Deset minut života (2005)

Námet a Scenár: námet dobrý, takže základ by sme mali. Žiaľ nudný scenár a tuctové spracovanie s ANI JEDNÝM nečakaným zvratom to dosť pokazil. Herci: Seana Astina síce nepoznám ale nič moc to nebolo. Hoci bol hlavný hrdina, už na začiatku som chcel aby ho zastrelili a nemusel som ho viac počúvať. Nestalo sa tak. Ostatní herci neboli nijak výrazní, skrátka priemer na priemerný film. Réžia, kamera, spracovanie: HUMUS. Spomalená kamera a donekonečna sa opakujúci dej mi nielen pripomenuli Next s Mikulášom Klietkom, navyše mi celý film strašne sprotivili. Scény trápne a hlavne neinteligentné. V každej scéne kde sa strieľa, stoja oproti sebe ľudia vzdialení maximálne 2 metre, vykalia do seba niekľoko zásobníkov a samozrejme - nikto nieje ranený (až na konci keď už režisér uznal že na tonu nábojov by už mal aj niekto umrieť, ale to nevadí lebo aj tak sa vrátime v čase, všakže). Mám dojem že pán Eyssen je buď po lobotómii (na ktorej bol v rámci množstevnej zľavy spolu so scenáristom), alebo fakt potrebuje prachy. Hoci sa film volá 10 minút života, mne ukradol 90. Niečo mi však hovorí, že ja ich späť nedostanem... :-(

Next (2007)

Už viem prečo pán Dick odmietal Hollywood a nechcel, aby jeho diela boli sfilmované. Videl som film Blade Runner ktorý nestojí za fajku močky, no a teraz NEXT. Film by nebol zlý, ale od polovice snímku som začínal mať pocit že niečo mi tu nesedí a že tento film už druhý krát sledovať nebudem ani omylom. Domrdaný príbeh kazia začiatočnícke PC efekty a čerešničkou na tom všetkom je Mikuláš Klietka, ktorý ako vždy všetko odohral jednotvárnym hlasom a s tým istým výrazom nafetovanej ryby nech sa okolo neho dialo čokoľvek. Ja nechápem prečo ho vôbec niekto ešte stále chce do filmu ako hlavného hrdinu... aj keď tu to pochopím, keďže je producentom. Dick sa musí obracať v hrobe.

Chladnokrevně (2003)

Nudné, otrepané a ani herecké výkony neboli nič moc. Pozrite si radšej niečo iné.

Hurikán (2002) odpad!

Malý rozpočet bolo vidieť na každej sekunde tohto filmu. Producenti zjavne šetrili na hercoch, na scenári, na réžii, PC efektoch, prostredí, rekvizitách a neprekvapilo by ma, keby šetrili aj na jedle a ubytovaní pre hercov a štáb. Trápny scenár a nedomyslený nápad len podčiarkuje lacnosť tohto filmu - žiadna krv, dážď dopadajúci iba pred helikoptéru, halogénové osvetlenie veľmi zle imitujúce blesky, či farebná fotografia nalepená na čiernobiele noviny v závere flmu. Strach a hrôza. A to nespomínam nelogické kixy ako spadnutie z kopca bez príčiny či blesk ktorý skolil dvoch členov tímu (doteraz neviem čo blesk naviedlo priamo do chlapa). Naozaj zaujímavý film :))

23 (2007)

Hviezdička za šialenstvo ohľadom čísla 23 a Jima Carreyho. Inak dosť nudný film kde sa nič nedeje, kde nepredstaví scenár ani réžia nič prevratné a aj koniec je až debilkovsky dopodrobna vysvetlený. Možno keby sa ešte 22 krát zamysleli nad celým filmom, spravili by niečo lepšie.

Skrytá identita (2006)

Pán Scorsese ma sklamal. Film začal zaujímavo, bol som v napätí či sa navzájom hlavní hrdinovia odhalia a už keď to malo končiť, zistil som že film je ešte len v polovici. V dôsledku toho mi bolo čoraz viac jedno kto koho odhalí, kto umrie a či pravda vyjde najavo. Koniec je príliš "prepletený" aby tomu dodal akože niečo viac a celkovo nechápem prečo to naťahovali na dve a pol hodiny. Tento film už viac vidieť naozaj nepotrebujem.

Země policajtů (1997)

Dobrý film, dobrí herci... a aj Sylvester sa hodí do role. Myslím že preňho naozaj nebol veľký problém zahrať dedinského ťuťmáka, len s masami textu asi boli problémy :))) Hoci film nieje nabitý akciou, aj tak som to so záujmom sledoval až po záverečné titulky. Zaslúžené 3 hviezdičky.

Pokoj 1408 (2007)

Kingove knihy sa mi nepáčia hlavne preto, že pchá do príbehov množstvo sena typu: opis vločiek na dve strany, opis auta na pol strany, opis šiat na štyri strany... a pod. A akoby to nestačilo, prešlo to aj do filmu. Aj keď som sa vyslovene nenudil (po tuctoch filmov s počítačovými démonmi, tínedžerských vyvražďovačkách a podobných veciach to bola príjemná zmena), vedel by som si to predstaviť aj kratšie. Cussack mi občas pripadal že chce kopírovať štýl Al Pacina, ale do role sa celkom hodil. Myslím, že tento film si niekedy neskôr pozriem ešte raz.

Silent Hill (2006)

Po prvý krát som videl film skôr ako som hral hru a celkom sa mi to páčilo. Dej síce až príliš povysvetľovaný, ale v pohode. Možno by som ubral efektov v záverečnej scéne v kostole, inak je to super. Jeden z mojich troch najobľúbenejších hororov (ešte tu je Hellraiser 1 a 2 no a Polanskeho THE TENANT).

Vetřelci vs. Predátor 2 (2007)

Ešteže ma predošlé recenzie pripravili na to, čo som v kine uvidel. Tmavý film kde som veľa akčných scén kôli tme ani nevidel, dej 0 bodov, predalien vyzeral divne a samozrejme sklamanie - síce Predátorica čo tam prišla bola drsná, ale sama. Čakal som nejaké trestné komando aspoň 5 predátorov... a ono nič. Klasický záver s... ktovie. Žeby v trojke už konečne boli aj Space Marines...?