Lex.San

Lex.San

okres Hradec Králové

0 bodů

Moje oblíbené seriály

 • poster

  Cheoyong 2 (TV seriál) (2015)

  Na druhou řadu Cheo Yonga jsem se hodně těšil. Musel jsem si ale mezi první a druhou řadou dát pauzu, protože bylo z mé strany třeba vstřebat změnu obsazení hlavní hrdinky. Jaké ale bylo mé překvapení po zhlédnutí prvního dílu. Shledání týmu bylo příjemné a nový členové nebyli nijak rušivými elementy (dokonce i nová hlavní hrdinka byla na pohodu). Docela mě ale točila cenzura v prvním případu, která měla skrýt ne zrovna oku lahodivé výjevy, což fakt nechápu. Má to rating 19+, tak snad tím je vše vysvětleno a cenzuru si mohli odpustit. To šílený rozzrníčkování jen kazilo požitek ze sledování. Další díly pak měly přístupnost od 15 let, takže už to bylo lepší. Jednotlivé příběhy a případy se pak vezly na vlně předchozí série. Jen se mi zdá, že trochu potemněly. Což ale nebylo na škodu, protože se totiž jednalo o příjemnou duchařinu, která dokázala udržet v napětí, ale přitom se většinou obešla bez velkých nechuťáren. I komediální prvky zůstaly zachovány, takže bylo postaráno i o určité odlehčení. (SPOILER: Např. když se Ha Na Young vlezla do kapitánova těla a pak potřebovala na záchod.) A jak se seriál blížil ke konci, tak místo, aby se příběh rozmělnil, jak to bývá u asijské produkce nemilým zvykem, tady ještě přidal na tempu. Těch 10 epizod bylo dobře rozvrhnutých a mě nezbývá než tleskat. Kamera, z které jsem šílel v první řadě, se trochu uklidnila, a i když jsem hlavně při některých akčních scénách syknul nevolí, byla to o třídu lepší práce než minule. Hodnocení: Za mě naprostá spokojenost, sice jsem měl trochu strach, že na titulky k finálnímu dílu budu muset čekat celou věčnost, ale čekání se vyplatilo a já dokonce u hodnocení přidávám o něco více než u první série - 4* (9/10)

 • poster

  Chen qing ling (TV seriál) (2019)

  Na ukázku z Mo Dao Zu Shi jsem asi před rokem narazil na youtubu. V té době mi ale nezbylo nic jiného než si povzdechnout, protože do překladu čínského anime se nikdo dvakrát nehrnul. Jaké bylo proto mé překvapení, když jsem zjistil, že je anime nejen přeložené (a že druhá řada je na spadnutí), ale že na motivy novely vznikla i dorama. Vím, že se mnou nebudou mnozí souhlasit, ale za sebe musím říct, že se mi velice líbí směr, jakým se čínská produkce poslední dobou snaží kráčet. Jak se v rámci restrikcí snaží vybalancovat jednotlivé příběhy a vytěžit z nich maximum. Jistě by bylo více než zajímavé sledovat vztah dvou hlavních protagonistů se vším, s čím přišla předloha, ale právě ona neexplicitnost tomu v mých očích dodává něco více. Stejně tak jako Guardian, či s jistými výhradami i C.S.I., tak i The Untamed přichází se vztahy, které překračují vymezené škatulky a tvoří své vlastní universum. Divákovi tak nezbývá nic jiného než Wei Yingovi a Lan Zhanovi fandit, protože to co jim nedopřál jeden život, zvládnout v životě jiném. Jiné postavy to štěstí sice neměly, ale i jejich osudy měly v příběhu své místo. Výlet do minulosti byl na můj vkus až příliš dlouhý a zabíral v příběhu až moc místa, ale dokázal barvitě vykreslit charaktery postav a vztahy mezi nimi. Věřím, že jsem nebyl sám, kdo si přál urychlit celý flashback, a pokračovat v příběhu po oněch 16 letech, ale asijská mentalita je prostě taková a bez tragiky to zkrátka nešlo. Velkým plusem vedle dobře napsaného scénáře, oku lahodící vizuální stránce a působivého hudebního doprovodu, byly dobře zahrané nejen hlavní postavy. Musím zde tak jen a jen souhlasit s tím, že Wei Wuxian a Lan Wangji zde vypadali, jako by přímo vykročily z knižní předlohy. Jak se příběh blížil ke konci, tak jsem jen v očekávání trnul, jak to se všemi dopadne. A po doznění závěrečných titulků musím jen uznale pokývat hlavou. The Untamed o celou jednu délku předčil i mnou v loňském roce vychvalovaného Guardina, a tak mu zaslouženě přísluší plných 5* (10/10)

 • poster

  Lang ya bang (TV seriál) (2015)

  Nirvana In Fire není z těch dramat, která jsou v internetových diskuzích skloňována ve všech pádech. Přesto je těmi, kteří se do její sledováni pustili, hodnocena velice vysoko. A není se čemu divit. Sám za sebe musím říct, že příběh s tak promyšleným dějem jsem ještě neviděl. Osobně revenge dramata nevyhledávám, protože obsahují na mě moc slz, nenávisti, krve a smrti. Též se do toho často namotává láska a tragédie je na světě. Nirvana in Fire ale dokazuje, že pořádný příběh o pomstě a spravedlnosti nic takového nepotřebuje. V jedné z diskuzi zazněla otázka, zda je v příběhu romantika a odpověď na ní se mi moc líbila. Něco z romance v příběhu je, ale divák objeví něco lepšího – přátelství, loajalitu a odhodlání. A o tom přesně tenhle příběh je.*** Mei Chang Su je opravdu brilantní stratég, který jde odhodlaně za svým. I přesto ale nepůsobí jen jako chladný manipulátor, ale i jako velmi schopný člověk, a tak získává na svoji stranu v průběhu těch 54 dílů více a více lidí. Jeho umění může divák ocenit i z toho důvodu, že jeho protivníci jsou mu zdařilými soupeři, kteří nemají v hlavě slámu. Dlouho se mi nestalo, že by se v příběhu sešlo takové množství postav, které se mi buď líbily, nebo mi alespoň nevadily. Když zpětně přemýšlím, tak si nedovedu vybavit nikoho, kdo mi zde výslovně pil krev. I vizuální stránka celého seriálu stojí za to – gesta, rituály či oblečení, prostě je na co se koukat.*** Příběh je z velké části postaven na dialozích a je proto poměrně náročný na sledování (nelze jej tedy sledovat jako maraton). I přes to ale nenudí, protože v pravou chvíli vystřídají slova činy a tak ani o akci v podobě soubojů není divák ochuzen. Hudba je tentokrát dost upozaděna (když se mluví, tak nemůže nic extra hrát) a seriál si tak po celou dobu vystačí jen s několika skladbami. O to víc zaujmou.*** Nemohu tak jinak než dát plný počet bodů, protože i když mi konec dal co proto, hodlám si v blízké době dát sledovací repete - 5* (10/10)

 • poster

  The Sleuth of the Ming Dynasty (TV seriál) (2020)

  Jackie Chan na režisérské židli a pod jeho taktovkou adaptace BL novely? To už samo o sobě budí velký zájem. A za sebe musím říct, jen více takovýchto kousků. Ústřední trojice byla vynikající. Každý byl charakterově úplně jiný, a přesto člověk fandil všem třem. Vedlejší postavy nebyly do počtu, ale pomáhaly tvořit samotný příběh. Bromance vystrkovala růžky v každém díle a byla radost se na jednotlivé pasáže koukat. Vyšetřování případů mělo logiku a bojové scény jasně nesly Jackieho podpis. A finále? Za něj oba palce hore, protože SPOILER nevymasakrovat celý ansábl, ale ukončit příběh s noblesou sobě vlastní, to si zaslouží uznání – 5* (10/10)