Sebevražedný oddíl (2021)

Tak tohle bylo krutopřísný. Už dlouho jsem se nepobavil tak, jako u tohohle akčního nářezu. Vůbec nechápu, jak po průšvihu předchozí verze mohlo vzniknout něco tak božího a dokonalého. Sebevražedný oddíl má prostě všechno - drsný a brutální zabíječky, temně černej humor, že jsem až za břicho popadal, směs tak bizardních a úchvatných postav, že nelze mít rád ani jedinou, spousty překvapivých point a zároveň i v dojemné chvíle. Až teď jsem tento film viděl poprvé, ale rozhodně to nebylo naposledy.

Fantomas (1964)

V současné době se dá spíše říct, že je to pohádka, protože místy je scénář až přihlouplý, ale to, že je Fantomas klasika se nedá upřít a s přispěním nostalgie nelze dát jinak než full.

Strážci Galaxie: Sváteční speciál (2022) (TV film)

Veledílo tento speciál sice není, ale přece jen se jedná o trochu delší kraťas a tudíž je třeba přimhouřit oko. Za mě ze Strážců stále srší ta energie a já se při sledování bavil.

Strážci Galaxie: Volume 3 (2023)

I když Marvel skomírá, tak Strážci Galaxie se stále drží na vrcholu. Z každého záběru je cítit radost tvůrců i herců, že tento film rádi dělají a díky tomu je protknutý každou možnou emocí a tuto emoci dokáže i přenést na diváka. Zároveň tvůrci dokázali nejen to, že divák zbožňuje původní jádro Strážců, ale přiměje ho mít rád i nováčky, což se aspoň v mém případě u jiných filmů nedaří. Trojka má prostě spoustu srandy, spoustu dojemných částí, spoustu akce a opět dokonalý soundtrack.

Jevy (2023)

Za mě velmi slušný výkon, i když jsem skeptický, že to má inspirováno skutečným příběhem. Jinak jsem se ale bavil. Všechny ústřední hrdinky jsou kupodivu sympošky a závěr byl povedený a napínavý. Co víc si od hororu tohoto typu přát.

Vesničko má středisková (1985)

Za mě se jedná rozhodně o jeden ze dvou nejlepších českých komedií. Vesničko má středisková jsem viděl už asi 100x a nikdy mě neomrzí. Legendární hlášky, skvělí herci a velká sranda. Prostě topka.

Nezvratný osud (2000)

Nezvratný osud je rozhodně originální a jak si pohrává s tajemnem je velmi vkusné. Skoro by se dalo říct, že v rámci žánru je i dokonalý, ale jedna věc mi moc chyběla a tím bylo vyobrazení postav. Všechny postavy totiž byly charismatické, ale když byly mimo záběr, tak jsem zapomněl, že tam jsou. Například bych dal větší prostor postavě Kerra Smithe. Na druhou stranu možná je to jen tím, že jsem tento horor viděl už mockrát, než jsem se dostal k hodnocení, a tím už ve mě není tem vau efekt. Tento horor se už prostě řadí mezi kulty a rozhodně tam patří.

Krotitelé duchů: Odkaz (2021)

Přesně takhle si představuji, že má vypadat připomínka kultovní klasiky. Odkaz vůbec netlačí na pilu a příjemně ubíhá, přitom obsáhne vše důležité, co fanda téhle kultovky chce vidět. Objeví se tu všechny zásadní postavy, dokonce i ty mrtvé, všechny hračičky a i každý cool zvuk, ať už se jedná o sirému nebo protonové kanóny. Tenhle film se může s hrdostí označovat jako Krotitelé duchů 3 a já smekám před tvůrci, že se jim to povedlo.

Deathstalker II – Duel Titánů (1987)

Jedna hvězda, když přihlédnu k tomu, že se jedná vlastně o parodii, jinak si totiž nedokážu odůvodnit ten ring. Jinak se jedná o totální koninu, která slouží jen k tomu, aby ukázala pár pěkných přírodních koz.

Meg 2: Příkop (2023)

MEG 2 je stejná ptákovina, jako předchozí film. Jedná se o klasickou nastavovanou kaši, kam se tvůrci snažili narvat toho co nejvíc. Divím se, že Příkop není označen i jako komedie, protože se divák spíš více nasměje - mnohdy i trapností - než vyděsí. Koukat se však na to dá, přeci jenom tu je Jason Statham a ten vždycky byl, je a bude cool. Dávám stejně jako u jedničky, ale tento počin je určitě horší.

Časové pásmo bylo změněno