Na mamuta! (2010)

MINIKINOKAVARNA Ostrava, 28.12.2010: Klasicky ulítlý film dvojice Kervern/Delepine. Přišlo mě to o fous slabší než Luise/Michel. Kromě Adjani se opět vyskytují pouze škaredí lidé někdy hraničící s dementním vzezřením jako Miss Ming :) I ten Depardieu je pekelný, jak sedí na té dvouposchoďové posteli :) Zábavné, někdy hodně ulítlé, ale to se od těch dvou dá čekat. Určitě to není film pro každého, ten humor asi nesedne všem, o nasnímání platí totéž. Podobnost s wrestlerem mě taky napadla.

Odhadce (1991) odpad!

Měl jsem setsakra problém to dokoukat. Egoyana musím navrhnout na krále nejdementnějších dialogů. On má vždy docela dobrý nápad, ale to jeho zprcování a dialogy uplně vše zabijí. Je to jak plivanec co nechce držet pohromadě. Po Exotice další humus z jeho dílny.

Che Guevara: Partyzánská válka (2008)

Možná o fous lepší než první díl, ale opět žádná sláva. Tento životopisný velkodvojfilm mapuje dohromady asi 3 roky života Cheho, což je naprostý úlet. Že je mezi díly rozestup asi 5 let, ok. Že ale autoři vynechávají všechny zvěrstva a hruzy, kterých se Che dopustil v době svého ministrování mě příjde jako naprosto trestuhodné. Nemůžu se ubránit dojmu, že autoři se snaží Cheho glorifikovat. Celý tento projekt mě nakonec příjde z pohledu Che jako naprosto zbytečný a čekám až někdo natočí tu hlavní část.

Fotr je lotr (2000)

Oddychovka řádně přitažená za vlasy. Herecky průměrné. Párkát se zasmějete a to je vše.

Simpsonovi ve filmu (2007)

Ale ja jsme se bavil, kalsičtí Simpsnovi. První půle je trochu lepší, závěr trochu labší. Tenhle humor mě prostě sedí.

Dívka s perlou (2003)

Průměr. Film líně se linoucí a protkaný opětovným naprosto jednobarevným, jednovýrazovým a nudným herectvím ala kapr Scarlett Johansson. Hmm a to je asi tak vše.

Koření života (2007)

Průměr. Těžce odychová romantická komedie bez jakéhokoli překvapení. Vše je tak nějak průměrné.

Peklo s princeznou (2009)

Lehky nadprůměr. Kostýmy docela slabé, taktéž i interiéry. Madl je nebývale škaredý princ a princezna nesahá krásou ani herectvím na čertici Alžběty Stankové.

Dobrodružství Barona Prášila (1988)

Klasická Gilliamovská pohádka, kde se Gilliam jako umělec v návrhu kostýmů, kulis a animace vyřádil. Není to špatné, vcelku to šlape. Zahráno v pohodě.

Lantana (2001)

Trochu slabší krimi. Zezačátku je to slušný dějový chaos, někdy bych řek až zbytečně. Co mi ale hlavně nesedlo je hlavní hrdina, to je hodně špatný herec a kamera, ta mi přišla otřesná. Táma nebylo špatné, ale nějak mě to minulo. I ty sexuální a vztahové veletoče byly trochu nezáživné.