Shazam! Hněv bohů (2023)

Hloupé a dětinské! Fakt příšerné! Chtěl jsem tomu dát šanci, protože komiksy a fantasy mám opravdu rád, ale tohle byl hrozný paskvil. Nebo možná určeno dětem do 12ti let? Nevím. Zlí jednorožci, otravné děcka i s jejich rodiči, záporačky nezáporačky a totálně nesympatický herec v hlavní roli. Prostě paskvil. Dal bych jednu hvězdičku, ale jako dospělý muž musím ocenit bohyni Rachel. Takže ne 20%, ale dokonce 30% dám!

Dungeons & Dragons: Čest zlodějů (2023)

Asi největší překvapení loňského roku! Ač patřím k fandům D&D, filmu jsem nevěřil a nechtělo se mi do něj. Až na ujištění kamaráda, že zklamán nebudu, jsem se s jistou dávkou skepse odhodlal. Překonal jsem pomalejší rozjezd a odměna na sebe nenechala dlouho čekat. Tak čisté, přímočaré, přirozené, a přitom zábavné a ubíhající fantasy jsem už dlouho neviděl! Nenásilně to uteklo a ikdyž to mělo své mouchy, tak v jednoduchosti tentokrát opravdu byla krása! A některé typické D&D rysy (ať už charakteristiky postav či známá kouzla (velmi krásně graficky zpracovaná!) jsem si užíval! 90%

Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství (2022)

Pro mne lahůdka. Marvelovský standard se podařilo udržet a jelikož šlo o mou nejoblíbenější postavu, byl jsem ochoten odpustit kdejaký drobný přešlap. A upřímně jsem jich tolik vlastně ani nevnímal. Film měl spád a pouze skoky mnohovesmírem na mě působily často až rušivě. Dal bych slabší 4 hvězdičky, ale Strange je Strange a u mě má prostě +1! 85%

Batman (2022)

Neměl jsem vysoká očekávání, ale byl jsem nakonec mile překvapen. Gotham, kdy ještě nebyl celý temný, povedené kulisi a dokonce celkem šlapající příběh, který nenarušil nic z toho, co už známe. Samozřejmě jsem se bál hereckého obsazení, ale musím se všech představitelů zastat. Ať už Batman se svou upíří historií (jak patřičné), tak i Riddler, tučňák a další. Obvykle moc nevnímám způsob natočení filmu, ale zde jsem se i nad tím musel několikrát pozastavit. Některé scény a dialogy byly neuvěřitelné. Po "Temném rytíři" už jsem nečekal takhle kvalitní podívanou, ale přišla. Díky za to! 85%

Zátah 2 (2014)

Velmi surový film. Pokračování v podobném duchu a stylu jedničky, takže zklamán jsem nebyl. Ale nikterak nadšen také ne. Hodně krve, hodně násilí, hodně akce, to vše na úkor zamotaného příběhu, kde se místy přestáváte orientovat, kdo je kdo. Ale o příběh zde opravdu nešlo... 70%

Bullet Train (2022)

Tak tohle mě bavilo. Černá komedie plná násilí, krve a více či méně povedených sekvencí. Některé postavy jsem si hned zamiloval, některé mi od začátku vadily. Vyvrcholení (hlavně dějové) pro mne bylo trošku zklamáním. Až moc přeplácané. Ale i tak fajn zážitek! 80%

Silo - Útěk (2023) (epizoda)

Nevyhnutelně se blíží vyvrcholení! Bombasticky zpracované rozuzlování zápletky a spojitostí, s citem dávkované divákovi. Tenhle díl je snad ještě lepší než ten minulý! Poslední 3 mají top kvalitu!

Silo - Hanna (2023) (epizoda)

Ještě lepší! Napětí se dá krájet, zvratů několik v jednom díle! Postavy se vybarvují!

Silo - Údržbářův chlapec (2023) (epizoda)

Jak jsem psal o minulém dílu - stále ten vývoj děje pokulhává. Přijde mi to jako jeden krok vpřed a dva zpátky. Bohužel vnímám ten rozdíl vůči svižnému začátku. Ale nenechte se zmást! Pořád je kvalita vysoko a nenudil jsem se!