• Mysteriózní

Grandhotel Budapešť (2014)

Obsluhoval jsem anglického krále krosnuté Tajemstvím hradu v Karpatech. V režii Wese Andersona. Ralph Fiennes komediálně mimo kategorie - obrovské překvapení. Zbytek rozomilé cameo, ostatně jako vždy.

Vlk z Wall Street (2013)

Myšlenka, kterou ten film je krutá a bolestně pravdivá: Prachy jsou náboženství a toho fakana Belforta má hodně lidí za Ježíše, kterej jim ukáže cestu, jak se mít dobře. A Scorsese nás varuje, jenom se bojim, že to mnoha lidem vůbec nedojde. Po režijní stránce nadstandard, přes všechno to šukání, fetování a házení liliputánů mi to nepřišlo tak autentické a tenzní jako jeho nejlepší filmy. Nicméně za ten výsměch nám všem co občas podlehnou nějakýmu telefonnímu operátorovi, kterýho si byť jen vyposlechneme, ač víme, že je to kokot, za tohle dávám pět.

Cirkus Bukowsky (2013) (seriál)

Odnesl jsem si z toho skvělou atmosféru. To je asi nakonec jediný důvod, proč jsem vydržel až do konce. Jan Pachl je velmi dobrý režisér, ale jako scenárista selhával až příliš často. Nepovedlo se mu vytvořit opravdové napětí, napínavé scény tam byly, ale takové to celkové napětí, že ta série někam graduje, to moc nefungovalo. Hrubě nevyšlo vyvrcholení, které bylo očekávané, žádný nečekaný obrat se nestal a bohužel ani ty akční sekvence to nezachránily, naopak. Škoda. Asi bych bral, aby to bylo i hůř natočené, ale pořádně napsané. Ale i tak je šest dílů Cirkusu Bukowsky výkon hodný obdivu. .

Velká nádhera (2013)

Ach jo, nejnudnější film ze Sorrentina nakonec udělá globální režisérskou celebritu Almodóvarovského typu...

Perníkový táta (2008) (seriál)

Hrozná zábava, pěkně hrají, místy neskutečné scény...ale autoři se konceptu "sejít z cety" drží natolik zuřivě, že jim příběh občas uhýbá do naprosté nepravděpodobnosti a až laciné odfláknutosti. Právě na ploše seriálu je dobré, té šíře využívat a všímat si jednoduchých nuancí. Šroubovanost některých situací je u tohoto seriálu stejná jako třeba u Homeland. Postavím-li Breaking Bad vedle takového Wire, tak bohužel v šíři svého světa, hloubky postav a vyprávění neobstojí, no ale vidět vařit zoufalého učitele v karavanu uprostřed pouště perník je prostě víc cool, než hodiny sledovat, jak dva policjati ze střechy pozorují prázdnou ulici.

Božský (2008)

Filmů u kterých otevírám hubu úžasem už.... no prostě už nejsou. Tohle je výjimka. Nebudu popisovat proč. Prostě jsem na to čuměl s hubou otevřenou.

Newsroom (2012) (seriál)

Zaprvé. Je to hrozně zábavné, natočené a herecky dobře obsazené. Zadruhé. Celá ta věc je postavená na hlavu ad absurdum. Vyprávět tak idealisticky, systematicky manipulovat s emocemi diváka (scenáristické švy se často šijí stejně tlustou nití jako třeba u Titaniku nebo Schindlerova seznamu:-)) to všechno zesměšňuje hlavní myšlenku série - pokusit se upřímně a poctivě vysílat zprávy. Zatřetí. Je to i tak zábavné to sledovat EDIT: druhá série, je teda někde úplně jinde. Boží..

8. míle (2002)

Guilty Pleasure.

Ve jménu vlasti (2011) (seriál)

Je to prapodivný mix, který většinou a bohužel přes hlavu nějak asi funguje. Chvíli to hraje na tu psychologickou notu "Návratu domů" a pak to uhýbá někam ke "Spy Game". Baví mě na to koukat, ale pořád cítím, že je to jenom taková hra v překližkách, světě který ve skutečnosti neexistuje a to i přesto, že se ho snaží zuby nehty zobrazit věrně. EDIT: Nakonec se mi to hodně líbilo. Zvyk jsem si na zen mix a sledoval s napětím. Bavilo.

Let (2012)

Zemeckis je old school. Nemyslím to pejorativně. Já rád old school. Bývá dobře vystavěná, chytrá, provokuje tak nějak zevnitř a při tom poutá zaslouženou pozornost. Scéna s letatlem je samozřejmá paráda jakou umí málokdo a druhý výstup Goodmana je majstrštyk.