Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Animovaný
  • Drama
  • Komedie
  • Akční
  • Romantický

Poslední recenze (78)

plakát

Bubble (2022) 

Parkour! Přestože se víceméně považuji, za romantickou duši se smyslem pro estetiku, jak píše Jeoffrey, tento roztomiloučký film je prostě bubbleshit. Možná kdybych byla trochu mladší, třeba o patnáct let nebo tak, nejspíš by mě vůbec netrápilo, že zde nenarazím ani na špetku logiky, ale bohužel mi už není osm. Animace a hudba jsou opravdu jediné věci, které lze na filmu reálně ocenit. Ačkoliv i hlavní hudební téma se opakovalo do zblbnutí, až to začínalo být otravné. Oceňuji ale hlavně mistrnou práci s hudebními proměnami, kdy v temnějších chvilkách ústřední melodie vhodně zabloudila do mollové stupnice a podobně. Vizuál byl skutečně krásný, ale ani ten nenechám bez výhrad, protože mi animace přišla někdy rozkolísaná a nelíbilo se mi, že se postavám v detailních záběrech až příliš měnily obličeje. Parkour byl taky super, ale bohužel ubíral prostor hloubce a konstrukci pořádného pozadí. Ani jako moderní a neotřelá adaptace Malé mořské víly to pro mě moc nezafugovalo, to už ale perfektně popsal Scalpelexis, proto se ani nebudu pokoušet jeho slovům přiblížit. Overall, dvě hvězdy mi přijdou naprosto adekvátní, ale jak říkám, pro děti asi fajn, kdybych to měla hodnotit jako pohádku pro nejmenší, nejspíš bych byla mírnější.

plakát

Kaguja-sama wa kokurasetai: Tensaitači no ren'ai zunósen - ウルトラロマンティック (2022) (série) 

Kaguya-sama je seriál podle mě nezpochybnitelné kvality. Všechny série spojuje originální, hravá animace a perfektní, někdy dokonce trochu lechtivý humor a málo které anime mě dokáže tolik rozesmát. Ale v této sérii mi něco trochu chybělo. Možná to byla ta cute zákeřnost, která se proplétala předchozími sériemi mnohem víc. Nějak mi přijde, že se z toho postupem času stal skoro generický romcom, asi nejvíc jsem se těšila na jízlivé o kawaii koto, přestože mi přišlo, že v předchozích sériích bylo možná až trochu nadužívané, a k mému zklamání, zaznělo za celou dobu jen jednou a ani nemělo ten správný úder. Snad jsem si měla předchozí díly trochu víc připomenout, protože … jsem si to prostě pamatovala lepší. K jisté změně chování postavy samozřejmě spěly, ale přesto mi ten přechod nepřišel úplně plynulý a hlavně mi nepřišel vůbec nutný. A nakonec, od velkého finále jsem toho čekala trochu víc. Měla jsem ale opravdu vysoká očekávání, protože jsem četla různé recenze a toho jsem se nejspíš měla vyvarovat. Hlavně za to, že si podle mě Kaichō Miyuki a rozkošná Kaguya zasloužili víc, než dostali, nehodnotím sérii plný počtem hvězd. Poslední díl mě prostě ani z daleka nezanechal neochvějně nadšenou. Spousta věcí navíc zůstala bolestivě nedotažená, ale naštěstí je mi velkou útěchou, že seriál podle všeho není u konce. P.S. co se týká pátého (rapového) dílu, asi mi něco uniká, ale zrovna ten mi moc vtipný nepřišel.

plakát

Slova v bublinách (2020) 

Po menší pauze od anime jsem si bohužel naprosto bez rozmyslu pustila tento únavně nedotažený film a musím přiznat, že mi shovívavost kolegů recenzentů trochu vyrazila dech. Hrdinové jsou nezajímaví, ploší a mdlí a ani na vteřinu jsem jim nevěřila vzájemnou náklonnost, jejich vztah nemá žádný pořádný vývoj, díky kterému bych jim fandila a závěrečný nelogický romance twist mi tak přišel nastrčený uměle, zbytečně a omezeně. Rozuzlení navíc zůstalo nedomyšleně otevřené a mě prostě naštvalo, že romantická zápletka malých děcek se musí za každou cenu nacpat všude. Přitom mindrák Yuki (alias Smile) mohl mít i sofistikovanější řešení než polovičatou náklonnost random kluka s cool sluchátky a cute básnickým koníčkem. Nikdy není pořádně vysvětlen jediný důvod pro chování postav, přitom se z psaní haiku, natáčení videí i pomáhání důchodcům dala podle mě vyvodit spousta zajímavých uzlů z minulosti. Prostě potenciál byl promrhán. Kresba navíc byla nic moc, občas mě z barev bolely oči, tam kde mohly být fajn detaily nebylo nic, ale obličejíky aspoň zůstaly cute a zároveň relativně nevšední, i když v podobnostech jmen a vzhledů různých postav jsem viděla spíš podivně záměrnou jednotvárnost než cokoliv jiného. Jedna hvězdička pro Smile a jedna pro Cherryho mi tak zní naprosto fér. Oni mi toho moc nedali, tak toho nedostanou moc ani na oplátku.

Poslední hodnocení (769)

Komi neumí komunikovat - Je to jen školní výlet. (2022) (epizoda) (S02E08)

05.07.2022

Komi neumí komunikovat - Je to jen nedorozumění. A další. (2022) (epizoda) (S02E07)

05.07.2022

Komi neumí komunikovat - Je to jen silvestr pro každého. A další. (2022) (epizoda) (S02E06)

05.07.2022

Komi neumí komunikovat - Je to jen sněhulák. A další. (2022) (epizoda) (S02E05)

05.07.2022

Fantastická zvířata: Brumbálova tajemství (2022)

04.07.2022

Komi neumí komunikovat - Jsou to jen veselé Vánoce. (2022) (epizoda) (S02E04)

04.07.2022

Bridgertonovi - Série 2 (2022) (série) (S02)

03.07.2022

Bridgertonovi - Série 1 (2020) (série) (S01)

03.07.2022

Komi neumí komunikovat - Je to jen myšlenka. A další. (2022) (epizoda) (S02E03)

03.07.2022

Reklama

Reklama

Reklama