Neviditelní - Epizoda 5 (2014) (epizoda)

Pátá epizoda mě po zábavných předchozích dílech hodně zklamala. Komatózního Laušmana nahradila dějová linie s nedoléčenou notorickou topičkou (pozor- kotle v tom nehrají žádnou roli) sucháčů a já jsem jen tupě zíral. Tak zbytečnou dějovou odbočku/ slepou uličku, aby člověk pohledal. Příběh tady fakt drhl a debaty o tajemství pod Vyšehradem se mi rychle omrzely.

Neviditelní - Epizoda 4 (2014) (epizoda)

A zase spokojenost. Už počtvrté ze čtyř pokusů. To je slušná úspěšnost. Moc se mi líbilo, kolik prostoru dostala Monika, i jak ho dokázala Barbora Poláková využít. Ale nebylo to jen o ní, bavil jsem se vlastně po celou dobu. Na to, že jde v podstatě o nenáročnou oddechovku, jsem zatím až nečekaně spokojený.

Neviditelní - Epizoda 3 (2014) (epizoda)

Podívejme se pravdě do očí- určité nedostatky tady přetrvávají, ale za sebe můžu říct, že je mi to z větší části jedno. Je to sice důvod pro to, abych nepřidal v hodnocení i pátý kousek, ale nebrání mi to v tom, abych se dobře bavil. Konečně zase česká záležitost, u které nemám chuť neustále hledat chyby.

Neviditelní - Epizoda 2 (2014) (epizoda)

Tak k Mráčkovi a Blaníkovi přibyli ještě Vydrovi Andílci, tedy Jeziny, tedy Sirény a děj druhé epizody mě bavil možná ještě více než první díl. Měl bych osmdesát šest chutí přihodit i pátou hvězdičku, ale nejde to. V některých případech se mi zdál být humor protlačován až příliš násilně a na některých hercích je až příliš vidět, že jen hrají.

Neviditelní - Epizoda 1 (2014) (epizoda)

Škoda, že taková překvapení nezažívám častěji. Začnu se dívat na seriál, od něhož příliš neočekávám, a hned u úvodní epizody se hodně dobře bavím- jen houšť. Kombinace doktora Mráčka a kanceláře Blaník se tvůrcům povedla a já budu tiše doufat, že to vydrží.

Domek z karet - Série 6 (2018) (série)

Konečně jsem si utvořil jasnou představu o tom, jak to doopravdy vypadá, když MěTaky někde uspěje. Kevin Spacey byl odejit a scénáristům se zjevně zhroutil svět. Nebo alespoň zamýšlený vývoj příběhu, místo něhož museli nasadit tenhle příšerný výblitek, který už neměl s úspěšným seriálem nic společného (kromě postav).Tohle fakt není fér, dostanu pět sezón, u kterých se tetelím štěstím, a pak přijde taková kudla do ledviny...

Domek z karet - 73. kapitola (2018) (epizoda)

Už jsem si zvykl, že si tvůrci často šetří to nejlepší na závěr sezóny, takže jsem byl mocně překvapen, když jsem ve finále dostal to nejhorší. Na druhou stranu je pravda, že poslední část jen podtrhla žalostný vývoj celé šesté řady. Bylo to hrozné a hloupé.

Domek z karet - 72. kapitola (2018) (epizoda)

Tohle fakt vypadá, že už tvůrci netuší, z které do které. Měl jsem pocit, že mi nějaké díly unikly- mezi závěrečnými titulky předchozí epizody a úvodními titulky sedmé části se svět opravdu hnul (jak by řekl Roland z Gileadu). Olympijský úvod mě alespoň udržel v obraze, které zájmové skupině se zrovna kam leze, i když je pravdou, že je na to (při tom množství narážek nenápadných jako míchačka na beton) nemožné zapomenout. Jo, jo, býval to skvělý seriál, ale když je největším twistem epizody to, že si -SPOILER!!!- Doug oholí vousy...

Domek z karet - 71. kapitola (2018) (epizoda)

Kdybych si šestou epizodu představil jako osobu, pak by jí lezly oči z důlků z toho, jak silně by jí tvůrci svírali vlasy. Kam se na tohle představení hrabe Jessica Fletcher. Zatímco jsem se u předchozích řad těšil na každý další díl, tady doufám, že už to co nejrychleji skončí...

Domek z karet - 70. kapitola (2018) (epizoda)

Docela dlouho jsem si u sledování páté epizody myslel, že si scénáristé konečně vyndali hlavy z finální fáze zažívacího traktu a znovu našli svůj ztracený styl, příběh měl po dlouhé době zase atmosféru i slušný spád, intriky a manipulace dosáhly někdejších kvalit, a pak přišla závěrečná fraška, aby veškerou snahu poslala do kopru. Co na to říct? Jedině : "Dobrá práce!"