Necrotongue

Necrotongue

Tomáš Prusek

okres Karviná
Undead a militantní ateista

22 bodů

Moje obsahy

od nejnovějšíchpodle abecedypodle roku vzniku filmu
<< předchozí 1 2 3 4 8 11 14
  • 3.2.2019
  Zatracení (TV seriál) (2017)

  Děj příběhu se odehrává v období hospodářské krize převážně v okrese Holden v roce 1931. Kazatel Seth Davenport (Killian Scott) s manželkou Amelií (Sarah Jones) pomáhají organizovat stávku farmářů proti bankou uměle udržovaným nízkým výkupním cenám potravin. Stávkující se potýkají se stále brutálnějšími postupy svých odpůrců, za kterými stojí podle všeho někdo velmi mocný...

  • 3.2.2019
  Zatracení - God's Body (E10) (epizoda) (2018)

  Don Berryman přijíždí na farmu Rileyových, aby prošetřil noční události a překvapí odlišným přístupem. Seth přijme ultimátum a vydává se Černé lize, aby zachránil Ameliu, proti všem předpokladům zažije překvapivé setkání a stane se rozhlasovou hvězdou. Don, Creely a Connie vyrazí do města, přestože jsou silnice blokovány členy Černé ligy...

  • 3.2.2019
  Zatracení - Dark Was The Night, Cold Was The Ground (E09) (epizoda) (2018)

  Epizodu otevírá scéna z roku 1924, která přináší uzavření napjaté situace v kostele Raineyových. V hlavní dějové linii se Creely vloží do probíhajícího lynčování a Don přemýšlí, jak dostat dceru z města, aby nepadla do rukou "řádných" občanů. Stávkující a uprchlíci před Černou ligou se opevňují na farmě Rileyových, Don se stahuje do vlastních připravených pozic a Amelia s DL Sullivanem narazí na zátarasu na odlišné obsazení.

  • 2.2.2019
  Zatracení - The Goodness of Men (E08) (epizoda) (2018)

  Osmá epizoda konečně přinesla vysvětlení toho, za jakých okolností zemřela Cynthia Jo Rainey. Černou ligou pronásledovaná Bessie hledá úkryt v kostele a za své bezpečí předá Sethovi a Amelii informace o Duvallovi a jména členů ligy. John Dyson úkoluje Creelyho a k Melvinově nelibosti se na farmě Rileyových otevírá trh. Seth dostane z řezníka plány Černé ligy a události nabírají spád...

  • 2.2.2019
  Zatracení - A Different Species (E07) (epizoda) (2017)

  Pan Hyde bere Creelyho na tématickou vyjížďku za krásami venkova zakončenou návštěvou u Tennysona Duvalla, člověka, kvůli jehož aktivitám dochází k celé řadě stávek. Zatímco Amelia rozděluje mezi ženy farmářů boží dar, přijíždí do Holdenu John Dyson, nový ředitel banky, který okamžitě naváže oboustranně výhodnou spolupráci s Černou ligou. Seth se seznamuje s provozem továrny na hnojiva v Cherokee a Bessie se, ač nezvána, zúčastní schůzky Johna Dysona s členy Černé ligy.

  • 2.2.2019
  Zatracení - In Wyoming Fashion (E06) (epizoda) (2017)

  V šesté epizodě se příběh rozdělil do dvou časových rovin, první sleduje život rodiny Turnerových ve Wyomingu v roce 1924, druhá se nadále věnuje událostem v roce 1931, kde Melvin Stubbs zahajuje svou volební kampaň na místo šerifa. Don se cítí být ohrožen, a aby veřejně demonstroval aktivitu úřadu, zatýká Creelyho za vylepšení pouťové atrakce a po rozhovoru s čerstvým vězněm nachází překvapení pod podlahou kostela.

  • 2.2.2019
  Zatracení - Den of Lost Souls (E05) (epizoda) (2017)

  Creely Turner navštíví v Des Moines Martina Eggerse Hyda, Ph.D., který neskrývá rozčarování nad pokračující stávkou farmářů, a zároveň přichází s možným řešením situace. V Holdenu probíhá pohřeb Wendella Davisona, přijíždí pouť a Bessie uzavírá dohodu s otcem. Seth se nečekaně setká se starým známým, Amelia a DL Sullivan rozjíždějí tisk ilegálních novin a Creely znovu varuje Ameliu před nebezpečím.

  • 31.1.2019
  Zatracení - The Emperor of Ice Cream (E04) (epizoda) (2017)

  Connie Nunn pokračuje i v Detroitu ve své úspěšné kariéře stávkokaza a konečně se dostává na stopu Sethovi. Creely zapracuje na slabém článku farmářské stávky a dochází k jednání mezi oběma zúčastněnými stranami. Creelymu se daří rozvrátit farmářskou jednotu a Victor se rozhodne stávku ukončit.

  • 31.1.2019
  Zatracení - One Penny (E03) (epizoda) (2017)

  Calvin Rumple začíná se zabavováním a dražením majetku farmářů, kteří nejsou schopni splácet hypotéky, Connie cestuje s Brittany do Detroitu a Creely nenalezne společnou řeč s členy Černé ligy. Seth svolává farmáře, aby společně naplánovali další postup proti dražbám farem, a Bessie se až nezvykle angažuje v pátrání po Creelym.

  • 31.1.2019
  Zatracení - Which Side Are You On (E02) (epizoda) (2017)

  Zatímco na sebe Sam Riley v Holdenu poutá značnou pozornost, na věřící po dalším Sethově plamenném kázání zaútočí členové Černé ligy a Seth prokáže schopnosti, které by u kazatele málokdo očekával. Bankéř Calvin Rumple navštíví v Des Moines muže, který stojí v pozadí mnohých událostí, a Connie Nunn pokračuje ve svém tažení proti organizátorům hornické stávky.

  • 31.1.2019
  Zatracení - Sam Riley's Body (E01) (epizoda) (2017)

  První epizoda přivádí diváka do Iowy a Kentucky v roce 1931, kdy se Spojené státy potýkají s velkou krizí i trvajícím prohibičním zákonem. Kazatel Seth Davenport se v iowském Holdenu s pro církev nebývalým zápalem podílí na organizaci stávky farmářů proti politice bankéřů, akce stávkujících však ohrozí tajemný Creely Turner. Podobný vliv na běh událostí má i příchod Connie Nunn z Burnsovy detektivní agentury mezi stávkující horníky do městečka Harlan v Kentucky.

  • 21.12.2018
  Hell on Wheels (TV seriál) (2011)

  Seriál sleduje osudy veterána konfederační armády Cullena Bohannona (Anson Mount), kterého motiv pomsty přivádí k budování železnice, jež má v budoucnu spojit východ a západ Spojených států. Postup železnice následuje "civilizace", kvůli níž se původní indiánská území nenávratně mění v nedílnou součást Unie, na což dohlížejí nově vytvářené federální úřady.

  • 21.12.2018
  Hell on Wheels - Season 5 (série) (2015)

  Pátá sezóna sleduje osudy Cullena Bohannona po jeho příchodu ke společnosti Central Pacific, která buduje železnici z Kalifornie do Utahu. Cullen se zde setkává se zcela novými problémy, na rozdíl od wyomingských prérií před ním leží úkol prorazit tunel pod pohořím, které vytváří přirozenou překážku mezi oběma státy. Kromě odlišných pracovních zadání se musí Cullen sžít i s čínskými železničními dělníky a s jejich odlišnými zvyklostmi, navíc neustává v pátrání po své ženě a synovi.

  • 21.12.2018
  Hell on Wheels - Done (S05E14) (epizoda) (2016)

  V Promontory probíhá ceremoniál zatloukání zlatého hřebu, který podtrhuje dokončení železnice spojující východ a západ Spojených států. Oslavu poněkud zkalí obvinění Thomase Duranta z korupce, Cullen je předvolán do Washingtonu jako svědek v jeho procesu. Evu osloví Louisin vydavatel z Chicaga s nečekanou nabídkou, Cullen dostává ve Washingtonu pozvánku na Grantův večírek, kde se seznámí s plukovníkem Custerem a zjistí pravý důvod svého pobytu v hlavním městě.

  • 21.12.2018
  Hell on Wheels - Railroad Men (S05E13) (epizoda) (2016)

  Obě konkurenční železniční společnosti finišují v souboji o Ogden. Guvernér Campbell učiní konec hádkám mezi Durantem a Huntingtonem a určí cílovou čáru pro obě železnice. Cullen a Mickey spojí síly proti člověku, který je připravuje o pracovní sílu, Cullena setkání s Pirátem velmi zaskočí. Huntington se marně snaží podplatit Campbella, nastává závěrečný den závodu obou železnic a Durant opět neváhá přistoupit k nouzovým opatřením.

  • 21.12.2018
  Hell on Wheels - Any Sum Within Reason (S05E12) (epizoda) (2016)

  Cullen se snaží uklidit Mei do bezpečí a posílá ji dostavníkem do Cheyenne. I přes Cullenův odpor najde Huntington společnou řeč s Changem, který v žádném případě nehodlá nechat Mei jít a osobně se vydává po její stopě. Cullen dostává od Mei telegram a okamžitě se jí vydává na pomoc, přestože má Chang obrovský náskok.

  • 21.12.2018
  Hell on Wheels - Gambit (S05E11) (epizoda) (2016)

  Po návratu vlaku do Laramie předává Louise Maggie požadavky únosců a Mickey je nucen chopit se iniciativy. Durantův plán přes veškerou Mickeyho snahu nevychází a místo peněz přijíždí do Laramie Campbell s vojáky. Guvernér odmítá vyplatit výkupné a místo toho vysílá po stopách únosců pátrací oddíl...

  • 21.12.2018
  Hell on Wheels - 61 Degrees (S05E10) (epizoda) (2016)

  Cullen se snaží urychlit práce na tunelu tím, že nahradí střelný prach nitroglycerínem. Vztahy mezi Maggie Parker a Thomasem Durantem přerůstají z obchodní do osobní roviny, oba ale musí čelit podvedeným majitelům pozemků. James Strobridge odmítá pracovat s nestabilním nitroglycerínem a je Cullenem a Huntingtonem postaven před jasnou volbu. Major Bendix provádí v nevěstinci svá měření, Eva díky tomu získává koně a Durant pověří Mickeyho úkolem mimořádného významu.

  • 21.12.2018
  Hell on Wheels - Return to the Garden (S05E09) (epizoda) (2016)

  Cullen se vrací zpět na farmu Hatchových, aby zjistil, že se situace vyvinula zcela jinak, než očekával. Durant provádí své kouzlo s pozemky, jedná s Mickeym o přísunu nových dělníků a debatuje s Psalmsem o tom, co život dal a vzal. Cullen, Isaac, Naomi a William cestují do Salt Lake City navzdory nebezpečí, které na ně může čekat cestou, a navzdory nejisté reakci Brighama Younga.

  • 21.12.2018
  Hell on Wheels - Two Soldiers (S05E08) (epizoda) (2016)

  Úvod epizody se vrací zpět do roku 1893, kde můžeme sledovat válečné útrapy Thora Gundersena. Následně se děj věnuje opět realitě, v níž je rodina Hatchových vystavena Gundersenovu útoku. Cullen přijíždí na farmu ve chvíli, kdy musí vynaložit všechny síly k záchraně Naomi a Williama tak, že se postaví ke všemu odhodlanému muži, který nemá co ztratit.

  • 21.12.2018
  Hell on Wheels - False Prophets (S05E07) (epizoda) (2015)

  V Salt Lake City začíná schůzka svolaná prezidentem Grantem, které se kromě něj účastní Brigham Young a představitelé obou konkurenčních železničních společností. Cullen dožene při jednání Duranta k přiznání barvy, sám se však posléze dostane pod tlak všech přítomných. Josie se snaží dostat na Evino místo a Mickey Evu vyzývá, aby si v podniku zjednala pořádek, jinak ji bude nucen nahradit.

  • 21.12.2018
  Hell on Wheels - Hungry Ghosts (S05E06) (epizoda) (2015)

  Fong/Mei odváží tělo svého otce zpět do Číny, stejným vlakem cestuje do San Franciska i Cullen, který tam chce najít nového tlumočníka, a Brigham Young přijíždí k Durantovi, aby od něj získal dlužnou částku. Vlak do San Franciska nabírá zpoždění, Cullen a Fong/Mei se rozhodnou pokračovat po vlastní ose a Durant s Maggie odvracejí Youngovu pozornost k Central Pacific.

  • 21.12.2018
  Hell on Wheels - Elixir of Life (S05E05) (epizoda) (2015)

  Cullen odstaví Changa od vyplácení mezd a pokusí se varovat Phinease Younga před Gundersenem. Maggie Palmer hatí Durantovy plány, Louise přichází za Evou s delikátním problémem a Mickey vítá v Laramie nové irské dělníky. Durant vysvětluje Maggie svou pozemkovou strategii a Chang seznamuje v průběhu čínské slavnosti Cullena s kvalitou Gundersenovy "rýže".

  • 21.12.2018
  Hell on Wheels - Struck (S05E04) (epizoda) (2015)

  Mary Field přiváží svůj dostavník do Laramie a seznamuje se s Mickeym a Johnnym v jejich saloonu. Provinilci opouštějí Truckee a Chang vyvolá stávku čínských dělníků. Sam Ammerman zatím předává Durantovi informace o Central Pacific. Johnnyho chování působí Evě na její nové pozici problémy a Cullen v reakci na stávku zabavuje Changovo zboží.

  • 21.12.2018
  Hell on Wheels - White Justice (S05E03) (epizoda) (2015)

  Thor Gundersen se opět vydal cestou defraudace, aby za získané peníze nakoupil větší množství "rýže" a aby zároveň získal bonusovou výhodu. Ražba tunelu pokračuje a Tao dává Cullenovi jasné ultimátum. Parní stroj připravuje část irských dělníků o výdělek a osadou se začínají šířit protičínské nálady, což zanedlouho pocítí zejména Chang.

  • 21.12.2018
  Hell on Wheels - Mei Mei (S05E02) (epizoda) (2015)

  Cullen se rozhodne podpořit ražbu tunelu mechanizací, už při rozebírání lokomotivy však narazí na téměř neprostupnou jazykovou bariéru. Při přesunu těžkého stroje horským terénem se vyskytne nejeden problém a dochází i ke zranění, při jehož ošetřování se Cullen dočká značného překvapení. Skupina mormonů čelí pod vedením Youngova syna Phinease a Thora Gundersena nehostinným přírodním podmínkám a nedostatku zásob.

  • 21.12.2018
  Hell on Wheels - Chinatown (S05E01) (epizoda) (2015)

  Cullen, podílník ve společnosti Central Pacific, nachází možnou cestu přes hory do Utahu, později se osobně zapojí do ražby tunelu a angažuje se v otázce mezd čínských dělníků. Obdrží také dlouho očekávanou informaci o své rodině, ta v něm ale nevzbudí přílišné naděje. Chang po konfliktu s Cullenem varuje Huntingtona před možnými následky pro železnici a Thor Gundersen opět pracuje na své budoucnosti.

  • 21.12.2018
  Hell on Wheels - Season 4 (série) (2014)

  Úvod čtvrté sezóny zastihne Cullena jako manžela a budoucího otce při práci v mormonské komunitě, kterou i přes Hatchovy pochyby pevně ovládá biskup Dutson. Union Pacific se zatím dostává pod Durantovým vedením do tradiční finanční krize, generál Grant se rozhodne zavést ve Wyomingu právo a pořádek a za tímto účelem vysílá do Cheyenne prozatímního guvernéra Campbella a jeho muže.

  • 21.12.2018
  Hell on Wheels - Further West (S04E13) (epizoda) (2014)

  Durant se marně snaží zvrátit Cullenovo rozhodnutí, ten se vydává na cestu za svou rodinou, Fort Smith je však opuštěným místem a Cullen se pouští dál na západ. Louise zjistí, že odmítnutí spolupráce s guvernérem přináší následky, přesto odmítá i nový Campbellův návrh. Cullena přivádí pátrání po Naomi do Salt Lake City, kde se dozví, co bylo skutečným důvodem k opuštění pevnosti a narazí na Collise Huntingtona, který se ho tradičně snaží získat pro Central Pacific. Campbell je definitivně potvrzen ve funkci guvernéra a obratem vykazuje Mickeyho a Jimmyho z města. S nimi odchází i Eva, která s Mickeym uzavírá obchodní dohodu.

  • 21.12.2018
  Hell on Wheels - Thirteen Steps (S04E12) (epizoda) (2014)

  V Cheyenne pobíhá soudní proces s Ruth, která přes veškerou snahu ostatních netouží po osvobozujícím rozsudku. Na vykonání ortelu nemá tentokrát zájem ani Campbell, který nabízí schůdnou cestu z nepříjemné situace. Ruth, jež ztratila smysl života, se snaží ke změně názoru přesvědčit hlavně Cullen, který stráví u její cely celou noc...

<< předchozí 1 2 3 4 8 11 14