Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Akční
  • Komedie
  • Animovaný
  • Dobrodružný

Poslední recenze (132)

plakát

Rozhněvaný muž (2021) 

Revenge film, ve stylu a tempu mi připomínající Dragged Across Concrete, který je v budování příběhu, ehm, až moc poctivý? Flashbacky a události, které vidíme z jiných perspektiv, dostávají až moc prostoru a protože je příběh tak banální, to působí poněkud nastavovaně. Ale že by mi to při sledování vyloženě vadilo, říct nemůžu. Hlavně proto, že je tu právě vidět péče o každou postavu a detaily v příběhu. Nová Ritchieovka je "jen" poctivou, působivě poskládanou a hravě střiženou podívanou, která mě ale do srdce přímo nezasáhla, možná i proto, že ve svých nejvyhrocenějších momentech, nebyla na můj vkus maximálně vyhrocená.

plakát

Cherry (2021) 

Bratry Russoovy mám hodně rád. U Marvelu si nemohli přát lepší režiséry. Nejen, že dokázali pracovat s velkým množstvím postav, ale především to celé bylo náramně osudové a epické. Cherry je ale úplně jiný film, mnohem komornější a psychologičtější. A právě tady se projevují  tvůrčí limity. Největší problém je v tom, že příběh o chlapci, který po válce prožívá trauma, nad nímž se snaží vyzrát drogami, nenabízí na ploše takřka dvou a půl hodin (!) nic moc atraktivního. Prostě se tam nic moc neděje, je to hnusně přestylizované (jakoby režiséři chtěli potěšit komiksové fanoušky), postavám nevěříte, ani moc nefandíte a pak to celé skončí. A já jsem tomu rád. Možná by to jako psychologické drama s  Hollandem klidně i fungovalo - to by to ale nesmělo být tak nesmyslně dlouhé, vizuálně rádoby cool, tak extrémně zkratkovité a nedůvěryhodné. Jo, tady se má ještě co vylepšovat.

plakát

Střípky ženy (2020) 

Miluju Vanessu Kirby. Teď k filmu. Střípky ženy mi připomněly nedávno viděné Chvilky. I když jde v případě českého snímku s Jenovéfou Bokovou o extrémnější případ, oba dva filmy svým způsobem spojuje - do určitého bodu - jakási na oko emocionální chladnost svých hrdinek. Střípky ženy v mnohém nejdou divákovi naproti, v emocích zbytečně netlačí na pilu a jen nechávají diváka, aby do pocitů postav zabředl sám, bez hlubšího pohledu do jejich nitra. Tato "chladnost" bravurně kontrastuje ve chvíli, kdy se má postava od této polohy odpoutat a konečně svou bolest vyjeví explicitně. Je pravděpodobné, že čím více jejich bolestem a traumatům bude rozumět, tím silnější se před ním otevírá podívaná. Nevím jestli atraktivní, v každém případě odvážný film. Tenhle přístup v psychologických dramatech je minimálně podnětný.

Poslední hodnocení (1 071)

DVTV (2014) (TV pořad)

26.07.2021

Rozhněvaný muž (2021)

15.07.2021

Cherry (2021)

15.07.2021

Black Widow (2021)

14.07.2021

Mosul (2019)

01.07.2021

Vendeta (2011)

29.06.2021

Rodina na baterky (2021)

29.06.2021

Střípky ženy (2020)

26.06.2021

Chicagský tribunál (2020)

25.06.2021

Reklama

Poslední deníček (3)

Nejlepší filmy roku 2018

 

 

Tentokrát nikoli formou žebříčku od nejlepšího po nejhorší z důvodu doplňování neviděných filmů v průběhu roku/možných přehodnocování názorů.

 

 

Tyto filmy mě zkrátka zaujaly nejvíce:

 

Avengers: Infinity war  Bitka s Thanosem na Titanu je TOP!

 

Aquaman - Wan. James Wan. Respektive Bůh, který spasil DCEU.

 

Mission: Impossible - Fallout - Neuvěřitelný, co Cruise předvádí, i díky tomu je šestej díl v mých očích nejlepší z celé série.

 

Roma V jednoduchosti je krása.

 

Zrodila se hvězda - Hlavní devizou jsou extrémně nakažlivé songy a bravurní režie i herectví Coopera. (Gaga taktéž skvělá ;)

 

Tomb Raider Nejlepší dobrodružný film od Mumie s Fraserem.

 

Tři billboardy kousek za Ebbingem Silný a dojemný příběh, který má srdíčko. Víc takových!

 

Pásky z Nagana - Nebyl jsem u toho, ale jako bych byl.

 

První člověk  - Damien Chazelle natočil úžasné a poutavé připomenutí 50. staré události.

 

Spider-man: Paralelní světy Živý komiks

 

 Já, Tonya Margot Robbie toho Oscara dostat měla...

 

 

Reklama

Reklama