• Mysteriózní

Nespavost (2009) (TV film)

Feministický to není. Je to prostě ženský. Podle mýho názoru je Wimmerová nejlepší současná režisérka-ženská. Narozdíl od svých kolegyň nemá onu nepříčetnou křečovitou hysterii, ale přitom je pořád docela emotivní. Umí vybírat herce, vypěstovala si strohý moderní vizuální styl (Pavel Berkovič jí prostě sluší). Tento film sice není tak dobrý jako duo Vaculík-Vilhelmová v Soukromých pastech, ale pořád se ve vitríně ČT skví jako osamocený klenot.

Kick-Ass (2010)

Dávám tři, protože je to tady prostě přeceněný. Ten film je zábavný a cool, ale za rok po něm neštěkne ani pes. Protože je bohužel...vevnitř zoufale obecný a plytký...a celý koncept "hry" na superhrdiny je v čudu ve chvíli, kdy jedenáctiletá holčička masakruje v úzkých chodbě tucet pokérovanejch maníků se samopalama. Tam už ten film opravdu pozbývá význam....takže tři za ten občas mile nekorektní humor....

Kuky se vrací (2010)

Rozhodoval jsem se mezi tři a čtyři. Dávám čtyři za tu piplačku. Jinak notně drhnoucí pop-verze knižních pohádek Františka Skály. PS: Napodruhé otrava, snižuju na tři.

Pochybná žena (1946)

Slovy Woody Allena: "Ten film jsem viděl snad padesátkrát a stejně mám vždycky strach, že Granta a Bergmanovou na konci na těch schodech prostě vodprásknou. Můžete mi vysvětlit, jak je tohle možný?"

500 dní se Summer (2009)

Je to prostě stejný jako ty písničky, ok terých se tam mluví a které se tam hrají. Dobrý alternativní pop.

Soumrak mrtvých (2004)

Škoda, že občas mírně ztratí tempo a v poslední části se trochu ztrácí jinak všudypřítomný humor. Ale to je už možná problém filmů tohoto typu.

Nejlepší z Brooklynu (2009)

Tenhle film má velmi sebevědomou vyprávěcí strukturu, která z počátku skoro oslňujem, ale v poslední třetině sama sebe kouše do ocasu. Jinak musím přiznat, že styl má tento film vytříbený, působí přirozeně až autenticky a herecká trojice Cheadle, Gere a Hawke je opravdu velmi dobrá.

Indiana Jones a Království křišťálové lebky (2008)

Indiana Jones se vždy vyznačoval jednou specifickou záležitostí - humorem a nadhledem. Kromě jediné scény, s atomovou bombou (která je na samém začátku a nasazuje laťku až příliš vysoko) se v tomto filmu bere Indy příliš vážně. Proto je nudný. Bohužel Jonesy, zklamal si mě....PS: UFO bylo fajn.

Vražda po našem (1966)

"Já malý provinční úředníček zabiju náměstka z centrály." Formálně velmi zajímavá, sarkastická komedie mravů. Překvapivě nezestárla, ba naopak. Chápu Juraje Herze, že nutil Hrušinského do Spalovače mrtvol. Zřejmě tenhle film musel několikrát vidět.

Fantastický pan Lišák (2009)

Myslím si, že se konečně profláklo, že Wes Anderson je svým způsobem režisérem animovaných filmů. I když doteď dělal jen hrané filmy. Ale budu samozřejmě rád, když svou animovanou metodu použije opět s herci.