Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Komedie
  • Akční
  • Romantický
  • Animovaný

Poslední recenze (155)

plakát

Word of Honor (2021) (TV seriál) 

Páni! Tak to byla vážně jízda! Word of Honor jsem měl v hledáčku společně s Immortality a A League of Nobleman a byl jsem mile překvapen, že jej začali vysílat již v únoru. Měl jsem sice trochu pochyby o tom, jak se Simon Gong popere zrovna s touto rolí, ale hned první dva díly mé pochyby rozehnaly. Už totiž jen opening je velice povedený a já se už hned od začátku docela divil, že seriál zrovna v takovéto podobě prošel přes čínskou cenzuru. A divit jsem se nepřestal. Vztah dvou hlavních protagonistů pojatý jako soužití dvou spřízněných duší měl své kouzlo. A pro mě o to více, že tragiky v příběhu bylo snesitelné množství. Nebudu zde nijak zastírat fakt, že jsem z Word of Honor nadšený. Byť je zde vidět omezený rozpočet (hlavně u CGI efektů), tak vše ostatní bylo skvělé. Chemie mezi hlavními hrdiny, choreografie soubojů, kostýmy i příběh dělají z tohoto počinu top drama roku 2021 a jsem velice zvědav, jak s tím zamíchá plánované a neustále odsunované Immortality – 5* (10/10

plakát

Killer and Healer (2021) (TV seriál) 

Killer and Healer bohužel ve sledovanosti trochu doplatil na to, že byl vysílaný ve stejnou dobu jako Word of Honor. Přesto věřím, že si tenhle seriál své diváky našel a ještě najde. K republikánskému období mám v čínských seriálech jisté výhrady. Neobejde se totiž bez politických machinací, opia a čínské opery a ani z jednoho tématu nejsem zrovna unesený. Veškeré mé námitky ale s jasným přehledem přebila ústřední dvojice. Tohle byl taky po dlouhé době seriál s ústřední mužskou dvojicí, kde mi nejen že nevadily ženské charaktery, ale dost jsem jim fandil – hlavně Chu Ran. Příběh už od začátku jede na plné obrátky a místy je to dost drsná jízda, která pro mnohé zúčastněné nedopadne zrovna dobře. SPOILER A i když konec stál některé z postav život KONEC SPOILERU a některé pasáže nebyly moc podle mého gusta, tak si seriál zaslouží vysoké hodnocení – silné 4* (8,5/10)

plakát

L.O.R.D: Legend of Ravaging Dynasties 2 (2020) 

Filmové pokračovaní, na které jsem čekal dva roky, ve mně ve výsledku zanechalo dost rozporuplné pocity. Dvojka L.O.R.D.a se veze na stejné vlně jako jednička - na velkolepé vizuální vlně, která nechává příběh hodně daleko za sebou. Jsme sice svědky občasného vztahového zablýsknutí, ale to, na čem podle mého samotná myšlenka filmu stojí, je zde hodně upozaděno. Pokud bych tedy mohl doporučit budoucím zájemcům o příběh Mistrů a jejich žáků, zkuste raději Critical World. Nedostanete sice nic extra líbivého po vizuální stránce, ale příběhově je to oba filmy hodně překonává – 3* (6,5/10)

Poslední hodnocení (442)

Word of Honor (2021) (TV seriál)

06.05.2021

Killer and Healer (2021) (TV seriál)

05.05.2021

L.O.R.D: Legend of Ravaging Dynasties 2 (2020)

12.04.2021

Jue ji (2016)

04.04.2021

Dao mu bi ji (2016)

16.02.2021

Mistr jinu a jangu: Sen o věčnosti (2020)

05.02.2021

Dele (2018) (TV seriál)

22.01.2021

Ultimate Note (2020) (TV seriál)

12.01.2021

Meng yi tian qi (2020) (TV seriál)

30.12.2020

Reklama

Poslední deníček (11)

Úkoly do budoucna aneb co bych rád na ČSFD přidal XI

The Blooms at Ruyi Pavilion

 

Shrnutí:

Fu Rong, pocházející z mocné a vážené rodiny Fu, se při pádu ze stromu praštila do hlavy a od té doby se jí zdají prorocké sny, které se až hrůznou přesností plní. Aby zabránila svému budoucímu sňatku s princem Su, který ve svému snu viděla jako krok k tragické budoucnosti, rozhodne se od svého budoucího chotě držet, co možná nejdále. Bohužel osud má jiné plány, a když se k tomu přidají mocenské machinace, musí Fu Rong zvolit jinou cestu.

 

Recenze:

Úkoly do budoucna aneb co bych rád na ČSFD přidal XI

Ovládací panel
3 body

Reklama

Reklama