Stáhni mě do pekla (2009)

Priveľa Adobe After Effectu, priemerná atmosféra a zbytočne naťahovaný trápny koniec ktorý fakt pokazil čo mohol. Neviem síce ako inak by to mohlo skončiť, ale tento film je tak smiešny že ma to ani nezaujíma. Pán Raimi nepriniesol nič nové, ani dobré, skrátka film na ktorom sa mi asi najviac páčila Alison Lohman. No ale tak čo viac čakať od režiséra Spider Mana...

Hancock (2008)

Trailer ma naladil na tento film tak veľmi, že som šiel naň do kina. Bola to chyba. V traileri boli všetky vtipné a zaujímavé scény z filmu a zvyšok bol nudný rodinný film pre deti s motívom lásky a rating sa pohybuje niekde tak pri vekovej hranici divákov 7. Keby vtipné hlášky a scény boli drsnejšie, aj film by mohol byť OK. Takto je to nudná hodina a pol s klasickými scénami a myslím že ak si tento snímok nepozriete o nič neprídete.

Max Payne (2008)

Scenár k tomuto filmu vznikol asi takto: "Ahoj Jerry, tu je John Moore. Potrebujem scenár k filmu Max Payne - vieš to je taká mega úspešná PC hra z 1999 takže chcem z fanúšikov vytĺcť nejaké prachy lebo už nemám na chleba. Mailom som ti poslal menoslov hlavných postáv a obrázok coveru hry - to ti musí stačiť. A potrebujem to do týždňa lebo ak nedostanem od Foxu zálohu tak mi doma vypnú elektriku. Čau." A scenár bol na svete. Pridáme k tomu fakt že John Moore nemá gule a mozog na to natočiť niečo poriadne a brak je na svete. Ako priaznivcovi hry by mi nevadilo že film nemal s dejom hry nič spoločné, ani to že bol lajdácky spracovaný a obrovský potenciál ako deju tak vizuálnej stránky ostal plne nevyužitý - zničilo ma úplné rozmr*anie postáv ich vzhľadu, postaveniu a úloh v deji. Totálne mimo, títo ľudia netušia o čom natočili film. Ak chcete skutočný pôžitok - Max Payne 1 sa dnes predáva od 3,5 EUR takže smelo do toho ;-)

Zrcadla (2008)

Po dlhom čase konečne horor ktorý má štýl, má hlavu aj pätu, je naozaj nepríjemný a má skvelý záver. Škoda písať kecy, treba si to pozrieť :-)

Next (2007)

Už viem prečo pán Dick odmietal Hollywood a nechcel, aby jeho diela boli sfilmované. Videl som film Blade Runner ktorý nestojí za fajku močky, no a teraz NEXT. Film by nebol zlý, ale od polovice snímku som začínal mať pocit že niečo mi tu nesedí a že tento film už druhý krát sledovať nebudem ani omylom. Domrdaný príbeh kazia začiatočnícke PC efekty a čerešničkou na tom všetkom je Mikuláš Klietka, ktorý ako vždy všetko odohral jednotvárnym hlasom a s tým istým výrazom nafetovanej ryby nech sa okolo neho dialo čokoľvek. Ja nechápem prečo ho vôbec niekto ešte stále chce do filmu ako hlavného hrdinu... aj keď tu to pochopím, keďže je producentom. Dick sa musí obracať v hrobe.

Ordinácia v ružovej záhrade (2007) (seriál) odpad!

Klasická slovenská filmová produkcia - herci 10. cenovej kategórie s výkonmi horšími ako nadrogovaný moriak, nechutná kamera, inteligencia scenárov hlboko pod úrovňou hojdacieho koníka. Nech žije pôvodná slovenská tvorba!!! :-D

Pokoj 1408 (2007)

Kingove knihy sa mi nepáčia hlavne preto, že pchá do príbehov množstvo sena typu: opis vločiek na dve strany, opis auta na pol strany, opis šiat na štyri strany... a pod. A akoby to nestačilo, prešlo to aj do filmu. Aj keď som sa vyslovene nenudil (po tuctoch filmov s počítačovými démonmi, tínedžerských vyvražďovačkách a podobných veciach to bola príjemná zmena), vedel by som si to predstaviť aj kratšie. Cussack mi občas pripadal že chce kopírovať štýl Al Pacina, ale do role sa celkom hodil. Myslím, že tento film si niekedy neskôr pozriem ešte raz.

Resident Evil: Zánik (2007)

O niečo lepšie ako predošlé diely. Znova sme sa nevyhli trapasom a za scénu s havranmi by si scenárista zaslúžil facku. Záver klasický, teatrálny, znova nafukujúci možné pokračovanie do ešte väčších rozmerov. Ale pravdu povediac - ak má RE 4 dopadnúť ako LOTR 3, kde z troch hodín máme 20 minút dialógy a zvyšok iba boj s množstvom PC efektov (čoby teda RE4 určite bol), neviem či by som niekedy našiel silu to pozerať...

Smrtonosná past 4.0 (2007)

Pohoda. Vadil mi len ten záver s kamiónom, stíhačkou a padajúcim mostom... ale Bruce je tu drsný, tak ako má byť :-)

Vetřelci vs. Predátor 2 (2007)

Ešteže ma predošlé recenzie pripravili na to, čo som v kine uvidel. Tmavý film kde som veľa akčných scén kôli tme ani nevidel, dej 0 bodov, predalien vyzeral divne a samozrejme sklamanie - síce Predátorica čo tam prišla bola drsná, ale sama. Čakal som nejaké trestné komando aspoň 5 predátorov... a ono nič. Klasický záver s... ktovie. Žeby v trojke už konečne boli aj Space Marines...?