• Rodinný

Za sklem (2016) (seriál)

Moje hodnocení - VIZ 1. epizoda .

Noc na Karlštejně (1973)

Je to sice muzikál (ty nemusím) , ale je to celkem dobrý : 4 * a 70 % . Mimochodem - W. Matuška hraje skutečnou historickou postavu kyperského krále Petra II.,blízkého přítele Karla IV. Otce vlasti (hraje ho V. Brodský) a předního minesengera mezi evropskými panovníky 14. století. Jeho (francouzská) dynastie Lusignanů (čti Lyziňónů) vládla na Kypru bezmála tři století : 1192-1489 . P. S. : ženy samozřejmě na Karlštejně běžně žily, jedná se o romantický výmysl spisovatele J. Vrchlického - nechal se inspirovat zákazem Karla IV. - muži podle něj "neměli líhat s ženami" v místnostech v sousedství kaple Sv. Kříže .... .

Panoptikum Města pražského - Hokynářská balada (1987) (epizoda)

Vynikající : 6 a ne 5 hvězdiček plus 94 % . "Vy ráčíte myslet pane rado? Někdy...." , famózní pan J. Adamíra jako policejní rada Korejs ..... . Je na webu Č.televize : ČT 1, středa 22.11.2023, 20.20 .

Hospoda (1996) (seriál)

Tenhle sitcom ještě docela ujde, TV Nova natočila větší ptákoviny : 3 * a 53 % .

Tajemství proutěného košíku (1977) (seriál)

Dávám 3,5 * a 62 %, na 2.polovinu 70.let je to ještě docela dobrý, režie : L. Ráža. VIZ komentář : duklak2 .

Mexičan (2001)

Celkem ucházející krimi-komedie : 3 * a 55 %. Výstižné komentáře - VIZ Jossie a TeeAge .

Dunkerk (2017)

Jeden z nejlepších válečných filmů, co jsem kdy viděl : 5, spíš 8 * a 95 % . P. S. : ještě že to ty nacistické kur.y projely, protože jinak by se většina z nás ani nenarodila.... , anebo by se narodila jako děti podřadných slovanských árijců, vystěhovaných (ze "starých německých území B"ohmen und M"ahren") někam do východní Evropy a dohlížejících na ruské/ukrajinské/běloruské otroky - "untermenschen" = podlidi ..... .

Křižáček (2017)

Nic moc, dost mě to zklamalo, pokud to někdo přirovnává např. k Marketě Lazarové, tak je demagog ! Takže : jen 3 * a 50 % ( a to s oběma očima přivřenýma - rádoby umělecký film, co si na něco hraje a neví na co ..... . Dost výstižný komentář - VIZ sidonka .