Emoji ve filmu (2017)

Dříve přinášely animované filmy stále něco nového a i dospělý člověk se mohl u jejich sledování. Bohužel v současné době jsme animáky zásobováni stále dokola a ne jejich kvalitě to je vyloženě znát. Jedním z příkladů je Emoji ve filmu. Žádný nápad, žádný vtip a stokrát viděný příběh. To už nemůže bavit ani děti.

Hellraiser III: Peklo na Zemi (1992)

Nelze napsat, že by Peklo na Zemi byl vyloženě špatný horor. Stále je v něm využíváno poměrně dost kladných věcí z předchozích dílů, ale oproti jiným hororům z 80´ a 90´ let Hellraiser ztrácí své kouzlo. Hlavně se z filmu vytratila taková ta sexualita, kterou předchozí dva díly vyloženě sršely. Je to určitě i tím, že filmu chybí ten náboj, který představovala Clare Higgins.

Jumanji: Vítejte v džungli! (2017)

Sice se nejedná o nijak špatnou podívanou, ale nějak nechápu, že Jumanji dosáhlo takového velkého komerčního úspěchu. Nic úžasného totiž film nepřináší a místy je doslova nudný. Dokonce ani Dwayne Johnson nebyl nijak dobrý. Jack Black ho doslova zastínil a nebýt jeho, tak by ve filmu nebyla žádná zajímavá postava. Musím ale uznat, že za pár let bude Jumanji 2 dobrou víkendovou volbou na odpolední podívanou stejně jako jeho starší předchůdce.

Hellraiser II: Svázaný s peklem (1988)

Je to prakticky všechno, co bylo úžasné na jedničce a místy dokonce i více, přesto Hellraiser na mě nepůsobil, tak jako předchozí film. Nejspíš je to tím, že scénář trochu pokulhává a místy sem měl pocit, že z důvodu, aby toho do filmu dali co nejvíce, tak je samotný příběh až moc uspěchaný. Přesto se stále jedná o velmi povedený horor. P.S.: Clare Higgins je úchvatná.

Hellraiser (1987)

Jeden z dalších klenotů 80´ let, který by měl každý fanda žánru vidět. Před zvrácenou představivostí Cliva Barkera musím smeknout. Vše je totiž doslova úžasné od vizáže cenobitů až po představu pekelné rozkoše. Masky, prostředí, příběh a hlavně vynikající výkon Clare Higgins dává dohromady napínavou až místy sexuálně vzrušující podívanou, která nemá obdoby.

Vetřelci vs. Predátor 2 (2007)

Co k tomuhle dodat. Predátor, který přiletí na Zemi, aby pozabíjel všechny vetřelce a hlavně zničil všechny známky toho, že tam predátoři a vetřelci vůbec byli, tak při tomto zabije poldu a jeho tělo nechá viset na stromě, aby ho mohl každý najít. Salermo byl snad na tripu, když tohle dával dohromady, jinak fakt nevím. Nemluvě o tom, že vše bylo tak tmavý, až mě to rozčilovalo. Chápu, že se asi snažili napodobit napětí z Vetřelců 1 a 2 tím, že se snaží ukázat, co nejméně, ale tímto způsobem se to určitě nedělá. Jedna hvězda za hybrida vetřelce a predátora, protože nic jiného tenhle film dobrého nepřináší.

Vetřelec vs. Predátor (2004)

Spojení dvou nejvíc cool mimozemšťanů, kteří se kdy objevili na filmovém plátně byl určitě jeden z nejlepších nápadů, který kdy vzešel někomu z hlavy. Bohužel se to nesmí dělat tímto způsobem. Pár dobrých nápadů sice v AVP je, ale na film tohohle typu, to je málo. Velkým problémem je například pojetí postav. Herci sice nebyly nijak zvlášť špatní, ale prakticky vůbec nedostali prostor, aby něco předvedli, protože film je až zbytečně narvaný různými postavami, které kromě smrti nic zvláštního nepřináší a ani ta jejich smrt není nijak zajímavá. Je to veliká škoda, protože si myslím, že kdyby celý projekt dostal do rukou někdo jiný než Paul W. S. Anderson, tak by celek mohl dopadnout mnohem lépe.

Predátoři (2010)

Musím opět uznat, že na co Rodriguez sáhne, tak to se mu povede. Sice jsem před shlédnutím byl skeptický k obsazení A. Brodyho, ale i ten se své role zhostil na výbornou a vůbec se nemusí stydět podívat se do očí Arniemu nebo Dannymu. Predátoři jsou sice pojati trochu jinak, než jeho předchůdci, ale to není vůbec na škodu. Ovšem tím nejlepším jsou odkazy na původní Predátory, a to ať se jedná o hudbu nebo samotnou bezbolestnou.

Predátor 2 (1990)

Dodnes nechápu, jak je možné, že byl Predátor 2 takovým propadákem. Ano nedosahuje kvalit prvního dílu, ale přesto se jedná o skvělý sci-fi horor, který tím, že je pojat trochu jinak než jednička, tak je sám o sobě dokonalý. Opět tu je spousty mrtvol, mnoho skvělých hlášek a napětí by se dalo opět krájet. Prostě TOP.

Vetřelec: Covenant (2017)

Rozhodně se jedná o lepší počin, než v případě Promethea, ale moderní styl Vetřelci prostě nesedí. Chybí tomu prostě ponurost, která byla pro vetřelce typická. Přesto samotný příběh byl dobrý a Fassbender opět exceluje a zrození prvního vetřelce je doslova ohromující. Covenant ve mě vyvolal naději, že se dalším dílem můžeme opět těšit na toho pravého vetřelce.