Teorie velkého třesku - Analýza děvkovského reflexu (2011) (epizoda)

Po velmi dlouhé době jsem se k seriálu vrátil, abych ohodnotil a okomentoval/ recenzoval, co jsem před časem začal a hned ze startu jsem nebyl zklamán. "Není to tak, jak to vypadá." Touto větou se první epizoda páté sezóny skvěle rozjela a bez zbytečného brzdění si to hnala až k závěrečným titulkům. Celá záležitost byla parádně nahláškovaná a důkladně mi zacvičila s bránicí, a to se počítá. / Poučení: Je to zvláštní, ale někdy to fakt není tak, jak to vypadá.

Euforie - Snažím se dostat do nebe, než zavřou bránu (2022) (epizoda)

Po obou speciálech, které uzavíraly první sezónu, jsem se dlouho odhodlával k tomu, abych načal druhou sérii. No, zatím to vypadá, že jsem se obával vcelku zbytečně, protože druhá řada odstartovala ve velkém stylu. Všichni puboši jsou zpět i se vším pornem, chlastem, fetem a sexem a vzhledem k tomu, že se nic výrazně nezměnilo, furt nemusím mít nikoho rád (což je osvěžující), protože drogový dealer je tu pořád za největšího sympaťáka (co mi tím asi tvůrci chtěli říct?), takže můžu s klidem nadále fandit všem těm destrukcím a sebedestrukcím. P.S. Snad nebudu mít noční můry, těch penisů tu na mě bylo trochu moc. / Poučení: Vždycky nos vyprošťovák v ponožce.

Taková moderní rodinka (2009) (seriál)

Modern Family patří k těm seriálům, v nichž začnou hrát předpubertální herci, kteří po ukončení natáčení odcházejí jako dospělí jedinci. Bez mučení přiznám, že jsem si tuto záležitost oblíbil, a přestože se v průběhu jedenácti sezón našel nejeden horší moment, ty dobré jednoznačně převládly. Pokud bych měl jmenovat tři nejoblíbenější postavy, byli by jimi Phil, Claire a Gloria, přičemž oba Dunphyovi byli mými naprostými stálicemi (na Phila na Slingshotu nikdy nezapomenu). Abych to shrnul; šlo o jednoduchou zábavu, která mi často zahýbala s bránicí a která přestávala fungovat ve chvílích, kdy se tvůrci snažili brát věci příliš vážně. / Poučení: Svátky byly nejlepší:-)

Taková moderní rodinka - Série 11 (2019) (série)

Jedenáctá sezóna u mě neměla v žádném případě ideální průběh. Měla skvělé díly, měla ale i slabší díly a měla i velmi špatnou epizodu, přesto jsem se u ní ale bavil. Jak už jsem psal v komentářích/ recenzích k jednotlivým epizodám, mohli za mou dobrou náladu především Dunphyovi, kteří si od první série jeli to svoje a stali se jednoznačně mou nejoblíbenější větví rodinného stromu. Zamrzel mě závěrečný díl, od něhož jsem na rozloučenou očekával mnohem větší porci humoru, ale jak je vidět podle mého hodnocení, celek nebyl vůbec špatný. / Poučení: Všechno má svůj konec.

Taková moderní rodinka - Finále: 2. část (2020) (epizoda)

Kdyby se na mně život nepodepsal určitou emoční erozí, v jejímž důsledku jsem už dnes převážně cynikem (i když i já mám své momenty), zřejmě bych definitivní závěr jedenácté sezóny i seriálu jako takového ohodnotil plnou palbou, takto musím ale projevit zklamání nad tím, že se tvůrci rozhodli vše utopit v emocích a humor šel stranou. Myslím, že to byla chyba, já bych určitě ocenil, kdyby se se mnou seriál rozloučil pořádnou náloží humoru, protože slzavá údolí mě příliš neberou. / "Vzpomněli jste si na moje narozky!" "Překvápko..." / Poučení: Chystáš se do Kolumbie? Hodně štěstí.

Taková moderní rodinka - Finále: 1. část (2020) (epizoda)

Předposlední epizoda jedenácté sezóny a vlastně i celého seriálu se příliš nelišila od naprosté většiny dílů v této řadě. Byla vtipná, bavila mě a mohl jsem se v jejím průběhu opakovaně zasmát a procvičit si bránici, to je fakt. Na druhou stranu je ale pravdou, že se mi o zábavu i tentokrát staral hlavně klan Dunphyových, zatímco ostatní to hráli spíš na city. / "Musím do sprchy." "No, tak si to užij, došla teplá." / Poučení: Mobilní bydlení zachraňuje rodiny.

Po životě (2009)

Dnes jsem si dopřál reprízu této komorní ujetosti, a nikterak toho nelituji. Liam Neeson tady byl mnohem lepší než ve svých pozdějších rolích neustálých mstitelů ve filmech s jasně předvídatelným dějem. S ním si tu zaexhibovala Christina Ricci, která pro mě sice nikdy nebyla katalogovou kráskou, ale přesto (nebo právě proto) pro mě byla vždycky krajně zajímavá a velmi přitažlivá. Na ostatních postavách mi už vlastně nezáleželo, protože oba výše zmínění si ve sklepě naprosto vystačili a s přehledem celý snímek utáhli. Zajímalo by mě, co by na zvláštní rozvití své myšlenky řekl Alexandr Sergejevič Puškin. Mě tedy tato komorně-morbidně-úchylně- psychologická záležitost bavila, zvlášť když na sobě pozoruji řadu symptomů, které vykazovala i Anna: jsem dost studený, často mám nehmatný puls, necítím bolest a mám papíry na to, že jsem byl mrtvý; takže teď se pořád otáčím, jestli po mně nejdou mouchy, olbřímí hrobařící, supi, pohřebáci nebo taxidermisté. / Poučení: Každému mrtvému vraž do srdce dřevěný kolík. Čistě pro sichr.

Pod kontrolou (2008)

Film jsem viděl asi před dvanácti lety a absolutně jsem si ho nepamatoval. Ani obraz, ani zvuk. Dnešní repríza tak pro mě byla vlastně novou premiérou a jsem si jistý, že teď už si snímek zapamatuji. Kromě toho, jak mi vadilo, že tvůrci různými náznaky odkryli karty příliš brzy, mě celá záležitost až překvapivě bavila a taťka může být na dceru hrdý. Příběh, tvořený kombinací vyprávění tří očitých svědků a dějovou linií, která ukazuje skutečný sled událostí, na mě fungoval výborně, a přestože byli Bill Pullman a Julia Ormond o parník lepší než zbytek herecké sestavy, nemůžu říct, že by mě nějaký herecký výkon zklamal. Nejpřekvapivějším zjištěním pro mě byl fakt, že přes všechno to explicitní násilí a psychopatické výlevy natočila Jennifer Lynch vlastně film o lásce a v žánru filmu tak chybí slovo "romantický". / Poučení: Nepřekračuj povolenou rychlost.

Taková moderní rodinka - Tohle mi bude chybět (2020) (epizoda)

Šestnáctá epizoda byla v podstatě na úrovni předchozího dílu. Což znamená, že jsem nemohl být příliš spokojen. Faktem je, že kdyby tvůrci seškrtali dvě rodinné linie a nechali děj jen na Dunphyových, pravděpodobně bych hvězdičku přihodil. Kromě nich mě totiž zbylé větve rodinného stromu příliš nepobavily a nezbývá mi, než doufat, že závěrečné epizody půjdou ve stopách těch nejlepších dílů. / "Kde jsi vzal pajcku?" "Nevrtej se v tom." / Poučení: Někdo tě vydírá? Buď Izraelem.

Taková moderní rodinka - Dětské krůčky (2020) (epizoda)

Ale teď už vážně; co je to, sakra, za sinusoidu? Předchozí díl mi zacvičil bránicí, jak jsem byl u seriálu zvyklý, a patnáctá epizoda mi přinese tohle? Už mi to hlava nějak nebere. Vypadá to, jakoby si tvůrci vybírali volno a na svá místa pustili nějaké nadšené amatéry (týká se to hlavně pozice scénáristy). Fakt si jinak nedovedu vysvětlit ty velké výkyvy kvality jednotlivých epizod. / "Ty, Dylane, zkus si to nejdřív říct pro sebe, pomáhá to." / Poučení: Pozor na schody.