Cabin Fever 2 (2009)

Rozhodně o poznání lepší než jednička. Tvůrci již pochopili, že tomuto tématu sluší spíš vtipná rovina a díky tomu se člověk v mnoha místech může i bavit. Nadprůměrné béčko, který si rád pustím znovu.

Poslední Mohykán (1992)

Ani nevím, co bych k tomuto filmu mohl dodat. U mě Poslední mohykán nemá žádnou chybu. Každý detail tohoto filmu je dokonalý, a to ať už se jedná o prostředí, ve kterém se natáčelo, herce nebo soundtrack. Prostě TOP mezi filmy, u kterého se divím, že se nedostal do TOP 10.

Cabin Fever (2002)

Poměrně zajímavé téma, které je však nudně zpracováno. Nikdy jsem nebral Eliho Rotha za dobrého režiséra a svůj názor neměním ani po shlédnutí jeho údajného nejlepšího počinu. Místy mi přijde, že Roth nevěděl zda téma pojmout vážně nebo jako komedii. Možná kdyby si toto více ujasnil, tak by se jednalo o mnohem lepší film.

Hellraiser: Judgment (2018)

Tvůrci se vrátili ke krimi rovině, což bylo dobré rozhodnutí a napravilo dojem oproti posledním filmům této značky. Bohužel značka Hellraiser již není nijak zajímavá a již není tím, co by mohla nabídnout. Opravdu bych se již k tomuto tématu nevracel a nechal bych už Hellraisera ležet v pokoji.

Hellraiser: Revelations (2011) odpad!

Když jsem viděl Pekelný svět, tak jsem si myslel, že nikdo nemůže nic horšího Hellraiserovi provést. Bohužel jsem se mýlil. Tvůrci Revelations se sice pokusili vrátit příběhem zpět ke kořenům, ale provedení nemohlo být horší.Tento film ničí již tak pochroumaný kult a opravdu bych byl rád, kdyby již nechali filmaři Hellraisera být a projevili mu tím úctu.

Očista (2013)

Díky tomu, že jsem nejdříve viděl druhý díl, tak jsem věděl, že v případě jedničky se bude jednat teprve o rozjezd, možná budoucího kultu a že téma Očisty nebude v prvním díle zcela využit. V případě úvodního filmu bych totiž rád souhlasil se Sabrewulfem, který napsal, že omezit skvělé téma Očisty na jednu rodinu v jejich domě, je opravdu málo. Protože však vím, že se dvojka přesouvá do ulic, tak k jedničce přistupuji střízlivěji a považuji jí za velmi dobrý rozjezd. Herecké obsazení je slušné a napětí je také dobře dávkované. Prostě slušný horor, na který navazuje lepší pokračování.

Velká čínská zeď (2016) odpad!

To byla teda konina. V tomhle filmu nefunguje snad vůbec nic. A co mě štvalo nejvíc bylo, že místy příběh nedával ani smysl. Dokonce jsem si myslel, že jsem u filmu několikrát usnul a příběh poskočil o několik desítek minut dopředu. Bohužel to nebyla pravda. Nevím jestli je to tím, že se střihač hodně utnul nebo to byl záměr. Netvrdím, že ti, co tady film opěvují, jsou úplně mimo, ale já bych od filmu, který je prošpikovaný skvělými triky a je obsazený výbornými herci, čekal mnohem (...opravdu mnohem) víc. Za mě prostě obrovské zklamání.

Bright (2017)

Po shlédnutí traileru, který mě nijak nenadchl, jsem byl z filmu velice potěšen. Takový buddy kriminálky se totiž již v současné době netočí a vůbec jsem nečekal, že Bright bude směřovat tímto směrem. Výborné hlášky, skvělá akce a hlavně mezi parťáky to skvěle jiskří. Když k tomu připočtu originální prostředí, do kterého je příběh vsazen, tak se jedná o unikátní podívanou. Celek bohužel kazí jen závěr, který bych vzhledem k celému průběhu filmu, čekal více nadupanější, ale nekazí ho natolik, abych kvůli tomu snižoval hodnocení.

Tomb Raider (2018)

Pro fanouška kultovní hry Tomb Raider je toto zpracování slastí pro oko. Tvůrci se poměrně věrně drží tématu hry a člověku místy připadá jako by se díval na útržky mezi herními sekvencemi. Bohužel celku chybí ještě dost samotné filmové tvorby, na což tvůrci jako by zapomněli. Přesto pro ty, kteří film viděli v kině, musel být zážitek více než obstojný.

Hellraiser: Pekelný svět (2005)

Tohle pro mě nebyl Hellraiser a ani poslední dvě minuty mě nepřesvědčili o opaku. Já osobně si myslím, že se jedná o blbý teenagerský slasher, který jen devastuje dobré jméno kultu.