Pod rouškou noci (2016)

J:Dúfal som, že Ben Affleck bude pokračovat v jeho skvostnej režisérskej ceste, ale bohužiaľ tu mňa osobne sklamal. Scénar poslabší a režisérsky nezvládnutý. Potešia veci ako Mafia vs Kukluxklan, zaujímavý nápad, ktorý som videl prvýkrát vo filme, ale ani ten nestačil. Chvílkami sa film blížil k romantickým telenovelám. Filmu by prospela kratšia stopáž a vynechanie niektorých dejových liniek, ktorých bolo zbytočne veľa. Za mňa 60per.------------- N: To bolo tak strašne teatrálne a predvídatelné. Možno to bolo zámerne, aby sme chytili nostalgiu starých typov filmov tohoto žánru, ale kedže ani tie som nikdy nemusela, nemusela som ani tento film. Na dej sa pozerať dalo, dialógy sa už čítať nedali. 60per.

Rozpolcený (2016)

J:Shyamalan je spať, nie v plnej sile, ale na dobrej ceste. McAvoy podáva svoj najlepší herecký výkon. Zamrzia jedine herecké výkony unesených žien, ktoré su veľmi slabé (celý film sú naprosto v pohode stým, že ich niekto uniesol, paniku som nevidel ani u jednej z nich), štastie, že film nie je postavený na nich. Cameo na konci filmu poteší. Príjemných 75per.-------------- N: Joj, ale tieto dievčatá mi pokazili celý film. Asi sa pri riešení charakteru samotného hlavného hrdinu a jeho doktorky zabudlo na to, že aj zbytok postáv a ich stvárňujúcich hercov má byť adekvátnych ku kvalite daného filmu. Akoby som prepínala kanály z fakt dobrého filmu na film zubatá vagína. A to ma vážne veľmi rušilo. 70per.

La La Land (2016)

J: Za mňa prekvapenie roku a moj horúci tip na Oskarov.Hudba vo filme veľmi dobre vybraná, ale po filme Whiplash som o hudbe nepochyboval. Čoho som sa naopak pred filmom obával bola Emma Stone, ale naštastie sa moje obavy ukázali ako neopodstatnené. Emma herecky exceluje a chémia medzi ňou a Rayanom funguje od žaciatku do konca. Na spevácke a tanečné scény sa velmi dobre pozerá, a to ani niesom fanúšikom muzikálov, skor naopak. 80per.------------------ N: Veľmi sa mi na tomto filme páči, že hudba je tu úplne niečo iné ako muzikálová hudba, či soundtracková hudba. Hudba tu vystupuje ako ďalšia postava, emócia, niečo nefyzické čo však veľmi ovplyvňuje správanie a život postáv. A to ma samotné jednotlivé skladby príliš neovplyvnili, ani som si ich nezapamatala ako v prípade silných soundtrackov k iným filmom. Herci veľmi dobrí. A pritom to nemalo tak závratný dej, ako skor samotné scény samé o sebe boli veľmi príjemne pozeratelné. Proste taký hravý, nevinný film. 80per

Proč právě on? (2016)

J:Za mňa velmi milé prekvapenie. Dobrá komédia s výborne vybranými hercami do hlavných úloh. Dej pekne odsýpa, čo má na svedomí aj veľmi dobre napísaný scénar. Ľudí, ktorí sledujú technológickú scénu, potešia aj hosťujúce celebrity. 65.per------------- N: Je veľmi sympatické, že to stále ide natočiť takýto typ komédie a ľudia pri tom naďalej umierajú od smiechu, pričom sa to nikomu nezunovalo. A to nielen mladí ľudia, ale aj 55 roční rodičia, ktorým som film doporučila. 70per.

Pařba o Vánocích (2016)

J:Jednoznačne najslabšia komédia roku 2016, zasmial som sa raz, možno ľudia, ktorí pracujú v tomto korporátnom prostredí, to ocenia viac. 50per. -------------Oddychovka na ktorú sa dobre pozerá, keď nechcete premýšlať a chcete prosto vypnúť. Nič menej, nič viac. 60per

Fantastická zvířata a kde je najít (2016)

> J:Na film sa pekne pozerá, ale to je asi tak všetko. Nový Harry Potter sa nekoná. Treba sa pripraviť na záplavu Merchandisingu, to je vlastne asi jediné, kvôli čomu sa tento film natáčal ;]. Za mna 55per.------------------ N: Jéj, to boli zlaté zvieratká :) Ale to je asi tak všetko. Pekná rozprávka, ktorá nemá nič spoločné s tajomnosťou HP ságy. To však samozrejme nebolo ani reálne, čo len znamená, že kedže som of filmu ani nemala väčšie očakávania, tento ma nesklamal ani neprekvapil. Príjemné na jedno pozretie. Avšak ja, ako najväčší životný fanúšik HP ságy, ktorý prežíval od 11 do 19 roku svojho života každým rokom ďalší vývoj príbehu, pričom zároveň s mojím dospievaním dospievala aj úroveň a vyspelosť každého ďalšieho príbehu, nemám pocit, že by tento film zapadal nejak do mojej skladačky, ktorú mám už ucelenú u HP a ani ho nepovažujem za príbeh, ktorý sa odohral 2 dekády pred narodením HP. Považujem ho len za iný príbeh, v ktorom bol využtý svet, vytvorený HP. 60per

Příchozí (2016)

> J: Výroky ako najlepší sci-fi film dekády ... Ma len utvrdili v tom, ako málo sa natáča kvalitných sci-fi filmov za poslednú dobu. Arrival je komorné sci-fi, postavené na hercoch, bohužia. Amy Adams sa snaží, ale to je asi tak všetko. Celý film som k nej pocitoval apatiu. U mňa jeden z najpreceňovanejších filmov za poslednú dobu. Naozaj neviem, kde zobral také vysoké hodnotenia. Za mňa 60per. -------------- N: Film je veľmi pekný a zaujímavý z hladiska vizuality, pomalého tempa a adekvátnej hudbičky k tomu všetkému. Jediná smola, jak sa scénaristi rozhodli vysporiadať sa s pointou celej "návštevy". Za mňa by to bolo omnoho prijateľňejšie, keby to radšej žiadnu pointu nemá. No a mimo iného - stále márne čakám na scifi, kde k nám prídu tzv. ufónikovia, ktorí však budú mať diametrálne odlišné fyziologické a psychologické vlastnosti od ludskej rasy, popr. našej zemskej zvieracej ríše. Vždy ma sklame, keď zase vidím len iné zvieratko, ktoré sa však zázrakom vyvinulo v inej slnečnej sústave takmer rovnako ako my, pričom dokáže komunikovať obdobným štýlom ako my, a teda v tomto príp. vytváraním obrazcov. Druhá vec však je, či by náš ludský mozog dokázal vytvoriť taký typ "návštevy", po akom snívam :) Žiadny zázrak sa nekoná, avšak určite jedno z lepších scifi, kde prídu na zem priatelia z ďalekého vesmíru. 65 per

Toni Erdmann (2016)

> J:K napísaniu tejto recenzie som sa musel dosť premáhať, a asi ma zaňu nakoniec nikto ani nepochváli. Ano je pravda, že pri niektorých scénach sa celé kino smialo, ale ja som len neveriacky krútil hlavou nad tým, čo je im tak vtipné, pretože mne prišli skor trápne. Doteraz nechápem, ako malo počínanie hlavného hrdinu pomôcť napraviť jeho vzťah s dcérou, pretože sa správal ako úplný debil. Mám rád artové filmy, ale tento ma vôbec ale vôbec neoslovil. V kine som si po skončení premietania oddýchol, že je už koniec. Za mňa 50per.--------------- N: Kamoškovia, toto je nejaká recesia? Absolútne nedávam, čo sa Vám na tom filme lúbilo. Ale fakt že vôbec. To že sú hlavní hrdinovia nadmieru nesympatickí a primitívni ľudia? Vážne ako, poďakovala by som sa jak za takú dcéru, tak za takého otca. Dosiahnuť svojim správaním to, aby bola moja dcéra viac psychoidná než doteraz, nadto to už vie aj každý jej nadriadený, tak to hej, seems legit. Ale tak hej - doma Vás asi z vlastnej iniciatívy nenapadne stiahnuť si nekomerčný zahraničný umelecký film, tak sa idete pokakať, keď Vás na niečo také donúti kino a po Marvelovkách ste z toho hotoví, ja to chápem. Môj prvý artfilm fest som tiež umierala z každého filmu :) 40per

Doktor Strange (2016)

> J:Film ktorý v traileroch ale aj v recenziach sluboval vizuálne orgie. Rozhodli sme sa preto pre vychvalovanú IMAX verziu. Musím povedať, že nič zo slubovaných orgií sa nedialo. Bojové scény boli neprehladné a zamňa velmi prekombinované a tvorilo ich asi tak 15percent filmu. Scénar je veľmi plytký, nad vodou ho drží len Cumberbatchpre ktorého je rola Doctora Stranga ako ušitá. Úprimne neviem kde zobral tento film tak vysoké honotenia. U mňa sa Doctor Strange radí k filmom na ktoré veľmi rýchlo zabudnem. Hodnotenie 60per.----------- N: Úprimne, neviem či by sa mi tento film vobec páčil nebyť Sherlocka. Btw Sherlock... ❤️ že baby? No ale vrátim sa. Plytký scénar ako hovorí pán hore, jasné berem, jednalo sa o zrod legendy a budem teda dúfať, že sa dočkám pokračovania, ktoré už bude aj pre starších než pre mojich 5 ročných synovcov. Potenciál má na to obrovský, a to predovšetkým vo forme možností využitia vizuálnej stránky, čo je stavebným pilierom daného filmu. Znovu by som si to pozrela jedine pri zaspavani, keby som na to natrafila len tak pri prepínaní telky. Alebo ešte s tým mojím 5 ročným synovcom, ktorý by konečne chápal aj iný film než Hladá sa Nemo :) 65 per.

Dítě Bridget Jonesové (2016)

J: Veľmi príjemna komédia, ktorá odsýpa a na ktorú sa veľmi dobré pozerá. Jedna z mála trilógií, ktorá ma stúpajúci charakter. per. 75 -------------------N: Bridget stále funguje, dokonca som sa pobavila viac, ako u predchádzajúcich dejoch. A to klišé každý odpustí - to tam jednoduche byť musí. 85per