Poslední království - Epizoda 7 (2015) (epizoda)

Předposlední epizoda měla náběh na pět hvězdiček, první polovina byla opět akční záležitostí, která se tvůrcům velmi povedla, druhá polovina utopila tempo v bažinaté půdě kolem řeky Severn, neustálé debaty o Bohu mi ničily nervy a ze všeho toho tmářství mě zachránil jen notorický žhář a ničitel lodí- Uhtred Bezbožný.

Poslední království - Epizoda 6 (2015) (epizoda)

Znovu jsem byl spokojen podobně jako v případě předchozí epizody, fungovala atmosféra, děj si držel tempo, dostal jsem svou porci akce, intrik i jiných záludností, ale musím se přiznat, že mě cornwallské kostýmy donutily téměř výt zoufalstvím. Už jsem si myslel, že díl ocením jen čtyřmi hvězdičkami, ale vzhledem k tomu, že se tvůrci s církevními potentáty a nařízeními nijak nepárali, spokojeně jsem přihodil i pátý kousek.

Poslední království - Epizoda 5 (2015) (epizoda)

Tvůrci v páté epizodě opravdu zabrali, předpokládám, že k tomu došlo z pocitu viny za zpackaný třetí díl. Atmosféra byla tradičně mile pochmurná, děj byl plný zajímavých událostí, opět se intrikovalo a došlo i na pěknou akci a nějaký ten výbuch emocí. Žádná nuda.

Poslední království - Epizoda 4 (2015) (epizoda)

Čtvrtá epizoda byla naštěstí od předchozího dílu naprosto odlišná. Děj příběhu měl tentokrát slušné tempo a místo zbytečných a nudných lesních rozhovorů se začalo převelice intrikovat, díky čemuž jsem mohl na chvíli zapomenout na nízký rozpočet.

Mrazivá tajemství - Velikonoce (2018) (epizoda)

Předchozí "inkviziční" epizoda byla sice o něco lepší, ale ani tentokrát nešlo o žádné zklamání. Pobavil mě obětavý Jidáš i "Poslední svačina", hlavně jsem však ocenil to, že se tvůrcům podařilo navézt do těch podivností, jichž je Bible plná, vtipným způsobem a ne stejnou "troškařinou", jakou předvedli ve druhém dílu. 4*-

Poslední království - Epizoda 3 (2015) (epizoda)

Tentokrát jsem se příliš nebavil, atmosféra byla znovu kvalitní, ale příběh na můj vkus příliš stagnoval. Uhtred a Brida se příliš často vraceli do lesa, aby probírali stále dokola totéž, takže jsem se místy slušně nudil.

Poslední království - Epizoda 2 (2015) (epizoda)

I druhá epizoda vypadala hodně lacině, ale příběh mě vcelku zaujal, pochmurnou atmosféru se tvůrcům podařilo udržet a potěšil mě dánský smysl pro černý humor.

Poslední království - Epizoda 1 (2015) (epizoda)

Pilotní díl seriálu mě více potěšil, než zklamal. Celá epizoda byla prosáklá pochmurnou atmosférou, jen mě překvapilo, že se vzhledem k době, o které příběh pojednává, scény se surovým násilím vyskytovaly spíše ojediněle. První část beru jako seznámení s příběhem a postavami a hodnotím za 4*-, protože bylo příliš vidět, že se šetřilo na rozpočtu.

Mrazivá tajemství - Inkvizice (2018) (epizoda)

Čtvrtou epizodu čtvrté řady jsem radostně ohodnotil čtyřmi hvězdičkami, protože jsem se po dlouhé době u Mrazivých tajemství bavil. Tvůrci se konečně vyhnuli fekálnímu humoru, kterému se v posledních epizodách tak dařilo, místo toho mě zaujali fundovaným vyšetřováním a skvělou choreografií Vlastíka Plamínka.

Koruna - Série 2 (2017) (série)

Musím přiznat, že jsem od druhé sezóny očekával proti úvodní řadě propad v kvalitě, ale mýlil jsem se. Tvůrci sice sáhli ke změně tím, že se tentokrát více soustředili na mezilidské vztahy, ale provedli to takovým způsobem, že je mohu jedině pochválit. A to určitě patřím mezi diváky, které britská politika zajímá. Zatím jsem tedy velice spokojený a těším se na třetí sérii.