Červený trpaslík (1988) (seriál)

Sleduji dodnes, cituji dodnes. Jeden z největších klenotů britské seriálové tvorby. Jen tak mimochodem na to že jde v podstatě jen o sitcom to není tak hloupé jak se na první pohled zdá. 10/10

Akta X (1993) (seriál)

Asi (co asi, určitě!) nejlepší mysteriózní seriál, který jsem měl tu čest shlédnout. Na dobu svého vzniku obsahuje spoustu originálních prvků a k tomu se tady objevuje tzv mytologie což je jakási pevná osa, základní stavební prvek který prostupuje celým seriálem a z celých devíti sérií plní vždy funkci season endingů/openingů, ano to co nám v poslední době úspěšně kopíruje Lost, Heroes atd... Herecké obsazení je druhá největší síla seriálu, David Duchovny i Gilian Anderson se role agentů Muldera a Scullyové zhostili na výbornou, ale nedá mi to abych ještě nezmínil Mitche Pileggiho (Ředitel Skinner), Nicholase Leu (Alex Krycek) a hlavně Williama B. Davise, který už pro mě navždy bude "kouřící muž". Pokud jde o hodnocení všech devíti sérií, tak bych to ve zkratce viděl takto: 1.-4. série: naprostý vrchol seriálu, pár slabších dílů by se tu našlo, ale není to nic zlého, 5. série: tady to začalo trošku skřípat, jak samostatné epizody, tak mytologie, ale koukat se na to ještě dalo, 6. série: tady seriál chytil druhý dech, změnilo se místo natáčení (nejpříjemnější změna), uzavře se velká část mytologie, u samostatných epizod se autoři odvážili experimentovat (i pro ty, kteří seriál nesledovaly, musím doporučit epizodu Triangle), 7. série: rozhodně to nejslabší co se v seriálu objevilo, sice se to ještě snaží zachránit jakž takž ucházející mytologie, ale to je málo, 8.-9. série: stávající agenty tu doplní/nahradí dva "nováčci", Mulder zmizí úplně, mezi samostatnými epizodami se objeví tu dobrá, tu špatná, celkově spíše podprůměr, mytologie obsáhne nový prvek, který do příběhu zapadá docela slušně, bohužel to její kvalitu nijak nezvedá, co stojí za zmínku je poslední díl ve kterém se autoři rozhodli vyložit karty na stůl a objasnili nám celou pravdu. Za to že tahle skládačka do sebe zapadla bez nějakého většího skřípění ponechám absolutní hodnocení.

Futurama (1999) (seriál)

Ona je to vlastně taková budoucí verze Simpsonů, která je ale mnohem (!) lepší. Humor je tu drsnější a vybroušenější. Svět budoucnosti nám totiž nabízí víc úletů než nudná současnost např. robota ohýbače, který se jenom válí a chlastá, Číňanku která se narodila na Marsu (?) a nebo třeba krabího doktora, který toho o lidské anatomii ví asi tolik co můj pes. Seriál není příliš dlouhý (Simpsonovi na svoji roztáhanost začínají pomalu doplácet) a po celou délku si udržuje sakra vysokou kvalitu (za celou dobu si pamatuju jedinou špatnou epizodu) 10/10 Edit: No tak na co jsem si ve svém komentáři stěžoval u Simpsonů bohužel postihlo i Futuramu, která se po kratší pauze vrátila prvně formou filmů a později i novou sérií. Ta už bohužel nedosahuje takových kvalit a i humor samotný je takový dost vynucovaný a staví spíše na jednodušších situacích než jak tomu bylo předtím, i kvalitních hlášek ubylo. Nová série 6/10, jestli to takhle bude pokračovat, tak Futuramu odsunuji z oblíbených seriálů a snížím hodnocení... Edit 2: Tak snižuji hodnocení a seriál letí s oblíbených pryč, úroveň posledních dílů je skoro až žalostná - je mi to opravdu líto...

Akta X - Úvod (1993) (epizoda)

Tak tady to všechno začalo, nemá smysl se o tom rozepisovat. Díky za to Chrisi.

Vetřelec ³ (1992)

Myslela si že se pomstila. Bohužel pro ni, ještě neřekl poslední slovo a v nestřeženém momentu zaútočil. Třetí díl se vrátil k původní koncepci neozbrojeného masa, proti stroji na zabíjení s tím rozdílem že tentokrát má Ripley možnost se vším definitivně skoncovat. Často přemýšlím jak by asi film vypadal, kdyby ho Fincher stihl dokončit a neměl za prdelí dementní producenty, i tak je to nedoceněné pokračování.  Dir. Cut je povinnost - jinak to ani nesledujte.

Vetřelci (1986)

V jedničce to bylo jeden proti šesti, přežila jen jedna. Ve dvojce si vzala čtrnáct pohůnků a chtěla se pomstít, bohužel si na to starý známý vzal přes sto kámošů + maminku a že prý se nedá. Boj může začít. Druhý díl je akčnější, větší, obsahuje hromadu hlášek a dokáže se vyrovnat i prvnímu dílu. To se nestává často. Bravo!

Vetřelec (1979)

Naprostej top. Film co stojí na vrcholu svýho žánru a už z něj nikdy nesleze.