Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Drama
  • Akční
  • Animovaný
  • Krimi

Oblíbené filmy (10)

Amélie z Montmartru

Amélie z Montmartru (2001)

Pro mě je tento film srdcová záležitost. Jediný film, kterému bych dal 100%. Nemám co bych mu vytknul. Je to pastva pro oči - vizuálně a barevně naprosto přesně sladěný. Krásná a jednoduše geniální hudba (Yann Tiersen) navíc tento snímek povznáší o další stupínek nahoru. Mrzí mě, že jsem neměl tu možnost vidět tento film na velkém plátně. (hodnocení: 100%).

Atlas mraků

Atlas mraků (2012)

(1. projekce / 22.11.2012 - půlnoční premiéra / BIO OKO): Opravdu neobyčejný film! - Jdu kupovat knihu a pak musím na další projekci. Zážitek musí ve mě ještě uzrát a musím to všechno vstřebat. Některé scény musí brát člověk trochu i s nadhledem a pak se to bude líbit moc. Velké uznání maskérům k tomu co dokázali. Některým kritikům se nelíbilo, že herci hrají více postav najednou, ale dle mého názoru to bylo nutné a dopadlo to skvěle. Mé hodnocení: 85% - - - - S časovým odstupem mé hodnocení: 90%. - - - - (2. projekce / 01.12.2012 / Premiere cinemas Hostivař): Po přečtené knize a druhé projekci musím uznat, že je to výjimečné dílo! Zapůsobilo to na mne mnohem silněji než když jsem to viděl poprvé. Tentokrát jsem si všímal i některých detailů, které jsem pochopil až díky knize, nebo mi poprvé unikly. Mnohem více jsem si užíval i technickou stránku filmu - režii, skvělý střih a opravdu dokonale zkomponovanou filmovou hudbu! (soundtrack si pouštím pořád dokola). Mé hodnocení (po 2. projekci): 100% (film), 100% (kniha), 100% (soundtrack).

Hugo a jeho velký objev

Hugo a jeho velký objev (2011)

Souhlasím s tvrzením, že je zde konečně film kde má technologie 3D smysl. Technicky nejdokonalejší film ve 3D technologii jaký jsem v kině zatím viděl. / Opravdu nádherný film (vizuálně i obsahově). Mé hodnocení: 100%.

Nespoutaný Django

Nespoutaný Django (2012)

Zatím nejlepší film Q. Tarintina (alespoň pro mě). Viděno 3 x v kině. Kdyby se všechny westerny točili tímto stylem tak na ně chodím do kina častěji. Bravo! 100%.

Faunův labyrint

Faunův labyrint (2006)

I když nemám zrovna moc v oblibě akční fantasy filmy typu - Hellboy, Blade ap. - tak jen už za tento film (Faunův labyrint) patří G. del Toro mezi mou pětici nejlepších režisérů. Zanechal ve mě velmi silné pocity, které trvaly ještě dlouho po opuštění kina. Prolínání reálného světa a dětského světa je naprosto dokonalé, po celém těle má člověk pocit ledového mrazení a přemýšlí, že i ten nejstrašnější moment v tom fiktivním světě a dětské mysli se někdy nemůže srovnávat s brutalitou a hrůzností reálného světa. --- Mé hodnocení: 90%. --- Viděno: (09.08.2007, premiéra ČR).

Reklama

Reklama