Knižní klub zabijáků (2023)

Něco méně originálního a bez inovace než je Knižní klub zabijáků už jsem dlouho neviděl. Nápad žádný, zpracování průměrné a postavy nijak výrazné. Místy jsem měl dokonce pocit, že horor použil scény z jiných klasik a doslova je okopíroval. Jelikož jsem se k tomuto filmu však nic nezjišťoval, tak je tu možnost, že tvůrci jen vzdávají poctu klasikám a s tímto přihlédnutím se jedná o klasickou vyvražďovačku, která sice pokulhává, ale dívat se na ní dá a krve poskytuje dost. Jsou prostě horší věci než tohle a jako fandu žánru mě to nijak neurazilo.

Vlkodlak: Noční lovec (2022) (TV film)

Abych řekl pravdu, tak tohle od Marvel comics vůbec neznám, ale filmové zpracování se mi moc líbilo. Werewolf by Night měl jen drobnou chybu, a to, že přesto, že film netrvá ani hodinu, tak začátek byl trochu táhlejší. Jinak se však jedná o skvělou vlkodlačí jednohubku.

Vřískot 6 (2023)

Za mě určitě lepší než předchozí verze. Staroba Ghostfaceovi slušela a vraždy mi přišli brutálnější. Návraty postav byly příjemné, i když mi chyběl Dewey. Na hlavní ženské duo jsem si již zvykl a J. Ortega se prostě od Wednesday nedá nefandit. Závěr byl sice neoriginální až stupidní, ale zase vyvolal pocit nostalgie. Scream VI sice není veledílo, ale fandu žánru potěší, tedy i mě.

Dungeons & Dragons: Čest zlodějů (2023)

Dungeons & Dragons je vynikající podívaný propěchovaná vtipnou zábavou a skvělými sympatickými herci, která oplývá mnoha originálními nápady. Bavil jsem se od začátku až do konce a přesto, že má toto fantasy přes dvě hodiny, tak mi to uteklo jak rychle tekoucí voda. Tento film má snad všechno a je na něm znát, že si tvůrci jeho natáčení užívali a nijak se nesnažili diváka nuceně přesvědčovat, že se jedná o bůhví jaké veledílo. Čest zlodějů si rozhodně zaslouží pokračování a pokud bude točeno ve stejném duchu, tak to bude určitě zase pecka.

Nenávist (2020)

Na jednu stranu se mi tato verze zdála horší než Smrtící nenávist 3, ale na druhou stranu bylo The Crudge děsivější a mělo mnohem více lekaček. Postavu tu byly však mnohem méně sympatické, kromě snad Johna Cho a chyběl mi tu ten správný japonský nádech, který předchozí tři americké verze doprovázel. Suma sumárum opět klasický průměr.

Spider-Man: Napříč paralelními světy (2023)

Musím uznat, že tato animované verze Spider-mana je prostě úžasná. Už se mi líbila jednička, ale propojení skoro všech verzí Spider-mana v jednom filmu dopadla na výbornou. Napříč paralelními světy sice je obtížnější na pochopení a soustředění a rozhodně není pro někoho, kdo by si chtěl tento film vybrat jako první k zasvěcení, ale vymyšlený je skvěle a donutí diváka, aby si ho pustil minimálně ještě jednou, protože v něm hlodá, jestli náhodou něco nepřehlédnul. Sice mě děsně naštval závěr - opravdu jsem nečekal, že bude film přerušen v tom nejlepším a že si budu muset počkat ještě rok na závěr - ale i tak to ve mě evokuje pocit, že dát méně než plný počet, by byl hřích.

Smrtící nenávist 3 (2009)

Tohle už byl slabý odvar předchozích dvou dílů. Líbí se mi sice, že byla zachována přímá návaznost, jako v předchozím díle, ale Smrtící nenávist 3 už neoplývá tím tajemnem a strašidelností jako dřív. Možná má svůj díl i okoukanost, protože se prakticky nic od jedničky nemění. Průměr si však tento horor zaslouží.

Smrtící nenávist 2 (2006)

Za mě se jedná o velmi slušné pokračování, ve kterém by se atmosféra dala krájet. Místy bych sice přitvrdil, ale rozhodně se tu najde mnoho míst, kde je divák přimražený ke křeslu. Dalším velkým plusem je i návrat Sarah Michelle Gellar, která se nebojí ani malých rolí, přesto, že v této sérii začala jako hlavní hvězda. I scénáristicky se mi tento horor zdál fajn a propojení několika dějových linií bylo příjemné a zároveň nijak zmatečné. Jednička s hvězdičkou to sice není, ale Nenávist 2 si rozhodně zaslouží aspoň jedna mínus.

Nenávist (2004)

Japonské duchařinky mají a vždy měly něco do sebe. Jsou děsivé a z pravidla s dobrým příběhem. A tato americká předělávka dává originálu velkou poctu. Nenávist je nejen děsivý, místy si slabší povahy i cvrknou, ale samotná zápletka je zajímavá způsob vyprávění, který skáče z jedné doby do druhé, je velmi povedený. Když se k tomu přičte princezna hororu Sarah Michelle Gellar, tak nelze jinak než hodnotit jako velmi slušný nadprůměr.

P2 (2007)

P2 rozhodně nijak neurazí. Samotný příběh je velmi jednoduchý až primitivní, ale tento nedostatek značně napravuje dobře dávkovaná brutalita a skvostný pohled na Rachel Nichols. Ani Wes Bentley nezaostával. Jeho šílený výraz vyloženě navádí k rolím šílenců. P2 sice není nijak výrazným hororem, ale podpis Alexandera Ajy je tu znát a podobné filmy se dají s přehledem pustit i víckrát aniž by se divák nudil. Rozhodně nadprůměr.