Sword Art Online (2012) (seriál)

Toto anime malo veľký potenciál, ktorý však nedokázalo využiť.

Ghost in the Shell (1995)

Keď som videl tento film poprvykrát hovoril som si, aky je nudný a prečo ma tak vysoké hodnotenia. Keď som si ho pozrel druhykrát bol som prekvapený, pretože scény ktoré ma predtým nudili ma teraz strašne bavili. Všetko malo svoj význam, bolo to úžasne premyslené. Bavilo ma to viac ako Blade Runner, aj svet v Gits je úžasný a temný. Stal sa pre mňa jeden z najlepších anime filmov. Najviac mi prekáža že toto anime nespojili s anime seriálom Ghost in the Shell: Stand Alone Complex, ktoré bolo úžasne, ale radšej spravilí nudnú prequel sériu Ghost in the Shell - Arise, ktoré podľa mňa znižuje kvalitu tohto anime filmu.

Psycho-Pass: film (2015)

Najprv prišla úžasná prvá séria, potom nudnejšia druha séria, už som si myslel že to pôjde už len dole vodou, ale potom sa stal zázrak a prišiel film, ktorý je lepší než druhá séria. Najväčším plusom filmu je návrat tej najlepšej postavy z prvéj série Kougamiho. Ale aj tak mi prišlo že tomu stale niečo chýba, dúfal som v niečo iné, ale stále lepšie než druhá séria.Ale najviac ma sklamal koniec, ktorý je blbý a preto už ani nečakam na pokračovanie lebo viem že to bude len dalšia hovadina. Prečo už s tým systémom Sibyl niečo nespravia, ukazujú stále len jeho chyby a aky je nanič, ale hlavná hrdinka nič, stále verí že bez neho by bol svet horší. To ako vážne? aj po druhej sérii? Vdaka bohu že je tu Kougami. Jeho dialog s Akane je skvelý, chémia medzi týmito dvoma postavami je úžasná.

One Piece (1999) (seriál)

One Piece je úžasne anime, plné skvelých postáv a ich príbehov. Bohužiaľ ma aj pár chýb, tak ako v každom anime sa tu vyskytujú fillery, ktoré znižujú kvaitu one piecu. Ale najväčší problém mám s predlžovaním každej časti, napríklad rekapituláciou predošlej časti alebo flashbackom. Najdú sa tu aj vtipné chyby, ako napríklad tu trvá 6 sekúnd 60 sekúnd. Ale najviac ma štve občasná absencia dabérov hlavných hrdinov (Chopper,Robin). Pokiaľ vám tieto chyby nevadia tak vás čaká to najlepšie dobrodružné anime všetkých čias. Moja najobľúbenejšia postava je "pirátský kráľ" Monkey D. Luffy, je trošku blbší ale občas sa nájde chvíľka keď začne byť vážny, a práve vtedy je úžasny ale mám ho rád aj preto, že on je najsilnejší z celej posádky.

Akademie pro malé čarodějky (2017) (seriál)

Krásne anime plné kúzelných tvorov a čarodejníc. Tento seriál ma zaujal už predchádzajúcimi dielmi (aj keď sa do tohto seriálu nepočítajú), ktoré sa mi páčili viac ako prvých par dielov tohto anime. Len ma mrzí, že tento seriál spravili na jednu sériu a ta stačí, keď si uvedomíte aký mala hlavná hrdinka sen. A to je aj ten najväčší problém tohoto anime, pretože keď sa dej blíži k napínavému koncu (aj keď predvídateľnému), tak koniec tohto anime je to najhoršie čo som kedy videl, chvíľku som si myslel že je to OVA.

Kuzu no honkai (2017) (seriál)

Za svoj pocit z tohto anime by som dal tri hviezdy a 50%, a to hlavne kvôli tomu, že nemam chuť si ho pozrieť znovu a to asi už nikdy. Toto anime je originálne a skvelé napísané, postávam idú do hĺbky, čo podkresľuje aj krásna animácia (čo je u mňa docela problém, pretože som začal niektoré postavy nenávidieť - hlavne Hanabi, Ecchan a Akane sensei). Najväčší problém mam ale s hlavnou hrdinkou, ktorej rozmýšľanie mi prišlo ako to najblbšie aké som kedy videl. Myslím si, že ten kto miluje mangu bude milovať aj anime.

Cuki ga kirei (2017) (seriál)

Konečne krásny romantický príbeh. Ten koniec bol úžasný, ale aj tak by som chcel druhu sériu. Takéto normálne romantické anime sa nevidí často. Presne takýto typ anime by mali natáčať častejšie. Musím priznať malo to svoje chyby, ako hrozna animácia, ale aj tak som si toto anime užil.

Berserk - Season 2 (2017) (série)

Stále mám s týmto anime problém. Ta animácia sa tu proste nehodí! U anime ako Ajin, Sidonia no Kishi a Blame! mi to vôbec nevadilo, hlavne kvôli tomu že väčšina sa odohrávala v normálnom svete. Ale Berserk je iný, ma byť brutálny, ma mať temnu atmosféru, krásne fantasy prostredie, strašidelných démonov a záporakov. Takže dúfam že už nebude pokračovať, ale urobia reboot s lepšou animáciou. Ale dokázal ma zaujať, hlavne kvôli Berserker Armor.

Tokio ghoul - Season 1 (2014) (série)

Veľmi zaujímavý počin, ktorý dokáže zaujať. Na tomto anime mi vadí, že je príliš krátke, nezaoberá sa svetom ghoulov tak ako by som chcel. Smrť niektorých postav nie je vôbec smutná (pretože sa o nich skoro nič nedozviete, až keď zomrú). Tento seriál ma problém s predstavovaním postav a sveta celkovo, ale na druhej strane tento seriál skvele zvláda boje ghoulov, dokonalú tvorbu ich kagune a pohodovú atmosféru (hlavne v kaviarni). Po prečitaní mangy som zistil dve veci: 1) Manga - a jej budovanie sveta a charakterov je úžasne, 2) Táto anime adaptácia je hrozná, preskakuje dôležite informácie a udalosti, ktoré pomahajú vytvoriť lepšie budovanie sveta a nakoniec nevenuje sa postavám, ktoré mali v mange viacej priestoru.

Tokio ghoul - √A (2015) (série)

Asi nikdy nepochopím prečo boli tvorcovia tohto seriálu taký blbí. Prvá epizóda bola dobra (aj ked priemerná oproti mange), ostatne blbé. Prečo? Pretože sa tvorcovia rozhodli urobiť celu sériu fillerovu (okrem prvej epizody). Nechápem, prečo sa nerozhodli zadaptovať mangu. A vďaka tomu nove postavy ktoré sa tu objavia majú malo priestoru, takže nič extra nepredvedú. Alebo preskočia niektoré veci, ktoré by mohli vysvetliť (hlavne s Kanekim). Ale musím priznať, že sa to dá pozerať, až na koniec. Dúfam v ďalšiu sériu, ktorá by ale pokračovala tam kde prvá séria skončila, a aby zadaptovali celu mangu.