• Rodinný

Případy detektiva Murdocha - Bratříčku, obejdeš se bez zločinu? (2022) (epizoda)

Na ČT 1 v neděli 15.1.2023 ve 23.20 vysíláno pod názvem Tábor podezřelých. Smutný příběh, který spustila nešťastná náhoda s tragickým koncem. Inspektor T.Brackenreid (T.Craig) má smysl pro spravedlnost - dokáže se zastat chudáků, co si zaslouží šanci (viz bojkot bistra,jehož majitel odírá své zaměstnance) : 5 * a 75 % .

Přeběhlík (2020) (TV film)

Je to dvoudílný tv-film. Před pár lety jsem viděl kousek jednoho dílu. Až teď(leden 2023) jsem to viděl celé na ČT 2 (1.díl:pondělí 9.1.2023,23.55/2.díl:pondělí 16.1.2023,00.10).Taky to měla Č.televize ve svém I-vysílání. Je to adaptace románu německého spisovatele a novináře S.Lenze (nar.17.3.1926 v Lycku v Polsku, zemř. 7.10.2014 v Hamburku-severozápad.Německo). Přes 60 let ležela tato jeho kniha "v šuplíku". Byla vydaná až po jeho smrti a slavila velký úspěch. VIZ : Siegfried Lenz (Zajímavost 2) . Výborně zpracovaný válečný /spíš protiválečný/ román. Herci, němečtí i polští, jsou naprosto famózní. Takže musím dát 4,5 - 5 * a 70 % .

Dobré ráno, Brno! - Epizoda 2 (2023) (epizoda)

Znova další mňamka : Ivana Hloužková + N.Mucha (maskérky) a Vlad.Hauser (kameraman) zase perlí. A nejvíc režisér (vynikající Jan Kolařík) a bezdomovec Luboš (opět famózní Roman Slovák) . Honba za utíkající liškou nemá chybu. Těším se na "perly" ve 3.dílu : tenhle 5 * a 73 % . *** P.S.: natáčelo se taky v bazilice minor Nanebevzetí P.Marie u Augustinián.opatství na Starém Brně, Mendlovo náměstí. Kdo tam nebyl, berte to jako tip na jarní/letní/podzimní/adventní výlet do Brna. V adventu=před vánocemi je tam (samozřejmě i ve vánoční době) moc krásný betlém ....  .

Hnízdo - Epizoda 3 (2020) (epizoda)

3.epizoda (ČT 1, pondělí 16.1.2023, 22.25) : jasně 4,5 - 5 * a 72 % . Jsem zvědavý, která z mužských postav se nakonec ukáže být biologickým otcem malého Filípka . Tento díl je třetí, seriál má 12 epizod, tipuju to tak na desátou ..... :-) .

Hnízdo - Epizoda 2 (2020) (epizoda)

Druhý díl ( ČT 1, pondělí 9.1.2023, 22.35)- dávám 4,5 - 5 * a 71 % . /// Vyrobeno s podporou Ministerstva kultury SR . Těžko říct, která zpěvačka nazpívala ústřední píseň Posledný krát : v titulcích je uvedený jen nic neříkající Peter Bič Projekt (P.B. je autorem hudby) .

Místo zločinu České Budějovice - Anděl v laguně (2023) (epizoda)

Špičkování mezi majorem - šéfem týmu (D.Novotný) a dalšími kriminalisty, stejně jako jeho - někdy napjatý -  vztah se státní zástupkyní (J.Schneiderová) tuto epizodu vděčně odlehčuje. Stejně jako předchozí díly. Proto dávám tomuto dílu 4 * a 56 % .

Případ se štěnicí (2023) (TV film)

Velice dobrý : 4,5 * a 68 % . Musím pochválit vynikající práci maskérek K.Sittové a L.Dušákové + rekvizitářů, stejně tak i zvukařů (M.Hřebejk a další) . Výstižná hudba (Jan P.Muchow + Marie Dorazilová + Michal Pekárek) . Jsem zvědavý na poslední případ : Případ s koncem , ČT 1, neděle 29.1.2023, 20.10/změna- středa 18.1.: přesunuté z neděle 22.1.kvůli duelu prezident. kandidátů/ .

Dobré ráno, Brno! - Epizoda 1 (2023) (epizoda)

Už 1.díl (ČT 1, pondělí 9.1.2023, 22.05) mě odboural : 4,5 - 5 * a 76 % . Těším se na další . Výstižnou, proto velmi vtipnou postavu bezdomovce Luboše si střihnul Roman Slovák /kdysi hrál v Brně, v Divadle Husa na provázku=DHNP/. Maskérku Dádu zase stálice brněnské divadel.scény Ivana Hloužková a Máru,šéfa osvětlovačů Vlad.Hauser,dlouholetá hvězda DHNP. No a další vynikající brněn.herec J.Kolařík coby otrlý profík - režisér tomu dává grády. A k tomu J.Pavlica hrající sám sebe. Jedna mňamka za druhou.... . Snad budou další díly stejně dobré .

Místo zločinu České Budějovice - Statek (2023) (epizoda)

Špičkování mezi majorem-šéfem týmu(David Novotný) a ostatními kriminalisty tenhle díl dost odlehčuje, což je fajn : 4 * a 54 %. Čekal jsem, že mu státní zástupkyně (hraje ji J.Schneiderová) dál bude šlapat na paty. První zavražděnou (Martu Tyrovou) hrála V.Čermák Macková, manželka H.Čermáka. O 15 let starší francouz. manželku podezřelého T.Schillera(Jakub Tvrdík) hrála Ch.Poullain/maminka Vlad.Polívky/. Vraha Zdeňka Pacovského hrál Václav Hanzl. Na začátku epizody si roli starostky P.Hrzánové "střihla" Lada Jelínková. Natáčelo se mj. v obci Borová Lada, taky v obci Horní Vltavice. Další zvláštní poděkování bylo M.Štokovi s rodinou/asi za zapůjčení domu či bytu/. Další bylo Jihočeskému muzeu v Č.Budějovicích (asi za zapůjčení předmětů+českobuděj. konzervatoři (asi zapůjčení hudeb.nástrojů) .

Hnízdo (2020) (seriál)

Po tom, co jsem viděl 1.díl v i-vysílání ČT mám OPRAVU CHYBY : v jeho závěrečných titulcích je rok 2019, a ne rok 2020 .....  . Opravte si to .