Oběť nejvyšší (2014) (TV film)

"Člověk musí bojovat proti tomu zlu, na které právě stačí." - Jan Palach, 17. 1. 1969

Městečko Twin Peaks (1990) (seriál)

Po dloooouhé době se vracím a nacházím tu samé pozapomenuté poklady - LUCY! - ANDY! - AUDREY! - a vůbec všichni - jak ráda je zase vidím!!! - a tentokrát už si nemusím lámat hlavu, co za tím vším vlastně je a dělat si zbytečně naděje, že na konci se vše rozuzlí (když už teď vím, jak to ti lumpové Lynch s Frostem bezstarostně a rozpustile splácávali dohromady) - no a v neposlední - ba první řadě spešl agent DALE COOPER a nejen jeho FANTASTICKÝ TŘEŠŇOVÝ KOLÁČ, ale třeba nečekané ŠERIFE! - CO VÁM TO TADY ROSTE ZA STROMY?!

Dokonalý trik (2006)

Všechny Radioheadomily chci upozornit na závěrečnotitulkovou píseň v podání Toma Yorkea. Je skvělá.

Kapitán Phillips (2013)

Dnes v malém sále (sálku, sálečku) kina Světozor, přesto účinek obrovský - kam se hrabe Vetřelec. Líto mi jich bylo všech, i těch kluků černejch hubenejch.

Lou Reed Live in Archa Prague 2012 (2012) (koncert)

Nikdy jsem Velvety nijak cíleně neposlouchala - ale teď začnu, teď vážně začnu. Pamětníci vzpomínají, jak si na jejich koncertě mohli v klidu zdřímnout (když měli tu smůlu/štěstí, aby při nich museli sedět) - a když se pak probudili - zjistili vždy, že o nic nepřišli - píseň stále ještě pokračovala... To jsou ty blahodárné účinky monotónnosti... (Nechápu, jak mohl Reed v jednasedmdesáti umřít - vždyť mu přece očividně bylo stále tak nějak kolem čtyřicítky.)

Lou Reed! (1998)

Nejpůsobivější je závěr dokumentu - série živých portrétů - pohled na ty tváře, do jejich očí - to byla vážně síla. (Chtěla jsem napsat vykřičník, protože přesně tak to na mě zapůsobilo - ale to se k dokumentu o Louovi nehodí /ačkoli v názvu vykřičník je.../!)

Popelčin komplex (2013) (TV film)

Škoda lásky, která padne vedle. (Je jak je.)

Bigbít (1998) (seriál)

Kdo je praotcem československého bigbítu - na to se dá odpovědět jenom jedním jediným způsobem: Švanda Dudák (pravil Jan Spálený).