýba ani dávka násilia a erotiky. Spokojný som aj s postavami, okrem hlavnej hrdinky má ešte priestor pár ďalších, pričom sú všetky dostatočne zaujímavé. Čo sa týka animácie, tak sa síce nemôže porovnávať s tými kvalitnejšími predstaviteľmi anime, ktoré majú omnoho lepšiu vizuálnu stránku, ale tu mi to vôbec neprekáža. V tomto prípade sa nejedná o žiadny fantasy alebo sci-fi epos, ale o veľmi inteligentný psychologický thriller určený výhradne dospelým, takže tu sa presne hodí práve tento štýl animácie. A spokojný som aj s hudbou. Takže Perfect blue je rozhodne veľmi zaujímavý a výnimočný film, ktorý určite poteší tých, ktorí pri filmoch radí premýšľajú. Zatiaľ som ho videl dvakrát a síce nemám pocit, že by som bol z neho mimo, ale aj tak si stále nie som istý, či som všetky prvky a súvislosti medzi nimi pochopil správne. 79%

Zahrada slov (2013)

Je to celkom dobrá animovaná romanticky ladená dráma. Má pomerne dobrý príbeh o mladíkovi, ktorý sa rozhodne, že do školy nebude chodiť počas daždivých rán, ale miesto toho bude tráviť čas na príjemnom posedení obkolesenom prírodou, aby sa tu mohol venovať svojej záľube, návrhu topánok. Tu sa stretáva so staršou ženou, ktorá tu tiež rada trávi svoj voľný čas a postupne medzi nimi vzniká puto, ale každý má aj svoje problémy. Spracovanie sa mi páči, kvôli tejto úplne krátkej dĺžke samozrejme dej nemôže byť až tak moc prepracovaný a rozvitý, ale aj tak si nemôžem moc sťažovať. Získalo si ma to už od prvého okamihu, dve sympatické postavy, pričom spočiatku sa divák dozvie hlavne o ňom a neskoršie zase o nej, veľmi dobre podané ich postupné zbližovanie, zaujímavá línia v škole, k tomu celý ten prakticky až poetický prírodný prvok v tomto prípade ešte doplnený o dážď, takže tu sa je stále na čo pozerať a pôsobí to veľmi príjemne. Takže nič sa nedá vytknúť ani jednotlivým postavám, hlavný priestor má samozrejme obzvlášť hlavné duo, ktoré mi sadlo aj charakterovo, takže som im fandil, aj keď to nie je práve klasické romantické puto, za čo môže hlavne vekový rozdiel, ale to je v rámci tohto diela len drobnosť. Animácia je opäť prakticky na najvyššej úrovni, vizuálny štýl tohto režiséra je skutočne perfektný, dôraz na detail, skvelá práca so strihom, vzdialenosti a uhly, z ktorých sú zaberané jednotlivé scény, k tomu ten cit pre prírodu, tu sa nedá absolútne nič vytknúť, jednoducho dokonalosť. Na predchádzajúci podobný projekt tohto režiséra 5 Centimeters per Second to síce nemá, ale aj tak som veľmi spokojný a zážitok z tohto diela je stále na vysokej úrovni. 76%

Byzantium (2012)

Je to dosť dobrá hororová dráma. Má vydarený príbeh o dvoch na pohľad mladých ženách, upírkach z jednej rodiny, ktoré sú už dvesto rokov nútené žiť týmto životom a tak vždy po určitom čase musia opustiť svoj dočasný domov, aby sa aj kvôli ich nevyhnutným obetiam vyhli podozreniu. Práve prijmú možnosť bývať v opustenom penzióne, ale kvôli ich odlišným povahám a prístupom k celej situácii sa dostávajú do rôznych problémov a navyše stále po nich idú aj členovia ich rasy. Sracovanie sa mi páči, rozhodne sa nejedná o nejaký dynamický hororový thriller s množstvom špecifických žánrových prvkov, kde sa stále niečo deje, ale to mi ani trochu neprekáža. Už od začiatku som vedel, že toto bude pre mňa, celé sa to nesie v takom príjemnom pomalom tempe s dôrazom na detail, miesto nejakej klasickej väčšej zápletky tu majú prednosť samotné hlavné postavy, ktoré sú takmer úplne odlišné, jedna podaná v takmer úplnej nevinnosti a druhá zase v jej opaku, takže si vypomáha prostitúciou a násilím, takže majú odlišné prístupy k životu a jednotlivým situáciám. Dobre podaná je aj línia v minulosti, kde sa ukáže pôvod postáv a nájde sa tu aj mnoho iných zaujímavých prvkov, ako písanie listov, priateľstvo s chlapcom a iné. Takže bežné žánrové prvky, ktoré sú väčšinou takmer najdôležitejšie, ako napríklad zvyšní členovia upírskej rasy, štýl ich fungovania a podobne sú tu úplne až na poslednom mieste, takže je to prakticky len naznačené. A trochu zaujme, že upíri sú tu podaní trochu inak, než bežne, títo nemajú problém so slnečným svetlom a ani po zabití nezmiznú. Takže ani o akciu v tomto prípade nejde takmer vôbec, trochu v úvode, kde poteší jedno vydarené gore a ešte niečo a v závere a to je prakticky všetko. Herecké obsadenie je výborné, vydarené hlavné duo Saoirse Ronan a Gemma Arterton, na ktorých to celé stojí a plno zaujímavých vedľajších postáv. Réžia a technická stránka sú na tom dobre, dobrá vizuálna stránka a páči sa mi aj atmosféra, len ma trochu sklamalo, že to nebolo až tak umelecky ladené, ako to spočiatku vyzeralo. Takže som dosť spokojný, tento štýl mám rád a bavilo ma to od začiatku až do konca. 77%

Skvělý plán (2012)

Je to dosť dobrá romantická komédia z francúzskej produkcie. Má celkom dobrý príbeh o žene z vplyvnej rodiny, ktorá je už desať rokov zamilovaná do muža svojich snov, s ktorým tvoria prakticky dokonalý pár, lenže kvôli zvláštnej rodinnej kliatbe, ktorá už dlhé roky spôsobuje, že prvé manželstvo každej ženy z rodiny skončí rozvodom a vydarí sa až druhé sa obáva vziať si ho, keďže o neho nechce prísť. A tak sa rozhodne pre zdanlivo ideálne riešenie, odcestovať do Dánska, kde sa dá rýchlo vydať a rozviesť, pričom k tomu chce využiť akéhokoľvek muža a vyberie si prvého, ktorý jej venoval pozornosť, cestovateľa a pisateľa turistických sprievodcov. A tak robí všetko preto, aby ho zaujala, pričom jej čaru podľahne, ale aj tak to s ním nebude mať jednoduché. Spracovanie sa mi páči, zápletka pôsobí v rámci žánru viac než dobrým dojmom a ponúka slušný potenciál vo viacerých ohľadoch a ten sa aj podarilo naplniť takmer úplne. Už od začiatku to navodí takú sympatickú atmosféru, takže si ma to celkom získalo, obe hlavné postavy sú úplne odlišné a síce k dokonalým charakterom majú obaja celkom ďaleko, no pre potreby filmu mi to plne vyhovuje. Určite musím pochváliť, že úroveň filmu sa takmer po celý čas len zvyšuje, takže dobre zvládnutá je už samotná časť s očarovávaním, ale keď sa už aj on stáva plnohodnotnou postavou, je to ešte lepšie, poteší, že kvôli jeho profesii sa dej odohráva na viacerých zaujímavých miestach, či už Keňa alebo Rusko, ktoré sa postarajú o viacero výborných situácií a navyše majú v priebehu dostatok priestoru aj zaujímaví členovia jej rodiny a tak to celkovo pôsobí veľmi príjemným a osviežujúcim dojmom, kde sa je na čo pozerať od začiatku až do konca. Jedine musím čiastočne vytknúť, že mám problém, keď sa hlavná postava pri definitívnom výbere partnera zachová týmto spôsobom, ale to je len subjektívne a v rámci filmu sa cez to dokážem preniesť. Veľmi spokojný som aj v rámci oboch hlavných žánrov, nájde sa tu dostatok slušných vtipných scén, pochváliť musím hlavne let v beztiažovom stave alebo návštevu zubára, ale sadla mi aj romantika, potvrdil mi to hlavne ten záverečný tanec. S hereckým obsadením som nadmieru spokojný, veľmi sympatické hlavné duo Diane Kruger a Dany Boon, ktorých som si už obľúbil aj z iných filmov a plno zaujímavých vedľajších postáv. Réžia a technická stránka sú výborné, v rámci žánru výrazný nadpriemer. Síce v rámci tohto žánru vyhľadávam takmer výhradne filmy z východnej Ázie, ale ani tento francúzsky príspevok ma rozhodne neurazil, výborné postavy, zaujímavý príbeh a kvalitný vizuál, ideálna romantická komédia. 75%

Hoisawon (2012)

Je to celkom dobrá akčná dráma. Má výborný príbeh o prvotriednom nájomnom zabijakovi, ktorý pracuje pre jednu vplyvnú spoločnosť a tu je zo všetkých najlepší. Po poslednej akcii sa ale zľutuje a nechá žiť svojho mladého pomocníka, čo je proti pravidlám spoločnosti a navyše sa spriatelí s jeho rodinou, keďže jeho matka je bývalá speváčka, ktorú zabijak v mladosti obdivoval a teraz sa zbližujú. Lenže spoločnosti to neunikne, vydá rozkaz všetkých odstrániť a tak musí zabijak urobiť všetko preto, aby ochránil seba a svojich priateľov. Spracovanie je celkom slušné, ale dalo sa to podať aj o trochu lepšie. Po vydarenom úvode, ktorý ponúkne kvalitnú akciu nájomných zabijakov sa na dosť dlhý čas pomerne výrazne zmení žáner, s čím ale nemám väčší problém. Dobre podaná je samotná organizácia a jej utajenie, k tomu nejaké to policajné vyšetrovanie, ale najväčší priestor má práve samotný vzťah medzi zabijakom a novými priateľmi, na čo si tiež nemôžem úplne sťažovať, bavilo ma to, len tu nie sú dostatočne zvládnuté motivácie viacerých postáv a tak to pôsobí pomerne umelo. Ale aj tak mi celá táto hodina sadla celkom dobre, je sa na čo pozerať a navyše sa dá tešiť na nevyhnutné vyvrcholenie, čo nesklame a záverečná tretina, kedy sa to už naplno rozbehne je aj najlepšia. Akcie je tu priemerné množstvo a som s ňou dosť spokojný. Väčšina sa nachádza práve v tej poslednej tretine, ale aj dovtedy sa občas niečo nájde. Všetka akcia je v takom komornejšom štýle, čo mi ale vôbec nevadí, tých pár súbojov v štýle jeden na jedného je výborných, pôsobia dynamicky a surovo, bavili ma aj prestrelky, nechýba tu ani krv, takže sa je na čo pozerať. Jedine prestrelka v kanceláriách je trochu zvláštne natočená, čo čiastočne kazí jej dojem, ale inak ma akcia skutočne bavila a najviac asi situácia v aute a nasledujúci súboj. S hereckým obsadením som spokojný, charizmatický So Ji-Sub v hlavnej úlohe, pričom ma veľmi bavil v akcii, ale nesklame ani v bežných scénach a mnoho zaujímavých či už vedľajších alebo záporných postáv. Réžia a technická stránka sú na tom dobre, sklamú jedine v pár detailoch, ale celkovo sú pre potreby filmu ideálne. Takže určite sa z toho dalo získať aj viac, či už akčnejším prevedením alebo lepšie zvládnutou dramatickou rovinou, ale aj tak ma to dosť bavilo, ani akcia nesklame, a tak nemám dôvod dávať nižšie hodnotenie. 73%

Domabaem (2006)

Je to dosť dobrá romantická dráma. Má vydarený príbeh o dievčati, ktoré prichádza do novej školy a už dlho verí, že jej dotyk prináša nešťastie, čo si už niekoľkokrát overila a tak sa jej ostatní vyhýbajú, ale až na jedného chlapca, ktorému sa zapáči, lenže časom sa ona odsťahuje. Po desiatich rokoch sa mu ozve a keďže ju stále veľmi miluje, vytvoria pár, lenže stále odmieta dotyky a navyše opäť časom odíde. Po rokoch ho znovu vyhľadá, on je stále rovnako zamilovaný, ale už si musí vyjasniť, či vzťah s ňou má skutočne význam a zisťuje nečakané fakty, kvôli ktorým sa pohľad na ich vzťah výrazne mení. So spracovaním som dosť spokojný, ešte úvodná štvrťhodina v detstve pôsobí až na ten jeden nápad s dotykmi len čisto priemerne, potom sa to už vylepší, keďže postavy sú už staršie a ich vzťah sa môže začať vnímať ako plnohodnotný, ale aj tak som sa dlhší čas nevedel zbaviť čiastočne rozporuplných pocitov. Pozerá sa na to celkom dobre, obe postavy sú v spoločných scénach príjemné, lenže tie jej neustále úteky mi vadili, kvôli čomu som ich vzťahu ani moc nefandil, čo je v tomto žánri celkom problém. No v polovici príde jeden perfektný zvrat, ktorý síce nie je šokujúci, ale vôbec som ho nečakal a teraz si ma to už úplne získalo. Celé to získa silný náboj, je tu mnoho výborných scén, chválim zaujímavý prvok s kruhmi v obilí a síce záverečná fáza mohla byť trochu iná, ale aj tak ma táto druhá polovica veľmi bavila a navyše som vďaka tomu zvratu spätne ocenil aj prvú, takže aj ako celok to vo mne zanechalo veľmi dobrý pocit. Veľmi spokojný som aj s jednotlivými žánrami, romantika je veľmi príjemná, dráma hlavne v druhej polovici funguje naplno a poteší aj pár úsmevných scén, hlavne spočiatku. Herecké obsadenie je výborné, tradične skvelá Kang Hye-Jung, síce tentoraz pôsobí trochu vyspelejšie, než obvykle, čo ale samozrejme nie je zápor, k tomu môj obľúbenec Cho Seung-Woo, ktorý je opäť ten správny sympaťák, takže vytvorili skvelé hlavné duo, ale bavilo ma aj tých pár vedľajších postáv, hlavne mladíkov otec. S réžiou a technickou stránkou som nadmieru spokojný, príjemný vizuál, fungujú aj emócie, tu si nemám na čo sťažovať. Takže aj keď som ešte v polovici filmu nebol až tak moc spokojný, celkovo môžem len chváliť, veľmi príjemná romantická dráma, ktorú si určite ešte pozriem. 79%

Ryeong (2004)

Je to celkom dobrý horor. Má pomerne dobrý príbeh o mladej žene, ktorá pred časom utrpela stratu pamäti, čo samozrejme dosť ovplyvnilo jej život, o svojej minulosti takmer nič nevie, s matkou má zlé vzťahy, spoľahnúť sa môže jedine na svojho dobrého priateľa a tak chce radšej odísť študovať do zahraničia, kde by mohla začať nový život. Lenže v poslednej dobe má pocit, že ju niekto sleduje, má zvláštne vidiny a navyše jej známe postupne umierajú záhadným spôsobom. A tak si uvedomuje, že s tým nejak súvisí jej minulosť a musí to odhaliť skôr, než bude neskoro aj pre ňu. Spracovanie je na tom dobre, síce mi dej príde trochu jednoduchý, celkovo sa to dalo aj viac prepracovať, ale aj tak mi to sadlo. Spočiatku to navodí také pesimistické pocity, takže hlavná hrdinka si ma kvôli mnohým problémom získala prakticky okamžite a postupne začnú pribúdať viaceré zaujímavé prvky, či už pomsta v duchárskom štýle, ale hlavne celá línia v minulosti, nájde sa tu aj pár zaujímavých zvratov a ani záver nesklame, takže celkovo sa na to pozerá viac než dobre. Hororová stránka je skôr len priemerná, atmosféra a napätie sú len také nevýrazné, samotné hororové scény sú až na pár aspoň obstojných momentov tiež len pomerne obyčajné a bez nápadu, ale nemám s tým problém, keďže film to nijak neovplyvňuje. S hereckým obsadením som nadmieru spokojný, moja obľúbenkyňa Kim Ha-Neul ma síce viac baví v iných žánroch, ale aj tu poteší a viacero zaujímavých vedľajších postáv, hlavne tá dievčenská partia je ideálne zvolená. Réžia a technická stránka sú tiež pre potreby filmu úplne ideálne. Dead friend v tomto žánri určite ničím nevyniká, ale bavilo ma to. Hororová stánka ma moc nezaujala, ale dobrý príbeh, zaujímavé postavy a slušný vizuál to s ľahkosťou vynahradia. 72%

Chello hongmijoo ilga salinsagan (2005)

Je to dosť dobrý psychologický horor. Má celkom dobrý príbeh o učiteľke hry na violončelo, ktorá pracuje na umeleckej škole na polovičný úväzok, čo ju kvôli vyšším ambíciám mrzí, no aj tak si žije slušným životom so skvelou rodinou, ale problém nastane, keď ju jej študentka obviní zo svojho neúspechu a navyše manžel prijme novú slúžku. A odvtedy jej rodinu začnú sprevádzať rôzne problémy, v domácnosti sa stretáva s viacerými zvláštnymi javmi a postupne si uvedomuje, že to môže súvisieť aj s jednou nepríjemnou udalosťou z jej minulosti. Spracovanie sa mi páči, po niekoľkých pomerne zaujímavých úvodných sekvenciách sa už začne hlavný dej, pričom musím pochváliť, že už čoskoro tu pribudne viacero výrazných pomerne samostatných prvkov, ako študentka, slúžka, problémová dcéra a pár ďalších. Takže to celé pôsobí pomerne nepredvídateľne, keďže sa nedá určiť, čo je skutočným pôvodcom zla, prípadne ako ktorý prvok súvisí s iným, takže sa na to po celý čas pozerá dobre, pomaly to graduje, hlavná hrdinka je tým čím ďalej viac ovplyvňovaná, dobre je zvládnutá aj jej minulosť a všetko to vyvrcholí vydarenou záverečnou desaťminútovkou, ktorá sa síce čiastočne dá predvídať, ale aj tak ako celok mi rozhodne sadla a z filmu u mňa zanechala skutočne dobrý pocit. Čo sa týka hororových stránok, tak toto je opäť ten typ hororu, kde ma síce moc nezaujali, ale v konečnom dôsledku je mi to vlastne úplne jedno. Atmosféra je prinajlepšom priemerná, napätie vôbec nefunguje, tých pár hororových, prípadne trochu krvavých scén ma tiež moc nezaujalo, ale hlavne, že film funguje aj tak a príbeh tým nijak netrpí. S hereckým obsadením som dosť spokojný, moja obľúbená Sung Hyun-Ah v hlavnej úlohe, dobre je na tom celá jej rodina, obzvlášť postava najmladšej cesty a sadlo mi aj tých pár vedľajších postáv. Réžia a technická stránka sú na tom dobre, v rámci žánru dostatočne kvalitný vizuál, dobre zvládnutá dramatická rovina, nesklamala ma ani tá psychologická vložka, tu nemám väčší problém. Cello mi opäť ukázalo, prečo mi aj v poslednej dobe stále vyhovujú východoázijské horory. Síce ma hororová stránka moc nezaujme, ale dej, postavy a réžia stále vytvárajú funkčný a zaujímavý celok. A to je aj tento prípad. 75%

Pee Mak (2013)

Je to vydarená hororová komédia. Má dosť dobrý príbeh o skupine priateľov, ktorí sa práve vracajú z vojny do rodnej dediny jedného z nich, na ktorého tu čaká manželka s dieťaťom. Lenže v dedine sa neustále šíria klebety, že jeho žena je duch, čomu postupne začínajú veriť aj jeho ostatní priatelia a tak musia urobiť všetko preto, aby o tom presvedčili aj jeho a navyše si pred ňou neustále dávali pozor. Ale aj tak nie sú istí, aká je skutočná pravda. Spracovanie sa mi páči, po krátkom vojnovom úvode sa už dej presunie do dediny, síce pôsobí úplne jednoducho, neustále je vedený tým istým priamočiarym smerom a navyše sa odohráva približne v troch čiastočne rozličných lokáciách, takže o nejakej výraznejšej rozmanitosti tu nemôže byť ani reči, ale aj tak mi to výborne sadlo. Všetky tieto problémy s duchom, snaha presvedčiť ostatných, ale aj všetko ostatné je veľmi dobre zvládnuté a tak sa mi to páčilo po celý čas, pričom niektoré sekvencie sú skutočne výborné. Skvelo sa vydarili aj jednotlivé žánre, najväčší priestor má rozhodne komédia, síce humor nepôsobí práve najinteligentnejšie, ale je tu plno dobrých hlášok a zábavný prístup jednotlivých postáv, takže je to výborná zábava po celý čas, smial som sa celkom často, ako horor to má slušnú atmosféru a dobre zvládnutého ducha a chválim aj romantiku, síce nemá až tak moc priestoru, ale tých pár romantických sekvencií je veľmi príjemných. A najlepšie je, že tieto žánre si to navzájom nekazia, ale práve naopak, dobre sa podporujú. Herecké obsadenie je na tom dobre, najviac si ma rozhodne získala ženská postava, je nielen veľmi sympatická, ale hlavne v tých hororovejších scénach aj dobre zahraná a mužské osadenstvo síce nemá ani štipku charizmy a hereckých schopností, ale aj tak ma bavili neustále, zmysel pre humor im nechýba. Réžia a technická stránka sú na to dobre, vizuálne by sa to ešte dalo vylepšiť, ale všetky žánre fungujú úplne ideálne, takže som rozhodne spokojný. Vôbec som netušil, čo od tohto filmu môžem očakávať, hlavne kvôli jeho kombinácii žánrov, ale som nadmieru spokojný, vydarená zábava. 78%

Wondeopool radio (2012)

Je to vydarená mierne romanticky ladená hudobná komédia. Má pomerne dobrý príbeh o rozhlasovej moderátorke jednej relácie, bývalej veľmi úspešnej speváčke slávnej dievčenskej hudobnej skupiny, ktorej program ale trpí slabou počúvanosťou a navyše prichádza nový producent, ktorý prácu berie úplne seriózne. Program a pracovný tým je kvôli tomu v ohrození, ale moderátorke sa našťastie podarí prísť s novým nápadom, ktorý je veľmi úspešný a tak všetko aspoň na čas zachraňuje, lenže stále má mnoho neprajníkov a tak ju čakajú aj mnohé problémy. So spracovaním som ale veľmi spokojný, ešte spočiatku mi to neprišlo práve najideálnejšie, zápletka nepatrí práve medzi tie výnimočnejšie a navyše to celé pôsobí dosť teenagersky a aj presladene. Ale po tej úvodnej polhodine, ktorá aspoň zoznámi so všetkým dôležitým, keď priestor dostane nový program si ma to už úplne získalo, síce to teenagerské zameranie a presladenosť zostane, ale už som sa dokázal naladiť na tú správnu vlnu. Dejovo sa to už vylepší, pričom ma zaujalo, že každú polhodinu sa výrazne zmení jeho smerovanie, kvôli čomu má film prakticky štyri podzápletky a tak každá štvrtina filmu mi prišla pomaly ako iná epizóda seriálu, pričom obsadenie a prostredie zostáva takmer totožné, ale mení sa menšia zápletka, ktorú sú postavy nútené momentálne riešiť. Celá tá atmosféra na rozhlasovom pracovisku je výborná, sadli mi vzťahy medzi všetkými zúčastnenými, skvelo podaná postava producenta, tu sa je potom už stále na čo pozerať. Ale vrcholom filmu zostáva predsa len tá druhá štvrtina s programom a jeho hosťami, to sa mi veľmi páčilo. Celkom dobre je na tom aj hudba, nie som práve znalcom K-popu, ale výber piesní nie je zlý a tak sa to celkom príjemne počúva. Herecké obsadenie je na tom dobre, sympatická Lee Min-Jung v hlavnej úlohe, výborné zloženie postáv v rádiu, hlavne producent, ale aj tých pár ostatných. S réžiou a technickou stránkou som nadmieru spokojný, na tú presladenosť som sa dokázal naladiť, pričom výrazne ovplyvňuje vizuálnu stránku, ktorá hýri príjemnými farbami a tak sa mi to páčilo aj po tejto stránke, navyše fungujú aj emócie, takže si nemám moc na čo sťažovať. Juhokórejskí teenageri a hlavne tí, ktorí ešte fandia aj K-popu musia byť z tohto filmu nadšení, ale mne to tiež výborne sadlo a niekedy si to ešte rád pozriem. 79%