Mr. Robot - d3.5_ukoncit_proces.inc (2017) (epizoda)

Takže co je vlastně plán Whiterose? To je správná otázka, na kterou po tomhle dílu rozhodně neznám odpověď. Ne, že by mi to předtím bylo nějak extra jasný, ale teď? Teď nemám nejmenší tušení. Každopádně zklamaná nejsem. Ani trochu, právě naopak. Už jsem se lekla, že Elliot za pomoci Mr. Robota zmařil plán fsociety (je to vůbec ještě fsociety??) vyhodit do povětří budovu E Corpu (ne že bych ráda koukala na umírající lidi, ale touha vidět Stage 2 v akci byla zkrátka velká) a bude všemu konec. Díky bohu (nebo spíš do prdele?) Číňani měli trochu větší plány, a to sice vyhodit 71 budov místo jedný. No tomu říkám operace. Dark Army fakt počítá se vším, všechno mají naplánovaný přesně na čas. Dost jim závidím ten time management a produktivitu, nebudu lhát. Konečně nějaký chytrý záporáci. Říkat každýmu, co jim stačí vědět, případně to, co chtějí vědět a pak jim jenom dát pokyny, je skvělá strategie a fakt cením toho geniálního Číňana, co to celý vymyslel. To je panečku mozek toto! Hodnocení: místy mi to skoro přišlo jako horror, prostě úžasná věc/10

Mr. Robot - d3.6_fredrick+tanya.chk (2017) (epizoda)

Uuuf tak tohle bylo fakt něco. Jedna z nejsmutnějších epizod v Mr. Robotovi vůbec. Trenton a Mobley jsou zpět (jenom udělali takovej menší feature a pak zase odešli). Upřímně, myslela jsem, že je Dark Army na něco využije, což jakoby udělali, ale kulku do hlavy jsem zrovna nemyslela. Ale bylo to tak dobře udělaný, propojený s vpádem FBI, kdy si pomalu ale jistě začínáte uvědomovat, že je to vlastně ten dům, kde jsou Mobley s Trenton a zíráte na to s očekáváním, jestli je třeba Dark Army přece jenom na něco nechtěla využít. Tyrell - ten je snad samotný ztělesnění existenční krize. Až teď si nějak uvědomuju, že měl jeden z nejvíc tragických životů ze všech. Jeho žena byla psychopat jak svině a on ji stejně miloval, pak mu zlomil srdce Elliot a teď ještě všechno tohle do toho. (Hmm fakt mám slabost pro Tyrella, kdybyste si náhodou ještě nevšimli.) A Angela - ježiš to ne. Já ani nevím, co na to říct... Angela mi v tomhle díle naprosto zlomila srdce. Když se dívala na televizi a zoufale se snažila uvěřit svý víře v posmrtnej život. Do prdele, to bylo drsný. No a na závěr trochu nasrání na odlehčenou - ten FBI chlápek, co pořád volá svojí mámě, je takovej bezcitnej parchant. Chápu, v FBI si člověk musí udržet poker face a Tyrella zrovna rád neměl, ale však mu umřela žena! Hodnocení: 48 minut a deprese k tomu/10

Mr. Robot - d3.7_nemaz_me.ko (2017) (epizoda)

I přesto, jak strašně se mi líbí závěrečnej Elliotův rozhovor s Angelou, nehledě na ten úžasnej vizuál, nemůžu si pomoct, ale tahle epizoda byla z mýho pohledu neskutečně zbytečná. Elliot chodí po příbuzných svých kámošů a říká jim, jak to byli skvělý lidi. Je to milý a všechno, ale bohatě by na to stačilo 10 minut, nemuseli z toho dělat Nekonečný příběh Elliota a malýho kluka. A to ani nezmiňuju, jak je samo o sobě divný vzít nějakýho neznámýho kluka do kina, ať už ho sledoval nebo ne... ¯\_(ツ)_/¯ Respektuju, že mu právě umřela ségra a má to těžký, ale ten kluk byl pěkně otravnej tak 99% času, nemůžu si pomoct. To bylo fakt utrpení. Navíc neviděl Back to the future a přes to nejede vlak (nadsázka samozřejmě). Opravdu doufám, že se tvůrci nerozhodnou do dalších dílů obsadit víc otravných dětí, už teď jsem byla na pokraji zemření. Hodnocení: tuhle epizodu jsem zrovna noc nepocítila/10

Mr. Robot - d3.8_faze3.torrent (2017) (epizoda)

Price si teda vyhlídnul Angelu pěkně brzo, ale na co ji vlastně chtěl použít do týhle doby vůbec netuším. Měla zrušit tu žalobu, ale to se nepovedlo, takže co dál, hmm? Vypadá to, že s ní mají ještě nějaký plány, ale chudák žena už je pěkně v řiti. Povídá si se svým Wilsonem o tom, jak ji někdo sleduje... Nechci nějak rozšiřovat pesimismus, ale nevidím to na dobrej konec (co ji sakra Whiterose řekla??). Vůbec celá třetí série má takovej melancholickej podtext, a jelikož jsem asi masochista, úplně to miluju a atmosféru nasávám plnými doušky. Tyrell je ztělesnění Shakespearovský tragédie vám říkám, vážně chudák chlap, ten se už taky pěkně noří ve sračkách. Darlene si mezitím vyrazila na menší románek s kámoškou z FBI, přičemž měla trošku postranní úmysly, který se taky podělaly. V týhle epizodě se fakt všechno sere. Ale Dom už snad musela přijít na to, že s jejím šéfem je něco solidně špatně ne? Však ji podráží nohy už od začátku, co jí tak trvá proboha. Hodnocení: menší otázečka: proč spolu Číňani nemluví čínsky když jsou jenom spolu?/10

Mr. Robot - Východ (2019) (epizoda)

Ok tak počkat, počkat, co jsem to právě viděla za úžasnej master-fucking-piece. Celou dobu jsem si říkala, že tenhle seriál je víceméně realistickej, takže nějaký "fantasy" elementy a zároveň i moje teorie, že Whiterose je cestovatelka časem, na 100% nebude pravda, ale cože?? Ono je to ještě lepší! Takže nyní se pokusím to nějak vyjádřit, aby to dávalo smysl, i když moje myšlenky jsou právě asi takovýhle struktury: $#&@^@£+,₩. Takže Elliot se rozhodne pro odplatu a za každou cenu se chce vyhnout zničení celýho města. Jestli to chápu správně, ten pěknej život, o kterým mluvila Whiterose, je posmrtnej život nebo paralelní svět? Nějak to zamíchala dohromady, že pořádně netuším. Ale jak tomu má pomoct atomovej výbuch? Nebo počkejte chvíli, znamená to, že ten výbuch je přenese do toho jinýho světa? Každopádně máme tu dalšího Elliota (já už se je ani nesnažím počítat) z toho dalšího světa, kterej je absolutně ne jako Elliot, ale naprosto obyčejnej chlápek, co dokonce vlastní Allsafe. A jeho táta je ten táta, kterýho si vždycky přál. A Whiterose má úspěšnou nadaci, která se příhodně jmenuje Whiterose. A E Corp není E Corp, ale F Corp. Všechno je skvělý, život je nádhernej. Ale to není všechno, protože na konci se setká Elliot z našeho světa s Elliotem z druhýho. Takovej plot twist jsem teda nečekala, jakože ani trochu přátelé. Hodnocení: Tyrell je tady, takže to mi krásně zaplnilo prázdný místo po jeho smrti, která byla pěkně na hovno a pořád mi dost brnká na nervy/10

Mr. Robot - vypnuti /r (2017) (epizoda)

Elliot sice měl bejt dávno mrtvej, ale nebojte, je to hlavní postava, takže další série samozřejmě bude i s Elliotem. Ale saakra, tohle bylo fakt něco, i když se všichni pořád velice potichu a záhadně objevujou u ostatních lidí doma. Tímhle seriálem teď fakt žiju. No dobře, vezmu to popořadě (nebo se aspoň pokusím). Všichni mají menší přátelský setkání ve stodole. S diagnózou smrti to odnese ten FBI agent. No, jak řekl Irvin, stejně to byl kokot. A že si ho Irvin pěkně užil, to jsem od něj nečekala, jindy je takovej budhista, ale jak dostane do ruky sekeru... to musíte vidět sami, je to prostě sympaťák. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Pak tu máme: "Angela, I am your father". COŽE. Prostě cože. Ne vážně, tohle někdo čekal?? Protože do svaté řitě, to bylo překvapení. Já prostě miluju rodičovský zvraty, ty nikdy nezklamou, hlavně když jsou tak pěkně udělaný (někdy stojí za vyliž zadel, co si budem). Milenec Whiterose to taky odnesl. Chudák, tak věrnej byl a odešel na věčnost. A zajímalo by mě, co jim všem Whiterose řekla, že za ní jdou, jak kdyby jim prozradila tajemství vesmíru, ale v tomhle seriálu by ani to nebylo nemožný. A poslední věc - ten idiot drogovej dealer je zase zpět. Upřímně mi opravdu vůbec nechyběl. Hodnocení: Aliance Mr. Robota a Elliota je tu. Na to čekám už od první série, konečně!/10

Mr. Robot - whoami (2019) (epizoda)

První moje část (a sakra, je to tady, stávám se Elliotem) věří, že je Whiterosin svět opravdovej, zatímco druhá moje část, říká, že to vůbec není ve stylu Mr. Robota a šplouchá mi už taky na maják. A moje třetí část se přiklání k názoru druhý části. Tohle nemůže bejt pravda, celej seriál je tak založenej na realitě (aspoň z větší části), a najednou by tam dali tohle? Každopádně koukat na Elliota, jak se trmácí novým světem a rozbíjí vztahy (a nakonec i samotnýho Elliota), bylo fakt velice bolestivý. Stačí se podívat, jak se na něj všichni dívali jako na cvoka. No a na konci se z toho stal takovej menší horor. Ne, vážně, ta hudba? Cože? Ta je úplně skvělá (jestli se vám taky líbila tak jako mně, doporučuju seriál Dark, protože jsem si skoro na 100% jistá, že tam byla úplně ta samá). Z Elliota se začíná stávat pěknej psychopat, takže jsem dost zvědavá, co z toho všeho vyplyne. Hodnocení: vyústění takovýho složitýho příběhu už příští epizodu? Nevím, jestli se mám bát.../10

Mr. Robot - 401 Neautorizovaný přístup (2019) (epizoda)

Angela je mrtvá? Cože?! Sakra teď se nějak rozjeli s tím zabíjením postav. No do prdele, teď už snad zbejvá jenom Darlene a Tyrell (což mě docela děsí, jak se ten list rychle zmenšuje). Elliot musí žít až do konce, to je jasný, přece jebom je hlavní postava, toho by nezabili, tomu nevěřím (i když ke konci to tak i vypadalo). Ale musím říct, že Price mě celkem překvapil, tolik emocí bych od něj nečekala. Každopádně (aspoň částečná) spolupráce Mr. Robota a Elliota zatím vypadá velice slibně, a jelikož na spolupráci tohohle dua se těším už od prvního dílu, musím si to užívat, dokud se zase něco nepodělá, a to jako že se brzo něco podělá (to by to nebyl Mr. Robot). Dom vůbec nezávidím - na jejím místě bych si taky dala panáčka na zklidnění nervů. Ale furt nechápu, proč Elliot a Darlene pořád lezou k někomu cizímu do bytu. Prostě nechápu, nerozumím. Darlene si udělala party v bytě Angely - nevím no, na místě "zmizelé" osoby... A Elliot zase na místě bývalýho Allsafe. Nějak nevidím ten smysl. Co když přijde oficiální majitel a uvidí tam ty jeho sherlockovský vyšetřovací mapy? Nebo mi něco uniká? Hodnocení: reverze 5/9 hacku zafungovala nějak sakra dobře a sakra rychle/10

Mr. Robot - 402 Vyžadována platba (2019) (epizoda)

Z týhle epizody mám přesně takovej pocit, jako když se v superhrdinských filmech sejde zbytek dobráků, aby to jednou provždy natřeli temný straně (což přijde až v dalším filmu). Ano, přesně tak, Elliot a Darlene jdou zase na to jako tým, a je to dost dobrej pocit vidět je zase spolu. Oba dva si prošli takovýma sračkama, ale společně je nějak přežili, vyříkali si to (co si budem, Elliot se choval poslední dobou jako pěknej debil) a jdou nakopat prdel Whiterose. Mám pocit, že tahle série bude velkolepá - a to si nedělám řiť, tohle je payoff, kterej budovali už od první série a doufám, že bude sakra velkej. Dokonce i Philip Price se přidal k Elliotovi. Musím říct, že naštvaná Whiterose mě velice uspokojuje. Ale zase doufám, že než ji zničí, ukáže ještě nějaký pořádný katastrofy, který se chystá uvrhnout na lidstvo. Potřebuju ji ještě vidět na vrcholu, než ji sundaj, nemůže to bejt procházka růžovým sadem přece. Komu ale vůbec nezávidím je Dom, chudák žena, Dark army ji vůbec nešetří. Hodnocení: hádejte co, máme tady třetí Elliotovu osobnost, tak to jsem zvědavá, kam tohle povede/10

Mr. Robot - 403 Přístup odmítnut (2019) (epizoda)

Koukám, že jsme dostali menší back story ministra Zhanga se špetkou gayské lásky, až na to, že skončila nožem v krku. ಠ_ಠ Elliot potká svoji psychiatričku, no co si budem, asi si zrovna nepředstavovala, že na rande narazí zrovna na TOHOHLE chlápka. A co pořád mají záporáci (v tomhle případě Vera) se zabíjením vlastních lidí?? Prostě ho přeřaď někam jinam a dosaď místo něj někoho dalšího, vždyť takhle si za chvíli postřílí všechny svoje lidi. Ale musím říct, že Elliotovo rande s ženou z banky bylo fakt pěkný a na chvíli jsem i zadoufala, že existuje určitá naděje, že skončí spolu. Jsem až moc naivní? No jo, já vím. A vím, že to říkám furt, ale sakra práce, proč se všichni vloupávají vzájemně sobě do bytů?? Prostě zazvoňte, kdo si má pořád kupovat ty zámky?! Hodnocení: Tyrell je zpět, a to ráda vidím/10