Strážci Galaxie: Volume 3 (2023)

I když Marvel skomírá, tak Strážci Galaxie se stále drží na vrcholu. Z každého záběru je cítit radost tvůrců i herců, že tento film rádi dělají a díky tomu je protknutý každou možnou emocí a tuto emoci dokáže i přenést na diváka. Zároveň tvůrci dokázali nejen to, že divák zbožňuje původní jádro Strážců, ale přiměje ho mít rád i nováčky, což se aspoň v mém případě u jiných filmů nedaří. Trojka má prostě spoustu srandy, spoustu dojemných částí, spoustu akce a opět dokonalý soundtrack.

Jevy (2023)

Za mě velmi slušný výkon, i když jsem skeptický, že to má inspirováno skutečným příběhem. Jinak jsem se ale bavil. Všechny ústřední hrdinky jsou kupodivu sympošky a závěr byl povedený a napínavý. Co víc si od hororu tohoto typu přát.

Vesničko má středisková (1985)

Za mě se jedná rozhodně o jeden ze dvou nejlepších českých komedií. Vesničko má středisková jsem viděl už asi 100x a nikdy mě neomrzí. Legendární hlášky, skvělí herci a velká sranda. Prostě topka.

Nezvratný osud (2000)

Nezvratný osud je rozhodně originální a jak si pohrává s tajemnem je velmi vkusné. Skoro by se dalo říct, že v rámci žánru je i dokonalý, ale jedna věc mi moc chyběla a tím bylo vyobrazení postav. Všechny postavy totiž byly charismatické, ale když byly mimo záběr, tak jsem zapomněl, že tam jsou. Například bych dal větší prostor postavě Kerra Smithe. Na druhou stranu možná je to jen tím, že jsem tento horor viděl už mockrát, než jsem se dostal k hodnocení, a tím už ve mě není tem vau efekt. Tento horor se už prostě řadí mezi kulty a rozhodně tam patří.

Krotitelé duchů: Odkaz (2021)

Přesně takhle si představuji, že má vypadat připomínka kultovní klasiky. Odkaz vůbec netlačí na pilu a příjemně ubíhá, přitom obsáhne vše důležité, co fanda téhle kultovky chce vidět. Objeví se tu všechny zásadní postavy, dokonce i ty mrtvé, všechny hračičky a i každý cool zvuk, ať už se jedná o sirému nebo protonové kanóny. Tenhle film se může s hrdostí označovat jako Krotitelé duchů 3 a já smekám před tvůrci, že se jim to povedlo.

Deathstalker II – Duel Titánů (1987)

Jedna hvězda, když přihlédnu k tomu, že se jedná vlastně o parodii, jinak si totiž nedokážu odůvodnit ten ring. Jinak se jedná o totální koninu, která slouží jen k tomu, aby ukázala pár pěkných přírodních koz.

Meg 2: Příkop (2023)

MEG 2 je stejná ptákovina, jako předchozí film. Jedná se o klasickou nastavovanou kaši, kam se tvůrci snažili narvat toho co nejvíc. Divím se, že Příkop není označen i jako komedie, protože se divák spíš více nasměje - mnohdy i trapností - než vyděsí. Koukat se však na to dá, přeci jenom tu je Jason Statham a ten vždycky byl, je a bude cool. Dávám stejně jako u jedničky, ale tento počin je určitě horší.

Knižní klub zabijáků (2023)

Něco méně originálního a bez inovace než je Knižní klub zabijáků už jsem dlouho neviděl. Nápad žádný, zpracování průměrné a postavy nijak výrazné. Místy jsem měl dokonce pocit, že horor použil scény z jiných klasik a doslova je okopíroval. Jelikož jsem se k tomuto filmu však nic nezjišťoval, tak je tu možnost, že tvůrci jen vzdávají poctu klasikám a s tímto přihlédnutím se jedná o klasickou vyvražďovačku, která sice pokulhává, ale dívat se na ní dá a krve poskytuje dost. Jsou prostě horší věci než tohle a jako fandu žánru mě to nijak neurazilo.

Vlkodlak: Noční lovec (2022) (TV film)

Abych řekl pravdu, tak tohle od Marvel comics vůbec neznám, ale filmové zpracování se mi moc líbilo. Werewolf by Night měl jen drobnou chybu, a to, že přesto, že film netrvá ani hodinu, tak začátek byl trochu táhlejší. Jinak se však jedná o skvělou vlkodlačí jednohubku.

Vřískot 6 (2023)

Za mě určitě lepší než předchozí verze. Staroba Ghostfaceovi slušela a vraždy mi přišli brutálnější. Návraty postav byly příjemné, i když mi chyběl Dewey. Na hlavní ženské duo jsem si již zvykl a J. Ortega se prostě od Wednesday nedá nefandit. Závěr byl sice neoriginální až stupidní, ale zase vyvolal pocit nostalgie. Scream VI sice není veledílo, ale fandu žánru potěší, tedy i mě.