Machři 2 (2013)

Neskutočné, Sandler to ešte stále má v sebe, a týmto niečím sa mu darí utiahnuť celý film. Schopnosť predať aj extrémne nechutnosti vo svojich filmoch, ale v tomto prípade napol na maximum. Humor tu už často ulieta ďaleko za hranicu vkusu a miestami skĺzava do vyložených trapností, ale stále som sa na filme bavil ako na máloktorej komédii. Sandlerovský humor mi proste sedí, uvedomujem si, že on je komedialnou stálicou a pri jeho filmoch sa proste bavím, nech už sú akokoľvek debilné. P.S. Sandlerov objav Nick Svardson je tu za trotla vskutku nevídaného a Taylor Lautner je tu vo svojej role fakt dobrý, palec nahor.

Millerovi na tripu (2013)

Super. Ako je tu na CSFD vesmes spomínané film nieje bohvieako originálny(resp. nepôsobí tak) ale je sakra zábavný. Bavil som sa a smial od úvodných titulkov až po tie záverečné. Každý z hercov presne obsadený a všetci vyzerali, že si túto jazdu užívajú. Viac takýchto komédii.

Nelítostný Parker (2013)

Prečo, prečo zas tak sedivo priemerný Jason? Ďalší akcnak strihu, akých má Statham vo filmografii minimálne desiatku. Je to akčné, je to neoriginalne, malo by to byť direct-to-dvd. Stále je to samozrejme 2 triedy nad Seagalom, ale to nič nemení na tom, že toto je zbytočný film, na ktorý si už zajtra nespomeniem.

Pacific Rim - Útok na Zemi (2013)

Žiadna genialita sa nekoná, ale keďže Del Toto nezabudol ako sa točia filmy, tak výhrady smerujú presne k tomu, čo sa dalo vytusit už z trailerov. Opulentna akcia žiadny film geniálnym nespravila a rovnako tomu je aj v tomto prípade. Trivialny príbeh s pribeznymy logickymi chybami robí do celkovej fasády hlboké trhliny. Na druhú stranu treba ale poznamenat, že som sa celý film bavil a aj na hereckej a vztahovej úrovni všetko funguje tak ako má, čo je podľa mňa celkom zázrak.

Podfukáři (2013)

Veľmi silné 4*. Nech si hovori kto chce, čo chce, bavil som sa tak ako už dlho nie. Bavil v zmysle bavil a neustále som čakal čo dostanem v každej ďalšej minúte. Možno to nemalo logiku(akože asi nemalo) a možnože žiadny z predvedených trikov nieje neuskutočniteľný ale čert to ber, keď to bolo tak super podané. Snáď každá scéna(či už akčná alebo nie) na mňa pôsobila doslova vymaznaným dojmom a keď sa k tomu pripočítajú herci, ktorý sa evidentne bavili, čo viac môže človek chcieť? Nanešťastie by človek predsalen mohol chcieť napriklad "hlbšiu" zápletku a tým pádom aj uspokojivejšie zakončenie, ale toto je už na posúdení každého jednotlivca. Nakoniec mi ešte nedá nespomenúť akčnú scénu odohrajúcu sa vo "velíne" našich kúzelníkov. Len čo táto scéna skončila, mal som chuť si ju pustiť ešte raz, čo sa mi nestalo... no ani neviem kedy. Ide to aj bez premrštených výbuchov, spomalených scén a nezničiteľných hrdinov, bravo.

Pomsta mrtvého muže (2013)

Riziko ďalšieho sablonoviteho akcnaku odvratene. Ale bolo to tesné. Aby sa tento film odlíšiť od zbytku v tomto žánre, stačil mu v podstate jeden dejovy zvrat(Noomi Rapace asi fakt nechce hrať len obyčajnú pipku hlavného hrdinu), a kvalitne zvládnuté remeslo. Nehovorím, že tento film je nezabudnuteľný, ale po jeho dopozerani som vedel povedať prečo to za to stálo.

Po zániku Země (2013)

A tak nebolo to nejaké zlé, len strašne tuctove. Boli tu rôzne scény, ktoré mohli fungovať(hniezdo, boj s Ursom), ale akosi nič, žiadne vzrušenie sa nedostavilo. Mladému Smithovi som jeho "drsne" ja neveril ani chvíľu a jeho "tupé" ja ma stvalo. Will, ten spravil všetko aby jeho syn mal vo svojej filmografii veľký film, ale to myslím na jeho prerazenie stačiť nebude(a ani by podľa mňa nemalo). Na to, že to bol "survival" film, nedostatok napätia je naozaj zásadný.

Rychle a zběsile 6 (2013)

Tento diel po päťke predstavuje typický "druhý diel". Svalovci sú svalnatejsi, akcia masívnejsia, hrdinovia nezničitelnejší, scenár blbší a fyzikálne zákony menej platné. A tentokrát už toho na mňa bolo proste priveľa na to, aby som to dokázal ignorovať. Aj pri takomto akčnom vyplachu treba poznať mieru a tu som mal pocit, že režisér miestami za túto hranicu zabiehal. Škoda, lebo v predchádzajúcom diely sa mu tejto hranici darilo pekne balancovat. A aj ten Vin Diesel by mohol viac cvičiť a menej hrať D&D.

Stážisti (2013)

Úprimne, toto mohli byť kľudne aj 2*. V prvej polovici filmu som sa len aklimatizovať na štýl humoru dvojice Vaughn + Wilson, ale keď už k tomu došlo tak som sa bavil. Nič na čo by som spomínal, ale na stravenie oddychového večera to bolo ok. Ešte poznámka, kadencia akou to hlavná dvojka melie pantom, otestovali samotné hranice toho čo titulky ešte znesú, dabing by tu bol zrejme na mieste(aj keď niečo takéto sa mi vyslovuje len ťažko).

Světová válka Z (2013)

Len tak ďalej. Niekto musel po filme Warm bodies vrátiť zombie tam kam právoplatne patria, medzi jeden z top spôsobov ako anihilovat ľudstvo a bezpečne prehnat hlavného hrdinu. Vysoký rozpočet(190 mega) tu je vidieť na veľkom počte skvele spracovaných exterierov a masových(doslova) scénach. Tomuto filmu naozaj nemám čo vytknúť okrem toho, že nebol geniálny... a za to tá jedna hviezda dole.