Sowon (2013)

Je to vydarená dráma. Má dosť dobrý príbeh o jednej rodine, ktorá si žije takmer ideálnym životom, ale všetko sa pokazí, keď je malá dcéra cestou do školy napadnutá brutálnym pedofilom, čo jej spôsobí ťažké fyzické, ale samozrejme aj psychické problémy. Ale otec urobí všetko preto, aby všetko dopadlo čo najlepšie, no má to ťažké, keďže dcéra sa po útoku bojí opačného pohlavia. A navyše je útočník chytený a chystá sa súdny proces. So spracovaním som nadmieru spokojný, tu mi snáď všetko prišlo úplne ideálne, úvodné zoznámenie s hlavnými postavami, vďaka ktorému sa k nim dá s ľahkosťou vytvoriť vzťah, následná surová fáza, ktorá mi na pomery žánru prišla dosť nepríjemná, ale aj tak si ma najviac získalo postupné uzdravovanie dievčaťa, nielen fyzické, ale hlavne psychické, čo je tu perfektne podané. Hlavnému hrdinovi som nesmierne fandil, aby mu to vyšlo, tá jeho snaha sa mi veľmi páčila, pričom najviac musím pochváliť ten vynikajúci prvok s používaním rozprávkových kostýmov, tie tomu dodávajú skvelý náboj. A tak sa mi tu veľmi páčil ten postupný pocitový prechod od surovosti a beznádeje až po taký príjemný optimizmus a nesklame ani súdna línia. Takže ma vlastne ani nenapadá, čo tu v rámci tejto témy môžem vytknúť, toto sa veľmi vydarilo. S hereckým obsadením som spokojný, môj obľúbený Sol Kyung-Gu v hlavnej úlohe, skvelá postava dievčaťa, jedine matka mi na moje prekvapenie prišla trochu nevýrazná, ale to mi neprekáža, keďže to bol viditeľne zámer, aby mohlo vyniknúť zbližovanie s otcom. A chválim aj zvyšné výrazné vedľajšie postavy, či už priateľ hlavného hrdinu alebo psychologička. Jedine postava pedofila mohla byť trochu lepšie obsadená, aby pôsobil ešte nepríjemnejšie, ale aj tak nemá až tak priestoru. Réžia a technická stránka sú skvelé, kvalitná vizuálna stránka, výborne zvládnuté emócie, tu sa nedá nič vytknúť. Plné hodnotenie dať nemôžem, táto tématika u mňa nemá až taký potenciál, ale inak ma vlastne ani nenapadá, čo sa tomu dá vytknúť. Takže určite sa oplatí pozrieť, prvotriedna kvalita. 77%

Daensing kwin (2012)

Je to dosť dobrá romantická komédia. Má celkom dobrý príbeh o páre v strednom veku, nižšie postavenom právnikovi a jeho žene, talentovanej milovníčke tanca a spevu, ktorá sa ale kvôli svojmu manželovi obetovala a tak prišla o možnú úspešnú kariéru. No teraz po rokoch obyčajného života, prinesie nečakaný rad udalostí obom životnú príležitosť, muž dostane možnosť kandidovať na starostu a ona zase stať sa členkou ženskej skupiny, čo obaja prijmú, ale keďže táto kombinácia nefunguje práve najideálnejšie a hlavne v tom istom čase, oboch čakajú aj problémy. So spracovaním som spokojný, jedine spočiatku som mal z toho také zvláštne pocity, keďže je tu nespočet prvkov, ktoré mám v tomto type filmu veľmi rád a na prvý pohľad to vyzerá výborne, ale celkovo mi to nesadlo práve najideálnejšie a mal som trochu problém sa do toho dostať. Ale našťastie po tej úvodnej polhodine sa to už zmení, začnú sa rozvíjať dve výrazné dejové línie, politická a umelecká, pričom obe mi prišli dosť zaujímavé a s množstvom vydarených situácií, takže som ani nevedel, na čo sa mám tešiť viac a rovnako aj postavy, ktoré prejdú z takého statickejšieho do ambicióznejšieho štýlu ma už bavili podstatne viac. A tak síce tie problémy z ich kombinácie mohli byť podané aj o niečo lepšie, často mi to neprišlo až tak výrazné, ale to je už to najmenej, už som sa nadmieru bavil až do konca. Sadlo mi to aj žánrovo, romantika síce nie je až tak silná, ale keďže postavy tvoria pár už roky, ani ma to neprekvapuje a hlavne, že inak je chémia medzi nimi výborná. Nesklame ani humor, nejaké tie dramatické momenty a veľkým plusom sú aj hudobné vystúpenia, tie sa mi nadmieru páčili. Herecké obsadenie je výborné, skvelé hlavné duo Hwang Jung-Min a Uhm Jung-Hwa, pri ktorej určite musím pochváliť aj veľmi dobrý prejav na javisku a plno zaujímavých vedľajších postáv. S réžiou a technickou stránkou som nadmieru spokojný, toto už na prvý pohľad vidno, že to je po všetkých stránkach výrazný žánrový nadpriemer. Takže až na tú priemernejšiu úvodnú polhodinu som dosť spokojný, tešil som sa na mojich dvoch obľúbencov, ktorým to fungovalo už vo filme All for love a bavili ma aj tentoraz. A tak som dostal približne to, čo som aj očakával. 75%

Lovec medvědů (1982)

Je to mierne nadpriemerná dobrodružná dráma. Má celkom dobrý príbeh o starom lovcovi medveďov, ktorý sa kvôli svojim schopnostiam stal uznávanou legendou a síce by už s tým kvôli veku mal skončiť, ale to urobí, až keď chytí svojho posledného medveďa, obávaného útočníka, ktorý ho kedysi zranil. Zatiaľ si žije so svojim vnukom, ktorý mu pomáha a má ho rád, ale hlavne v pohľade na výchovu zvierat sa aj rozchádzajú. A keď začne v okolí znovu útočiť obávaný medveď, lovec urobí všetko preto, aby ho už konečne dostal. Spracovanie je ale iba úplne priemerné, určite musím pochváliť prostredie malého horského mestečka, kde každý pozná každého, čo mám v tomto žánri vždy veľmi rád, často to má takú príjemnú rodinnú atmosféru, získala si ma postava chlapca a navyše sa tu prakticky stále niečo deje, takže som sa rozhodne nenudil. Ale veľkým záporom sú takmer všetky scény so zvieratami, ktoré mi prišli dosť surové a ešte aj tie, ktoré mali byť dojemné, ako napríklad odchod umierajúceho psa do hôr mi boli poriadne nepríjemné. A kvôli tomuto som si nedokázal vytvoriť ani vzťah k hlavnému hrdinovi a tak síce tá dobrodružná línia sama o sebe rozhodne nie je zlá, ale hlavnému hrdinovi som vôbec neprial, aby sa mu jeho cieľ podaril, čo je teda v tomto žánri veľký problém. A tak síce kladov je tu podstatne viac, než záporov, ale zase tie sú tak výrazné, že si ma to nezískalo. Herecké obsadenie nie je zlá, všetky postavy mi prišli obsadené a aj zahrané úplne ideálne, ale výraznejšie ma bavila iba postava chlapca, zvyšok mi už prišiel menej výrazný, alebo mi už vadil, teda všetci, ktorí sa tu správajú zle k zvieratám. Réžia a technická stránka sú celkom slušné, príjemné prostredie a aj atmosféra, tu v rámci žánru svojej doby nemám väčší problém. Takže zlý film to určite nie je, ale tie scény so zvieratami mi veľmi vadili a ešte sa tu nájde aj pár ďalších záporov, takže celkovo je tu u mňa len lepší priemer na jedno pozretie. 57%

Šílenství (1994)

Je to celkom dobrý čiastočne fantasy ladený horor od Johna Carpentera. Má dosť dobrý príbeh o uznávanom vyšetrovateľovi poistných udalostí, ktorý dostane ponuku nájsť slávneho hororového spisovateľa, keďže jeho diela patria medzi tie najpopulárnejšie, pričom dokážu ľudí až príliš ovplyvňovať a práve pred dokončením svojej poslednej, očakávane najlepšej knihy zmizol. Aj napriek mnohým zvláštnym udalostiam, ktorým je v poslednej dobe svedkom ju prijme, podarí sa mu zistiť miesto, kde by sa mal spisovateľ nachádzať a tak sa tam vyberie spolu s vydavateľovou asistentkou, ale čoskoro si uvedomujú, že to presahuje hranice ich chápania a dostávajú sa do veľkých problémov. Spracovanie sa mi páči, síce ešte spočiatku sa k tomu ťažšie získava plnohodnotný postoj, ale zároveň to pôsobí celkom zaujímavo a hlavne cítiť, že časom by to mohlo byť ešte podstatne lepšie a presne to sa aj stane. Postupne začnú pribúdať viaceré výrazné prvky, ktoré sami o sebe síce nie sú originálne, ale v takejto kombinácii som sa s nimi asi ešte nestretol a pritom to funguje viac než dobre a celé je to také netradičné, nápadité a aj dosť hravé, tu skutočne cítiť, že to bolo točené s radosťou a to sa samozrejme prenáša aj na diváka. A tak hlavne v druhej polovici, keď sa dej presunie do malého mestečka sa je stále na čo pozerať a určite musím pochváliť záver, ten sa mimoriadne vydaril. Spokojný som aj po hororovej stránke, síce až na pár scén to nie je moc napínavé, ale atmosféra mi veľmi sadla, masky sa vydarili a snáď všetky tie hororovejšie sekvencie mi prišli dosť zaujímavé, či už obsahovo, ale aj vizuálne. S hereckým obsadením som spokojný, môj obľúbenec Sam Neill v hlavnej úlohe, slušná postava asistentky a dostatok zaujímavých vedľajších postáv, kde vynikajú hlavne Jürgen Prochnow a Charlton Heston. Réžia a technická stránka sú výborné, John Carpenter je veľký talent, ktorého štýl mi sedí, skvelá atmosféra, celé to nápadité prevedenie a navyše to úplne pôsobí, ako z osemdesiatych rokov, čo to tiež príjemne osvieži. Takže síce to nie je práve môj typ hororu, skôr uprednostňujem niečo iné, ale aj tak je Šialenstvo veľmi zaujímavý film bez jedinej väčšej slabiny, ktorý ma bavil aj po opakovanom pozretí. 75%

Retornados (2013)

Je to celkom dobrá mierne hororovo ladená thrillerová dráma. Má dosť dobrý príbeh odohrávajúci sa v dobe, keď ľudstvo zasiahla zombie epidémia, ale po veľkých stratách sa ju podarilo prekonať a dokonca sa podarilo získať aj vakcínu, ktorá dokáže chrániť infikovaných pred smrťou a následnou premenou, no je potrebné ju brať každý deň. Vytrvalá doktorka chce urobiť všetko preto, aby bolo zase všetko tak, ako predtým, keďže nakazený je aj jej milovaný, ale všetci musia čeliť aj iným problémom, či už ľuďom, ktorí sú proti tejto liečbe a nezastavia sa pred ničím, ale aj všeobecnej panike, keďže mnohí veria, že vakcíny sa minú a epidémia znovu prepukne. Spracovanie je celkom slušné, určite ma mrzí, že z tejto tématiky sa nezískalo ešte viac, keďže potenciál bol predsa len väčší a to prakticky v každom smere, ale zároveň po celý čas cítiť, že tvorcovia sa skutočne snažili a v rámci možností, ktoré mali z toho získali snáď najviac. A tak dej je po celý čas dostatočne zaujímavý, pričom mi vôbec nevadí, ani to pomalšie tempo, ktoré si film väčšinu času udržuje, postavy si ma získali a celé je to podané tak príjemne seriózne bez rôznych rušivých prvkov, ktoré sú medzi podobnými filmami a hlavne pri menšom rozpočte, čo je pritom aj tento prípad časté. A navyše v poslednej tretine sa to predsa len aj slušne rozbehne a záver tiež nesklame, kľudne to mohlo trvať ešte aj o niečo dlhšie, ale to by už bol predsa len iný žáner a tak to úplne chápem. Inak s hororom to má spoločné skutočne len tú podobnú tématiku, inak o atmosféru tu vôbec nejde, napätie som tiež moc nepocítil a tých pár trochu akčnejších sekvencií ani nestojí za pozornosť, ale filmu to moc neubližuje, predsa len tu o to vôbec nejde. Herecké obsadenie je na tom dobre, výborná hlavná hrdinka, získal si ma aj jej priateľ a nesklamú ani zvyšné výraznejšie vedľajšie postavy. S réžiou a technickou stránkou som spokojný, určite by to mohlo byť aj lepšie, ale tá snaha využiť svoje možnosti čo najviac, ktorú z toho cítiť si ma získala. Takže znovu ma to už neláka, predsa len takmer v každom ohľade to mohlo ísť ešte ďalej, ale určite nie som ani sklamaný. Keby všetky lacnejšie žánrové filmy dopadli tak, ako Returned, tak by som si určite nesťažoval, na jedno pozretie rozhodne slušný film. 66%

Ledová archa (2013)

Je to dosť dobrý akčný sci-fi thriller. Má výborný príbeh odohrávajúci sa v blízkej budúcnosti, kedy ľudstvo v snahe zabrániť globálnemu otepľovaniu spôsobilo radikálne ochladenie, čo zničilo celý život našej planéty a poslední preživší už niekoľko rokov žijú v špeciálnom vlaku, ktorý vďaka večnému motoru neustále jazdí okolo sveta a získava všetko potrebné. Ale ľudia sú tu rozdelení do niekoľkých tried, pričom v poslednom vagóne je tá najhoršia, s čím sa ale nechcú zmieriť a tak urobia všetko preto, aby to konečne zmenili, ale k prednému vagónu ich čaká dlhá a veľmi ťažká cesta. Spracovanie je celkom slušné, síce ma určite dosť mrzí, že je to až príliš prispôsobené západnému divákovi, očakával som podstatne originálnejšie, osobitejšie a inteligentnejšie prevedenie, toto je dokonca v niektorých ohľadoch úplne hlúpe, obzvlášť nekomplexnosť vlaku, ktorý by takto určite nemohol fungovať, ale zase ani takto si nemôžem až tak moc sťažovať. Až na trochu pomalší úvod, ktorý ale aspoň ideálne zoznámi s nepriaznivou situáciou v zadnej časti vlaku to má až prekvapivo svižné tempo, k tým pár výraznejším postavám sa dá vytvoriť ideálny vzťah a určite chválim, že sa tu je stále na čo tešiť, keďže žiadna postava nevie nič o tom, čo ju čaká za ďalšími dverami a tak ten prvok prekvapenia je tu prakticky neustály. Navyše počas cesty sa postavy dozvedajú zaujímavé skutočnosti, je tu dostatok výborných momentov a našťastie nesklame ani úplný záver, takže aj v tomto prevedení to dokáže slušne zaujať. Celkom spokojný som aj po stránke akcie, síce nepôsobí ani zďaleka tak surovo, ako som očakával, ale aj tak sú jednotlivé akčné sekvencie dostatočne zábavné a dobre natočené, či už veľkolepé súboje alebo aj nejaké tie menšie prestrelky. Herecké obsadenie je veľmi dobré, Chris Evans mi tu sadol až prekvapivo dobre, skvelý Song Kang-Ho, pri ktorom ma ale mrzí, že nie je hlavný hrdina, keďže je tu s prehľadom najlepšia postava a viacero zaujímavých vedľajších postáv ako Ko Ah-Sung, Tilda Swinton alebo John Hurt. Ale chcelo by to podstatne viac plnohodnotných záporákov, kľudne aj epizódnych. A čo sa týka réžie a technickej stránky, v rámci komerčnej tvorby tu nemám moc čo kritizovať, vizuálna stránka je bez väčších problémov a má to aj celkom slušnú atmosféru, ale Bong Joon-Ho má predsa len najviac, no vidno, že sa musel radikálne prispôsobovať. Takže Snowpiercer určite nie je tak dobrý film, ako som pôvodne očakával, to prispôsobenie západnému divákovi mu dosť ublížilo, ale zase stále je to zábavný film, ktorý svojmu žánru určite hanbu nerobí a kľudne si ho ešte časom pozriem. 75%

Hrátky s peklem (2013)

Je to veľmi dobrá akčná gangsterská komédia od Siona Sona. Má dosť dobrý príbeh o šéfoch dvoch vplyvných zločineckých organizácií, ktorí spolu bojujú už roky, pričom jeden z nich aj tak najviac chce, aby jeho dcéra, ktorá sa v detstve preslávila úspešnou reklamou konečne stvárnila hlavnú hrdinku v plnohodnotnom filme a druhý k nej zase kvôli ich dávnemu osudovému stretnutiu prechováva určité city. Ale práve sa do nej zamiluje aj nesmelý mladík, ktorý sa kvôli tomu očakávane dostane do veľkých problémov a navyše stále je tu nadšený tím amatérskych filmárov, ktorí najviac túžia len po tom, aby natočili ten najlepší film a vďaka obom organizáciám dostávajú svoju šancu. So spracovaním som veľmi spokojný, už od začiatku cítiť, že toto bude skutočne vydarená zábava a to sa aj stane. Sono sa opäť postaral o skvelú atmosféru a perfektne uletené prevedenie s viacerými výbornými nápadmi, vďaka čomu miestami jedna vydarená sekvencia strieda druhú a navyše je tu plno zaujímavých postáv, z ktorých cítiť potenciál a tak som sa skutočne tešil na ďalšie dianie. Jedine ma mrzí, že v strednej časti tomu po obsahovej stránke občas dochádza dych, ale aj tak tento výborný štýl to s ľahkosťou stále drží na slušnej úrovni a navyše cítiť, že finále bude stáť za to. A presne sa to aj splní, záverečné točenie filmu už snáď ani nemohlo byť lepšie, hranica nadšenia sa u mňa dostala až na vrchol a z filmu zanechala skutočne vynikajúci pocit. Po stránke humoru som veľmi spokojný, je ho tu plno a miestami je to tak perfektne absurdné, že som sa musel smiať každú chvíľu a rovnako nesklame ani akcia, ktorá je mimoriadne zábavná, pričom mŕtvych je tu nespočet. Herecké obsadenie je na tom dobre, hlavné postavy síce nemajú taký náboj, ako vo väčšine iných režisérových filmoch, ale aj tak sú výborné, či už mladíci, alebo šéfovia organizácií a v malých úlohách potešia aj starí známi, hlavne Megumi Kagurazaka alebo Denden. Réžia a technická stránka sú vynikajúce, Sion Sono mi len znovu potvrdil, že je právom mojim najobľúbenejším režisérom, perfektná vizuálna stránka, atmosféra a celkové prevedenie, tu sa nedá nič vytknúť. Škoda tých pár slabších miest, ktoré mi bránia dať plné hodnotenie, ale aj tak som veľmi spokojný. Medzi tie lepšie Sonove diela sa Why don't you play in hell? síce nezaradil, ale stále je to výborný film, ktorý si veľmi rád pozriem znovu. 80%

Bamui yeowang (2013)

Je to dosť dobrá romanticky ladená komédia. Má vydarený príbeh o utiahnutom mužovi, ktorý síce má skvelú prácu, no kvôli svojej povahe dlhodobo nemá šťastie so ženami, až raz predsa len spozná úžasnú ženu, ktorá jeho city opätuje, vezmú sa a vytvoria dokonalý pár, ktorému každý len závidí. Lenže všetko sa pokazí, keď po niekoľkých malých náznakoch zistí, že jeho žena má za sebou divokú minulosť plnú večierkov a priestupkov, teda jeho pravý opak, s čím sa nevie vyrovnať a narušuje to ich spoločný život. A tak sa musí rozhodnúť, ako sa k celej situácii postaví. Spracovanie sa mi páči, ešte spočiatku som z toho nemal ideálne pocity, hlavný hrdina si ma moc nezískal a navyše mi úvod prišiel až príliš rýchly, ale po tej rozbehovej štvrťhodine sa to už začne uberať priamym smerom a získalo si ma to. Hlavný hrdina spolu so svojou životnou partnerkou vytvoria sympatický pár, ktorému takmer nemám čo vytknúť, keďže mi už následne sedeli obaja, poteší zaujímavá pracovná línia, pri ktorej som bol dosť zvedavý, ako sa to vyvinie, ale najväčší priestor má očakávane samotné pátranie po minulosti a partnerské problémy s tým súvisiace a toto je zvládnuté viac než dobre. A navyše sa to po celý čas nesie vo veľmi príjemnej atmosfére, takže si tu ani nemám moc na čo sťažovať, dosť ma to bavilo. Sadlo mi to aj žánrovo, nie je tu nič prehnané, ale romantika je príjemná, humor mi tiež prišiel taký sympatický, takže som sa bavil dobre a dokonca potešia aj nejaké tie doplnkové akčnejšie sekvencie, ktoré tu ale nepredstavujú plnohodnotný prvok, takže žáner to nijak neovplyvňuje. Herecké obsadenie nie je zlé, síce hlavné duo mohlo byť obsadené aj o trochu lepšie, ale spolu im to sedí a výborne sa dopĺňajú, takže mi to nakoniec vôbec neprekážalo a poteší aj viacero zaujímavých vedľajších postáv, hlavne jej známe z minulosti. Réžia a technická stránka sú na tom dobre, vizuálna stránka a aj atmosféra sú úplne v poriadku, takže tu nemám žiadny problém. Queen of the night v rámci žánru určite nepredstavuje nič výnimočné, podobných filmov sa nájde viac, no to nič nemení na tom, že som dostatočne spokojný, až na ten úvod som sa bavil viac než dobre a o hodnotení ani trochu nepochybujem. 74%

Jiang Shi (2013)

Je to celkom dobrý fantasy horor. Má dobrý príbeh o bývalom hercovi, ktorý prišiel o všetko, na čom mu záležalo a tak prichádza do starého obytného domu, aby sa tu ubytoval a ukončil svoj život, čo sa mu ale nepodarí. A tak sa postupne spoznáva s netradičnými miestnymi obyvateľmi a ich príbehmi a uvedomuje si, že sa tu odohrávajú veľmi zvláštne udalosti, za ktoré môžu aj duchovia alebo upíri. A keďže sa práve odohrala jedna nečakaná nepríjemnosť, mnohým čoskoro začne ísť o životy. Spracovanie je celkom slušné, ešte spočiatku som moc nevedel, čo si mám o tom myslieť, ale následne si ma to už celkom získalo a môže za to hlavne toto na pomery žánru dosť netradičné prevedenie. Dej mi prišiel úplne nepredvídateľný, keďže je tu viacero výrazných prvkov, pri ktorých sa dlhý čas ťažko určuje pravý význam pre celkový dej, takže som väčšinu času ani nevedel, akým smerom sa to bude uberať. A to samozrejme nie je zápor, skôr naopak, aspoň som sa vôbec nenudil, lebo som bol zvedavý, čo z toho nakoniec bude. Zaujala ma aj atmosféra rozsiahleho obytného domu, ktorý si žije prakticky svojim vlastným životom, pričom dej sa odohráva výhradne v ňom a je tu viacero výrazných postáv, ktoré majú svoju vlastnú líniu a cieľ, takže o plnohodnotnom hlavnom hrdinovi, ako to spočiatku vyzerá sa tu nedá moc hovoriť. Pomerne dobre pôsobí aj celková mytológia filmu a tak síce o úplnej spokojnosti hovoriť nemôžem, ale aj tak ma to bavilo. A musím pochváliť, že film je podaný úplne vážne, čo ma teda dosť prekvapilo, keďže som očakával výrazne humorné prevedenie. Celkom spokojný som aj po hororovej stránke, síce napätie som nepocítil ani na okamih a atmosféra je tiež taká zvláštna, ale aj tak mi jednotlivé hororové, prípadne akčnejšie sekvencie prišli celkom zaujímavé a nie práve najbežnejšie, či už obsahovo, ale aj vizuálne. A najlepší je asi finálny súboj, kde ma zaujala hlavne celkom drsná scéna s rukou. Herecké obsadenie je je zlé, síce mi tu chýba nejaká charizmatickejšia postava, ktorá by to dokázala sama utiahnuť, ale aj tak tých pár výrazných postáv mi prišlo dostatočne zaujímavých a prekvapil ma hlavne Richard Ng v úplne netypickej úlohe, keďže ho poznám hlavne z bláznivých komédií. A čo sa týka réžie a technickej stránky, určite sa z toho dalo získať aj o niečo viac, ale aj tak to má zaujímavú atmosféru a slušnú vizuálnu stránku, pričom na moje prekvapenie mi ani tie digitálne triky, ktorých je tu plno neprekážali. Takže na lepšie hodnotenie to síce nie je, nie je to práve môj štýl a navyše ešte nemám žiadnu skúsenosť s filmami, ktorým je poctou, ale aj tak som príjemne prekvapený. Úplne netradičný horor, ktorý sa vyhol stereotypu svojho žánru. 65%

Mai riteul hieoro (2013)

Je to vydarená hudobne ladená dráma. Má dosť dobrý príbeh o namyslenom muzikálovom režisérovi, ktorý zo všetkého najviac túži svetovo preraziť a to aj napriek tomu, že o jeho kvalitých viac hovoria reči, než činy. Ale práve dostane výbornú príležitosť, stane sa súčasťou veľkolepého televízneho projektu, v ktorom ako jeden z piatich režisérov dostane na starosť talentovaného chlapca s výnimočnými speváckymi schopnosťami a s tým má pripraviť čo najlepšie vystúpenie o kórejskom panovníkovi. Lenže u neho skončí chlapec pochádzajúci z Filipín, s čím nie je ani trochu spokojný, ale chlapec urobí všetko preto, aby to zvládol čo najlepšie a aj režisér sa tentoraz musí konečne prekonať. Ale čakajú ich aj nečakané problémy. So spracovaním som nadmieru spokojný, dej je očakávane väčšinu času dosť predvídateľný, keďže tu nechýbajú takmer všetky tradičné prvky tohto typu filmu, ale s tým nemám žiadny problém. Po všetkých stránkach je to zvládnuté viac, než dobre, dej aj napriek tejto výrazne nadpriemernej dĺžke nemá žiadne slabé miesto, celé to televízne a muzikálové prostredie mi tu výborne sadlo, navyše predsa len pár situácií aj celkom prekvapí. Jediným čiastočným záporom mi prišiel iba hlavný hrdina, ku ktorému som si dlho vôbec nevedel nájsť cestu, ale to bol viditeľne zámer a navyše to vyrovnávala postava chlapca, ktorému som zase to nadšenie veril a skutočne som mu fandil, aby mu to vyšlo. Ale v druhej polovici si ma konečne získal aj on, chválim vysvetlenie jeho minulosti, ktorá mi prišla dosť zaujímavá a navyše v tejto časti pribudne aj niekoľko zaujímavých komplikácií, ktoré to ešte trochu osviežia. A tak tu sa je skutočne na čo pozerať od začiatku až do konca. A rozhodne musím pochváliť aj samotné vystúpenia, obzvlášť to záverečné mi prišlo veľmi kvalitné. S hereckým obsadením som dosť spokojný, môj obľúbenec Kim Rae-Won v hlavnej úlohe, skvelá postava chlapca a plno príjemných vedľajších postáv ako asistentka, priatelia z divadla alebo aj chlapec z Afriky. Réžia a technická stránka sú na tom veľmi dobre, po všetkých stránkach výrazný nadpriemer. Juhokórejská produkcia tento typ filmu zvláda bez najmenších problémov a to dokázala aj tu. Kvalitne zvládnuté vo všetkých ohľadoch, príjemný film, ktorý rozhodne vylepší náladu. 78%