• Fantasy

Popelka (2015)

Skutocne som velkym fanusikom tychto sfilmovanych rozpravok (alebo rodinnych filmov??). Je to naozaj krasna podivana. Kostymi, vyprava, herci..Aaaach :) Po tomto filme sa chvilku snazite byt lepsim clovek nez prave ste, lebo ked vidite co dokaze strpiet Cinderella, tak si povieme, boze to neni mozne, ja by som toto nezvladol, uz by som sa asi obesil :D A za tu povahu dostala co jej patri, spravodlivost sa ukazala :) typicky zasluzeny happy end :) dufam ze Disneyovky sa sfilmuju vsetky...Ale pre baby pride aj mierna depresia.. pretoze:,, Aj ja chcem take saty!" :)))

Sázka na nejistotu (2015)

Preco je dokumentarny film v kinach? Mne to nepride ako normalny film, ak nieste ekonom tak budete asi iba kukat a rozmyslat: ,, Co znamenaju tie pojmy? nejak som zabudol.. O com to vlastne tocia?" Asi tak nejak. Ale aspon je vidno nakolko niektorym hrabne a ujdu do niekde k prirode ako Brad :) Niekedy si myslim, ze doba je fakt sialena a treba ujst, ale zase si spomeniem na Into the wild, takze ani to nie je najlepsi napad :D

Interstellar (2014)

Nolan da vzdy latku tak vysoko... Musi to byt neskutocny perfekcionista, kazdy jeho film mi pride az prilis premysleny, ale vsak tak to ma byt, nie...:) No Interstellar sa postupne ako ho sledujete komplikuje a komplikuje, nie je to film, ktory si pozriete jeden krat a mate dost, ale naozaj treba asi aj druhy krat pozriet, az je vsetko jasne... Na moj vkus bol akysi dlhy a asi aj zbytocne. Mathew to zahral skvele, najma pri scene kedy prvykrat pozera videa od svojej rodiny. Celkovy dojem bol pozitivny.

Zmizelá (2014)

Tak za prvé: režiruje Fincher, a všetci vieme, že Fincher to s atmosférami vo filme vie dokonale. Takže trošku tušíme, že sa máme na čo tešiť. Za druhé: Drama, Mystériozní. Hmm toto sa asi bude trošku záhadne vliecť - počas celého filmu. Za tretie: očakávanie naplnené! Pozreté po anglicky - musím uznať (a varovať) že žiaden dabing nenahradí hlas Rosamund Pike. Film nám postupne ukazuje jednu nejasnosť za druhou, neviem či ste sa aj vy chvíľku prichytili pri tom, že už ste nevedeli na koho strane máte byť? Takýchto filmov treba viac.

Jasmíniny slzy (2013)

Trosku zacinam nahliadat do filmov Woodyho Allena, pretoze tvori tie filmy, ktore pise sam zivot. Jeho filmy si skutocne mozme pozriet naozaj vsade okolo nas (ked sa trosku posnazime). Jasminine slzy bol prvy film, ktory som od neho videla. Prvy raz na mna urobil taky "obycajny" dojem a pocit, ze co je na tom filme zaujimave? Ale z nejakeho dovodu mi to nedalo a pozrela som ho znova. A vysledok je, ze je to skvely film. Zamyslime sa...Ako moc moze zivot ovplyvnit nevera? Aj takto veru... Jasmina bola naozaj zhyckana, a naozaj sa mala aj velmi rada. Ale zase na druhej strane sa chcela posunut dalej, nechcela sa zmierit s tym co jej zivot zrazu nadeli (aj ked to bolo jej vinou, kvoli histerickej povahe) Co je na tom zle, ze sa nechcela zmierit s tym co ma?? Ved zijeme len raz!! Nie je to az taka nerealna postava. Super super super :) Od Woodyho jeden z naj, aj ked je paradoxne z jeho zbierky hodnoteny skoro najslabsie.

Malý kousek nebe (2011)

Pekny film, ale zbytocny. Tento zaner uz bol hrany XY krat. Potesilo ma ze si tam zahrala Kathy Bates (ta je fakt skvela) a Kate Hudson, z nej ide ako z cloveka velmi pozitivna energia. Naopak obsadenie hlavneho hrdinu bol velmi zly vyber, vobec mi tam nesedel, ani mi nepride ako herec, taky zvlastny je... Ale akoze nic strasne, aj prijemne oddychovky a taketo zanre treba, nie len tazke psycho trillery a väzenske tematiky.

Nouzový východ (2008)

Jednym slovom - skvele. Ma to emocie, pribeh, skvele herecky vykony (a nemyslim si ze len Kate, na Lea sa da vzdy spolahnut on zahra VSETKO). Vidiet na konci filmu Lea ako je na ihrisku, a ten jeho milujuci, ale zivotom skusany zbedaceny vyraz je zazitok. Aj napad toho, o com ma film byt je velmi dobry. No komu drzat palce? Podla mna to bola Kate, ktora nebola nohami moc na zemi. Mohli sa mat dobre, ale chcela viac. Nevyplatilo sa...

Podivuhodný případ Benjamina Buttona (2008)

Velmi dobre rozhodnutie, zrealizovat film. Ten koniec so mnou z nejakeho dovodu uplne otriasol, a stale som rozmyslala na co asi mysli Daisy. Skvele je na tom to, ze ten pocit sa neda zistit, lebo je to nerealne, ale napriek tomu su emocie velmi silne. Neskutočné.

Super drbna (2007) (seriál)

Ako dievča, ktoré rada sleduje módu, kecá o babských záležitostiach s kamoškami a žije ten normálny život musím hádam aj zbytočne priznať - za mňa áno!! Je jedno, či Vás baví to dookola nablýskané NYC prostredie - exteriér aj interiér, alebo "párikovanie" sa, alebo vás tam bavia rodinné problémy.. Je tam všetko, a áno, je to viac-menej povrchný seriál, ale je dobrý!! Naozaj mám GG rada, aj keď mi prídu niektoré časti alebo situácie už trošku moc, vzťahovka Chuck a Blair je základný pilier, a je naozaj silný. Je to klasický seriál pre mladých ľudí -najmä mladé baby ktoré bavia aj teen seriály, nie len náročné témy.

Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

Nesmrteľný seriál. Páni scenáristi, kde na tie myšlienky chodíte??? Je to niečo úžasné, mne to teda sadlo hneď, každá postava tam dodáva uvoľnenú sviežu atmosféru, síce aj tu nájdeme slabšie a lepšie série, nie je mu čo vytknúť, neviem či BBT niečo prekoná. Keď si chcete zlepšiť náladu, siahnite po tomto, nebudete ľutovať.