Kawasakiho růže (2009)

Film jsem viděl poprvé až na MFF KV, ale o to větší to byl pro mě zážitek. nevím co bych měl více o tom psát .. bylo to úžasné! - trochu jiný Hřebejk než jsem byl zvyklý z jeho posledních let a tohle mu sedí. Moc se těším na další fílm "Nevinnost" (zatím pracovní název), který by měl být opět psychologicky laděný. Mé hodnocení: 80%. Viděno: (06.07.2010 - 45. MFF KV/Thermal, Malý sál).

Yes Man (2008)

YES, YES, YES :-) / Hodnocení: 95%.

Alois Nebel (2011)

Na Nebela jsem se moc těšil, ale byl jsem rozčarován. Místy opravdu nudné (ale tak na mne působila i samotná komiksová předloha - omlouvám se tímto všem fanouškům). Herecké obsazení sice skvostné - Trojana, Krobota, Rodena, nebo Švehlíka pokládám za nejlepší české herce, ale to samo o sobě bohužel nestačilo. Velice slabý scénář. --- Mé hodnocení: 60%. --- Viděno: (14.10.2011 - CS Anděl).

Počátek (2010)

Hudba: 100% / Film: 80%.

Jdi na to (1983)

Od T. Hilla a B. Spencera rozhodně to nejlepší. Hodnocení: 75%.

Tlustý Albert (2004)

Opravdu děs! Ale pořád lepší film, než "Truchlení pro Annu" (2010) :-D :-D :-D

Viditelný svět (2011)

Zajímavé a dnes velmi aktuální téma. Skvělé herecké obsazení. Prvky tragikomična v psychologickém filmu? - proč ne. Život je plný takových momentů. Ivan Trojan opět skvěle připraven na roli (konzultace s psychiatry ap.). Mé hodnocení: 84%. Viděno: (08.07.2011 - 46. MFF KV; 18.08.2011 - Lucerna/premiéra ČR).

Harry Potter a Relikvie smrti - část 1 (2010)

Znovu jsem si po roce pustil 1. část Relikvie smrti (poté co jsem shlédl závěrečnou 2. část) a musel jsem přidat v hodnocení hvězdu navíc a ujistil jsem se v názoru, že je moc dobře, že závěrečný film byl rozdělen na dvě části. Jako celek rozhodně nejlepší díl celé série (kniha i film). Mé hodnocení: 97%

Melancholie (2011)

(Kino Aero, 21.07.2011). Tak právě kvůli takovým filmům stojí za to chodit do kina. Když jsem zůstal před dvěma lety po skončení projekce filmu Antikrist fascinovaně přikován v sedadle kina (44. MFF KV), nemohl jsem se dočkat až spatřím další skvost z dílny Larse von Triera. Nechci tady rozebírat jednotlivé scény ani to co je a není reálně, zda dialogy jsou nebo nejsou nudné a natahované ap. Pro mě je každý film (stejně jako ostatní umění) hlavně o POCITECH a u Trierových filmů se opravdu ani vteřinu nenudím a kochám se každým záběrem. Dostal jsem přesně to co mi bohužel chybělo např. u filmu „Strom života“, který mě ve výsledku (bohužel) naprosto nudil. Zajímavé byly reakce diváků po skončení filmu. Ženy ho hodnotili celkem kladně zato mužská část publika hovořila o „kýči“, nebo o tom, že to byla „sr....“ ap. Možná je v tom mužská ješitnost nebo něco podobného? :-) John (Kiefer Sutherland) to totiž „zabalil“ a obě „labilní“ sestry to vydřžely až do úplného konce. / Scény z prologu filmu byly opět úchvatné. Musím ocenit herecký výkon Kirsten Dunst, který byl naprosto úžasný. Charlotte Gainsbourg (její herecký výkon mě naopak fascinoval v Antikristovi) zde hrála „pouze“ druhé housle. Mezi silné momenty patřila např. jamka č. 19, všechny scény s Kirsten Dunst a famózní závěrečná scéna s gradující Wagnerovou hudbou. / Děkuji Larsi! Mé hodnocení: 97%