Alfa samci - Toxická maskulinita (2022) (epizoda)

Třetí epizodu bych ohodnotil čtyřmi pěticípými, ale pátou jsem musel přidat za Esther, to byla prostě povinnost. Tento humor z Pyrenejského poloostrova mi zatím převelice sedí a mně nezbývá, než doufat, že tvůrcům jejich zápal a invence vydrží i v průběhu dalších dílů, protože bych se zrovna v tomto případě jen velmi nerad dočkal zklamání, to by mě fakt mrzelo. / Poučení: Vždy si pečlivě prostuduj příbalový leták.

Alfa samci - Život pohlcuje (2022) (epizoda)

I kdybych chtěl, nedokázal bych se nesmát. A já jsem rozhodně nechtěl. Jak vidno z počtu pěticípých, inkvizitoři u mě zabodovali i s druhou epizodou. Nemusel jsem se nad tím, co jsem viděl, dlouze zamýšlet, abych si pro sebe vyhodnotil, že si nejhorší momenty prožil Raúl, to byl fakt bizár. Jsou holt situace v životě lidském, které bych opravdu nechtěl zažít. / Poučení: Opatrně s lubrikantem.

Alfa samci - Osvobození (2022) (epizoda)

Zkusil jsem španělský komediální seriál, abych se odreagoval od španělského, silně brutálního seriálu, a hned na první dobrou je mi jasné, že jsem si udělal radost. Čtveřice samečků je skvělá, zatím mi sice ještě nedošlo, proč jsou zrovna oni alfy, protože jejich tři samičky a jedna dcera tahají evidentně za delší konec provazu, ale to není vůbec důležité. Podstatné je, že jsem se skvěle bavil a ani ta raketa nepůsobila lacině a dokázala mě rozesmát. Závěr rozhovoru s učitelkou mě rozsekal :-D P. S. Když to tak píšu, musím přihodit i ten pátý kousek. / Poučení: Děti jsou tvorové, kteří dostávají dospělé opakovaně do prekérních situací.

Villains (2019)

Ve chvíli, kdy Holub s Klisničkou přepadli benzínku, přičemž zapomněli na jediný ale o to podstatnější detail, jsem fakt nevěděl z které do které. Postupně jsem si ale na mozkový trust Mickey / Jules zvykal a zvykal, až jsem si nakonec zvykl. Nejsem si úplně jistý, kde přesně jsem měl v této záležitosti najít žánry Drama a Thriller, protože z mého úhlu pohledu šlo o ne zrovna dvakrát náročnou, divnou komedii, na níž si mohli dát tvůrci mnohem víc záležet, pokud ale srovnám snímek s tím, jaké zhůvěřilosti vznikají na našem písečku, nechtělo se mi jít pod tři slabší pěticípé. Dvojice záporáku byla spíš legrační, díry v logice nepřehlédnutelné, ale i tak mě to jakýmsi zvláštním způsobem bavilo. A vztah mezi oběma hlavními postavami byl prostě záviděníhodný. Když jsem viděl, jak dokáží skvěle potlačit negativní emoce k tomu druhému... Tohle bych chtěl umět (tím myslím za všech okolností). / Poučení: Důchod na Floridě je snem každého pravého Američana. 3*-

Železná pěst (2024) (seriál)

Na počátku bych si určitě netipnul, že u mě první řada seriálu dosáhne na čtvrtou pěticípou, protože to vypadalo všelijak a já jsem si nedokázal představit, že bych mohl tak pevně zavřít víčka před tím obrovským množstvím nelogičností, kterým byla série provrtaná jako kvalitní ementál. Postupně se ale ukázalo, že mě příběh vcelku bavil, a mám silné obavy, že si mé zvrácené já inkvizitoři získali svým setrvale kladným vztahem k explicitnímu násilí. Mohli se tedy v tomto směru vykašlat na scény se ženami, ty mě fakt odpuzují (scény, ne ženy), ale jinak jsem měl fakt pocit, že to probíhá doopravdy. Na pokračování se rád podívám. / Poučení: S velkými kšefty přicházejí velké problémy.

Železná pěst - Záležitost krve (2024) (epizoda)

Svině jsou to pyrenejské! Těmihle "vrátky" pro druhou sérii by proplula obří kontejnerová loď a ani by si neodřela nátěr na bocích. Když tedy ponechám stranou svůj pocit, že mě právě okradl Strakův gang předpubertálních perspektivních parchantů a napálila tlupa rádžastánských skořápkářů, šlo o další vydařenou epizodu. Pravda, nevyřešilo se nic, bo pokračování, ale nevyřešilo se to zajímavě (ač v mnoha ohledech značně předvídatelně). / Poučení: Ve Španělsku probíhají pohřby značně odlišným způsobem.

Železná pěst - Křižovatky (2024) (epizoda)

V sedmé epizodě bylo vúdú nahrazeno vývojem příběhu v hlavní dějové linii. No dobře, uznávám, že tu toho vývoje nebylo zase až tolik, protože se na vrakovišti trochu přešlapovalo, ale bavil jsem se přece jen o něco víc než u předchozího dílu. Ať tak či onak, faktem zůstává, že inkvizitoři svůj vztah k právu útrpnému nezapřou a všechny jejich scény s brutálním fyzickým násilím jim až bolestně věřím. / Poučení: Pokud chce mít nevěsta svatební noc, bude ji mít.

Banda - A nyní svíčka, která ti posvítí na cestu do postele (2022) (epizoda)

Hmmm, kdybych obšlehl svůj komentář / recenzi k předchozímu dílu, vcelku by sem seděla, proto i tentokrát jen za tři pěticípé. Netvrdím, že jsem se nebavil, jen už seriál asi "nežeru" tak jako dřív. Už podruhé za sebou si mohli přijít na své zoofilové (ne, nemyslím tím tu krávu, to mi přišlo normální, protože nejsem Amík, ani nepatřím k mladším generacím, které si myslí, že mléko roste v regálech supermarketů, ale nemůžu jim to mít za zlé, já si zase neumím představit, jak se dojí sója) a došlo i na návrat klasické Star Wars zápletky. / Poučení: Jo, jo, Toddů je stále víc a víc...

Železná pěst - Zlé znamení (2024) (epizoda)

Šestá epizoda si u mě čtvrtou pěticípou nevysloužila, na můj vkus tady toho vúdú bylo trochu moc.  Ne, že by mě to nebavilo, ale tvůrci věnovali magii i čas, který pak nevyšel na hlavní dějovou linii. Z mého úhlu pohledu se tu prostě tak trochu vatilo a byla to škoda, protože oba předchozí díly působily mnohem lepším dojmem. / Poučení: Práce pro organizovaný zločin člověku zvedá hladinu stresu.

Železná pěst - Oko za oko, zub za zub (2024) (epizoda)

A heleme se, už druhá epizoda, u které jsem se víc bavil, než nebavil. Na rozdíl od předchozího dílu mě tentokrát neznechutila předzávěrečná bestiální brutalitka (to až ta závěrečná), flashbacky do devětaosmdesátého mě bavily stejně jako ty předchozí, děj zasazený do současnosti za nimi naštěstí nezaostával, a tak jsem mohl už podruhé sáhnout i po čtvrté pěticípé. / Poučení: Jsou povolání, která se bez ostrých předmětů vykonávat nedají.