Miliardy - The Kingmaker (2017) (epizoda)

Tohle byla jasná záležitost za plnou palbu. Epizoda měla výborné tempo i atmosféru, mocně se intrikovalo na poli finančním i politickém a do toho ještě přibyly nesmělé pokusy úřadu návladního vystavět nový případ proti Axe Capital. Rozhodně bylo, na co se dívat a dobře jsem se bavil.

Miliardy - Vítězné kolo (2017) (epizoda)

Sedmá epizoda byla sice tradičně kvalitní, je zajímavé sledovat, když Bobbymu na rozdíl od první řady jeho finanční plány nevychází, slušně se intrikovalo, ale opět chybělo něco, co by mě přesvědčilo, abych přidal i pátý kousek. První sezónu seriálu jsem sledoval v původním znění, druhá se ke mně dostala s českým dabingem, takže jsem se mohl setkat s touto perlou: "Vy už jste doma? Čekala jsem vás dýl." Chápu, že mimoslezské a mimomoravské diváky to za uši netahá, ale my tady u nás čekáme, že někdo přijde později. Možná jsem hnidopich, ale nepřál bych si ani, kdyby se v dabingu používala slova jako "rožni", "ganc" nebo "skura", přestože je znám a mohlo by mi být ganc jedno, jestli jim budou rozumět i jiní. Čeština nám sice upadá, ale děti se naštěstí už ve školkách učí anglicky, takže to vlastně nevadí...Omlouvám se, ale chtělo to ven.

Miliardy - Indian Four (2017) (epizoda)

I tentokrát jsem byl s epizodou spokojen, příběh se slušně posunul, atmosféra se dostavila, dařilo se intrikám a znovu jsem si uvědomil, že v seriálu vlastně chybí typičtí kladní hrdinové. A to je dobře, dost bylo nudných Mirků Dušínů. Jsem zvědav na další vývoj, Čikatilo rozjel zajímavou hru.

Miliardy - Currency (2017) (epizoda)

A po slabší epizodě přišlo znovu zlepšení, opět se vesele plánovalo a intrikovalo, do děje se vrátila atmosféra, příběh měl spád a Damian Lewis mohl zase jednou ukázat, že ty chladnokrevné zmetky umí. Uznávám, nebylo to na čistých pět hvězdiček, ale po předchozím dílu to bylo vítané zlepšení. 5*-

Miliardy - Přísaha (2017) (epizoda)

Čtvrtá epizoda se mi tedy nezdála být příliš přesvědčivou. Příběh přitom měl svůj potenciál, ale tvůrci se z nějakého důvodu rozhodli, že ho nevyužijí a nechali děj jen pozvolna plynout, tempo šlo stranou a odbočku s Wendy jsem moc nepobral. Kdyby v tomto dílu její dějová linie chyběla, pravděpodobně by mi to bylo jedno.

Doktor Martin - Zahyneme jako blázni (2009) (epizoda)

Děj třetí epizody byl naštěstí mnohem lepší, než tomu bylo u předchozího dílu. Doktor dostal dostatek prostoru, aby se mohl chovat svým mile neurvalým způsobem, Luisa už nebyla tak bezbarvě nevýrazná, ale nejdůležitější bylo, že tvůrci vynechali různé psychotiky a soustředili se na postavy s mnohem uvěřitelnějšími problémy.

Miliardy - Optimal Play (2017) (epizoda)

Na třetí pokus už to vyšlo, tenhle díl na mě fungoval. Mám rád poker a je mi jedno jestli ho hraju na živo, ve Far Cry, nebo se na něj dívám ve filmu nebo v seriálu. Pobavilo mě zbrojení před hrou, Taylor mi silně připomínala Třináctku ze Stranger Things, jen nesympatičtější, ale zabodoval i Brian s letuškou.

Miliardy - Odraz mrtvé kočky (2017) (epizoda)

Tak, minule jsme se seznámili, takže teď jsem čekal, že se to rozjede. No nestalo se, děj byl sice zajímavý, nenudil jsem se ani na moment, ale tempo příběhu bylo přece jen trochu líné, čekal jsem že druhá epizoda bude o něco živější. Nezbývá, než doufat v další díly.

Miliardy - Zacházení s riziky (2017) (epizoda)

První epizoda druhé sezóny posloužila evidentně hlavně k tomu, aby si divák připomněl předchozí děj a aby si uvědomil, jaká hra se bude hrát tentokrát, prostě typický úvodní díl, jež nás seznamuje s dějem a připomíná jednotlivé postavy. Faktem je, že vůbec nebyl špatný.

Miliardy - Série 1 (2016) (série)

Po první sezóně jsem se seriálem velice spokojen. Téma je jasné: svět velkých financí, prosáklý nelegálními praktikami, který se, od ne až tak dávné krize, stal bolavým místem pro spoustu Američanů. Tvůrci postavili příběh na souboji mocného finančního magnáta a státního návladního, přičemž nechávají postupně vyplouvat na povrch množství detailů, které ovlivňují mnohdy až fanatické chování obou hlavních postav. Musím pochválit skvělé obsazení, atmosféru, scénář i soundtrack. Přestože se občas vyskytly slabší momenty, jako celek funguje seriál výborně a já se už těším na další řady.