Smrt ve tmě (2016)

J:Kvalitný survival thriller ktorému by prispela k lepsiemu hodnoteniu kratšia stopáž. Posledných 30 minut bolo na moj vkus až moc prekombinovaných. per. 70 -------------------N: Prvá 3/4 filmu bola skutočne napínavá. To pokračovanie a koniec mi nejakým spôsobom vadili ... možno to bolo na môj vkus nakoniec až príliš "normálne" ... hodilo by sa mi do toho väčšie mystično, ktoré oný pán skrýva a čo maximálne zvrtne dej ... 70per.

Sully: Zázrak na řece Hudson (2016)

J: Další filmový "majsterštyk" od Clinta Eastwooda, potvrdzuje že si vie vyberať silné témy ktoré vo vás budu rezonovať ešte dlho po vzhliadnutí filmu. Rola ako ušitá pre Toma Hanksa jednoznačne jedna z jeho najlepších úloh za poslednú dobu. Film je po scénaristickej a režijnej stránke absolutne bravúrne zvládnutý. Ľutujem, že sme si nevybrali IMAX verziu. Pre mňa je film ašpirantom na Oscara, či už v kategory film alebo herecký výkon v hlavnej úlohe. 90per. -----------------N: Zaujímavé, že z podstate úplne "jednoduchého" deja o jednej udalosti, kde "všetko to dobre dopadlo" a nepokračovalo to hladaním pomoci cez alpy, jedením svojich priateľov v mrznúcich horách atd .... sa napriek tomu dokáže urobiť jeden velice chytlavý film, o ktorom človek premýšla aj po vzhliadnutí. Veeeeeliké plus v tom, že to není silene hrané na city divákov, predovšetkým tých amerických, a ani žiadnym spôsobom prečinčané. Dalo by sa povedať, že sa jedná viac o dokument ako hollywoodsky velkofilm. 85per.

Buchty a klobásy (2016)

J:Suverénne najslabšia vec od Setha Rogena. Film má neskutočne veľa nudných pasáží.Absolútne zahodený potencial, čo je velká škoda. Smial som sa asi len posledných 15 minút. 40per. ----------------------N: A mohlo to byť také dobré. Tak strašne dobré. Veľké sklamanie. 50per

Dívka ve vlaku (2016)

J: Po prečítaní knihy som nechápal ako sa táto detektívka/thriller s priemernou zápletkou mohla stať svetovým bestsellerom.Filmové spracovanie nie je o nič lepšie. Na rozdiel od knihy chýba postavám motivácia, často si pri sledovani filmu budete klásť otázku, čo postavy vedie k tomu čo robia a prečo to robia, čo bolo v knihe aspoň pekne vysvetlené. Dalšia velká nevýhoda oproti knihe bola tá, že vo filme asi od polovice filmu tušíte kto bol vrahom. Herecké výkony priemerné, scénar miestami až popriemerný. V kine som sa pristihol pri tom, že som dúfal v skoré skončenie filmu ;] So Zmizelou sa film porovnávať ani nedá, ako tu vela ludí porovnáva. 50 per. ------------N: Príjemná podívaná na sobotný upršaný večer pri telke, avšak žiadny velkofilm s ohurujúcou zápletkou a napatím až do konca sa nedeje. Motív zaujímavý ale bohužial dej až príliš priehladný takmer od polovice filmu, pričom toto jeho zámerom nebolo. Proste to nevyšlo tak, jak sa to na prvý pohľad tvári. Ale maminy určo ocenia, keď to raz budú vysielať verejnoprávne televízie. 60per

Sebevražedný oddíl (2016)

N: Krásna podivaná na bandu creepy magorov a ich pleasure z krviprelievania. Bohužiaľ však dejovo maximálne slabé, s hlavnym zloduchom - čarodejkou z béčkových filmov vysielaných v primetime každý víkend na tv markíza. Škoda za nevyužitý potenciál vytvoriť filmové umelecké dielo s týmito krásnymi psychopatickými postavami. A prosím telenovelu na tému Harley queen a Joker. Žrala by som ju viac ako babka o 9 ráno Sladkú Valentínu.65 per.--------- J:Komiks Suicide squad patrí ktým slabším veciam od DCcomics. V poslednej dobe sa jedná o seriu na ktorej sa len zaúčajú nove tváre vydavatelstva či už scénaristi alebo maliari. Podobný pocit som mal aj z filmového spracovania. Hlavne po scénaristickej stránke.Velká škoda,že sa pod Ayerovou taktovkou nekoná nový komiksový Training day alebo End of watch. Film je vlastne len plný krátkych medailonov k postavám ktoré ale skoro nič nevysvetlujú.Nesympatickí záporáci ,čo je poslednú dobu velký problém vačšiny komiksových filmov. Vizuálne spracovanie je výborné, výborné a asi aj najlepšie z celého filmu bolo aj spracovanie Harley Quinn a Jokra škoda, že z filmu bolo vystrihnutých vela scén práve tejto dvojky na žiadosť štúdia pre ich velkú mieru násilia, uvidíme ako dopadne režisérska verzia filmu.Každopádne dúfam že Harley alebo Joker sa dočkaju aj samostatných filmov. 70per.

Zhasni a zemřeš (2016)

N:Ničím neublíži, ničím neohúri. Horor, ktorý stavil na klasickú formu "lakačiek" bez väčšej snahy vytvárania nepríjemnej a hustej atmosféry už len z celkovej scény, ktorá sa odohráva aj bez paní Diany. Plus za to, že to nebolo nasilu tlačené do zbytočne dlhej minutáže vzhľadom k pomerne jednoduchšiemu deju. 55per J:Dobrych Horrov je ako šafránu, od tohto som mal velké očakávania a vkladal som doňho velké nádeje na prekonanie Sinistra z 2012. Žial prekvapenie sa nekoná, čo je škoda pretože námet patril k tým originálnejším, ale stále sa jedná o jednu z lepších žánroviek za posledných pár rokov. Dej odsýpa a nemá skoro žiadne hluché miesta prispieva k tomu aj kratšia stopáž po hodine a 20. minutách som už dlho nešiel z kina ;] 65per.

Tohle je náš svět (2016)

J: Pár percent musím strhnúť za mod dlhý záber na penis Vigaa Mortensena ;] Óda na alternatívny sposob života.Základná myšlienka pekná. S určitými myšlienkami som sa stotožnoval s určitými nie. Filmárky pekne zvládnuté. V kine som sa ani chvílku nenudil ;] 70per. N: To, čo týmto filmom chceli tvorcovia zdeliť svetu je nepopierateľne pekná myšlienka. Avšak bohužiaľ film sa od tejto myšlienky občas závratne odvracia, ba priam zachádza do psychoidne narušených jedincov, vyznávajúcich nelegálne, nehygienické a neetické kódexy. Výchova detí, ktoré v budúcnosti budú schopné zarábať si na svoje živobytie maximálne v chránených dielniach, pričom by si v reálnom svete zažili viac bolesti ako šťastia z toho, že sa im dostalo od rodičov kvalitnej, alternatívnej výchovy. Myslím si, že dať dieťa ku skautom je bezpečnejšie a rozumnejšie riešenie ako sa vyhnúť nerestiam 21. storočia :) Plus za to, že sa na film pozerá s ľahkosťou, pričom sa človek nenudí a občas ho aj napadne, že je tento svet "pokazený" a vzbudí v ľuďoch diskusiu a sebakritiku. 70per. celkové skóre: 70per.

Den nezávislosti: Nový útok (2016)

J: Pre fanúšika v dnešnej dobe už kultového 1.dielu bola návšteva kina povinnosť. Neviem či to bolo sposobené nedostatkom alebo naopak velkou konzumáciou drog u scénaristov, ale miestami som krútil hlavou nad scénarom a nad počinaním hlavných postav. 40per. N: Pár percent za skutočnosť, že sa nachádzame väčšinu času vo vesmíre a pár za občasný príjemný epileptický efekt na filmovom plátne. Inak vpodstate len jednotka s lepšími efektami a s niekedy ešte debilnejšími dialógmi (kdežto jednotka si to s ohladom na rok svojho vzniku mohla ešte ako tak dovoliť). 40per. Celkové skóre: 40per.

V zajetí démonů 2 (2016)

J: Pri iných horroch som v kine miestami zatváral oči a odvracal sa od plátna. Tu to nebolo treba.Dalšie potvrdenie teorie, že pokračovania u horrorov sú zbytočné.Ale určite lepsie ako Sinister 2 (kdežto naopak Sinister 1 je u mňa stále neprekonaný horror za posledných pár rokov.);] za mňa 50per. N. Keby bolo v zajatí demonov 2 film ako číslo 1 v poradí následnosti, bol by to kvalitne spracovaný horor. Avšak s ohladom na skutočnosť, že tento sa ocitá v situácii jeho porovnávania s filmovou jednotkou, je to vpodstate stavenie tvorcov na úplne to isté. Dej, pocitovosť, napätie ... len s tým rozdielom, že záverečné scény pre mňa maximálne nepochopitelné, nedotiahnuté, bez väčšieho zarážajúceho odhalenia či scény. 60 per. Celkové skóre: 55per.

Warcraft: První střet (2016)

J: Ako dlhoročný hráč Warcraft hier. Nemožem dať inak ako 90per. Filmového spracovania som sa obával a nemal som velké očakávania, ale film nakoniec prekvapil. Rozpočet tu bol vidieť na každom kroku Kostýmy CGI... všetko na jednotku.10per. dole dávam za serialových hercov ktorí podla mna miestami nestačili + za scénar kde sa miestami do dosť malého časového úseku snažili dostať vela vecí z príbehu. N: Maximálne plnohodnotný zážitok aj pre človeka, ktorý warcraft hru videl v živote najbližie na priateľovom monitore, pričom sa nestráca v splete postáv a dejovej línii. Samozrejme, laik nepojme každý trik a kúzlo spôsobom ako fanúšik hráčskej verzie, avšak na filmovom zážitku z obrovského fantasy sveta to nijako neuberá. 85per. vysledné skóre: 88per.