Brooklyn 99 - Jake a Sophia (2014) (epizoda)

U šesté epizody jsem se až nečekaně dobře bavil a věčně usměvavý kapitán Ray Holt si definitivně zajistil pevné místo mezi mými oblíbenými postavami. // "Je devět hodin! Proč nikdo nepracuje?" "Amy má pár minut zpoždění a my se snažíme uhodnout proč." "Hraju s váma." / "Tak dost, obě dvě! Donutily jste mě, obrátit se v křesle."

Brooklyn 99 - Špion (2014) (epizoda)

No, pátá epizoda sice nebyla tak dokonalá jako haloweenský díl, ale odhalení vztahu mezi Ginou a Charlesem to u mě přece jen posunulo těsně nad čtyři kousky. 5*- // "Už jsem slyšel dost! Vraťte pyžamo pro hosty, kartáček na zuby pro hosty, pantofle pro hosty a vypadněte!"

Brooklyn 99 - Halloween 2 (2014) (epizoda)

Pevně doufám, že se z halloweenské sázky mezi Jakem a kapitánem Holtem už stala tradice, se kterou se budu setkávat v každé sezóně. Já mám tyhle tématické epizody u sitcomů hodně rád, takže jsem ani jinak bodovat nemohl. // "Co by asi tak mohla mít Gina tak urgentního, vždyť už se prohlídla v každým lesklým povrchu tady na okrsku?" / "Varuju vás, už začínám plánovat loupež na příští rok." "Klidně, máte zpoždění tři měsíce." "Vy ujetej parchante!"

Brooklyn 99 - Hry Jimmyho Jaba (2014) (epizoda)

Fakt mi není jasné, proč dochází k takovým výkyvům v kvalitě scénáře. Po předchozím nevýrazném dílu, u kterého jsem se příliš nebavil, přišla výborná pecka a já ještě teď nevím, jestli se mi víc líbil Jimmy Jeb, Holtova žabomyší válka se zástupkyní Wuntch nebo Hitchcockovo vydírání Charlieho. // "Vy o basketu nic nevíte, jinak byste takhle nemluvili." / "Přijdeš večer ke mně? Nenávidím tě. Přijď brzy."

Brooklyn 99 - Čokoládové mléko (2014) (epizoda)

Po předchozím kvalitním dílu přišel podivný propad v kvalitě scénáře. Epizoda měla dvě hlavní témata- hodnocení a vasektomii, což bylo v tomto případě i na pouhých dvaadvacet minut příliš málo. Slabší kousek. 3*- // "Policie! Odložte skalpel a odstupte od hadiček mého kolegy!"

Brooklyn 99 - V přestrojení (2014) (epizoda)

Úvodní epizoda druhé sezóny se tvůrcům jednoznačně povedla. Jake Peralta se s celým týmem z okrsku vrátil v plné síle, takže jsem se mohl výborně bavit, aniž by mi hrozila záludná nuda. // "Včera mě vzrušil jeden dokumentární film o včelách. Bylo to dobrý, ale pak vlezly do úlu." / "Podívejte, pomohl jste mi najít úsměv."

Orange Is the New Black - Série 6 (2018) (série)

Jak jsem už napsal v komentáři k třinácté epizodě, bylo by skvělé, kdyby šlo o závěr celého seriálu, takhle hrozí, že sedmá řada dorazí i ty zbývající fungující záležitosti. Pokud měla obměna postav zajistit oživení děje, můžu s klidem říct, že u mě se to nepodařilo. S výjimkou ujetých sester, se flashbacky týkaly postav, které mě vůbec nezajímaly, takže jsem měl pocit, že u nich jen ztrácím čas. Bohužel se ukázalo, že kvalitní retrospektivní scény a obětované postavy byly pro příběh důležitější, než jsem si myslel. Sedmou sezónu určitě uvidím, ale vůbec se na ni netěším.

Orange Is the New Black - Svoboda (2018) (epizoda)

Finále šesté sezóny mě docela zklamalo. Klidně bych jednu hvězdičku přidal, to by ale musela být třináctá epizoda zároveň zakončením celého seriálu. Byl by to výborný konec, teď mám obavy, že se v sedmé řadě bude všechno dotahovat do úplného konce a že to nebude nejšťastnější. Škoda, že u mě výsledek soudu s Taystee nemohl vyvolat žádné emoce, jinak to ani dopadnout nemohlo, protože by mohlo dojít k nepokojům.

Orange Is the New Black - Trable na druhou (2018) (epizoda)

Předchozí díl na mě působil více uceleným dojmem, tentokrát jsem měl pocit, že sleduji spíše takovou mozaiku, ale ve výsledku to nebyl špatný počin. Sice mě trochu otrávil Caputův motivační proslov, ale to je spíš můj problém, vždycky, když slyším podobné kecy, vyvolává to u mě nedobré vzpomínky...

Orange Is the New Black - Temný zvrat (2018) (epizoda)

V jedenácté epizodě se tvůrci dostali nad standard šesté sezóny, takže jsem zase jednou mohl přihodit i čtvrtý kousek. Děj se tentokrát věnoval převážně zajímavým záležitostem, všechno běželo ve slušném tempu, a protože jsem se slušně bavil, neměl jsem pocit, že jsem ztratil hodinu života.