Orange Is the New Black - Čokoládovej sexy koktejl (2018) (epizoda)

Zatímco mě Taťkův příběh v předchozích dílech vůbec nebavil (a proto se k němu tvůrci ještě určitě vrátí), retrospektiva s Carol a Barbarou byla hodně povedená. Taky to, bohužel, byla jediná záležitost, která mě na epizodě nějak výrazně zaujala. Vlastně ne, ještě mě jako obvykle dokázala pobavit dvojice Caputo/ Figueroa, u nich je to jistota.

Orange Is the New Black - Přerušit řetěz (2018) (epizoda)

A dolů z hrušky! Už jsem nějaký ten seriál viděl a hodnotil, a přesto jsem se zase jednou nechal trapně nachytat, když jsem uvěřil tomu, že už tvůrci našli ten správný rytmus. Devátá epizoda patřila k těm méně povedeným, tempo bylo pomalé, s humorem se opět šetřilo a děj mě zrovna dvakrát nepřesvědčil.

Orange Is the New Black - Gordonky (2018) (epizoda)

Vypadá to, že se ve druhé polovině sezóny začalo tvůrcům dařit. Chvílemi jsem měl dokonce pocit, že se pokoušejí vrátit ke kvalitě, kterou znám z prvních dvou řad seriálu. Když to shrnu, celkem slušně jsem se bavil, netrpěl jsem nudou a čtyři kousky jsou tak akorát.

Orange Is the New Black - Změna povětří (2018) (epizoda)

Konečně jsem mohl přidat na hodnocení, po třech nezáživných epizodách se objevil vcelku zábavný díl, v němž se tvůrci vykašlali na další distribuci exkrementů, znovu se začali soustředit na příběh a po čase se zase rozhodli zapojit do děje i humor.

Orange Is the New Black - Stav dělohy (2018) (epizoda)

Tvůrci se evidentně rozhodli vyprodukovat nevýraznou, monotónní sezónu, už třetí epizoda v řadě přinesla děj bez jakýchkoli výraznějších momentů. Jasně, mezi diváky jsou jistě i koprofilové, kteří si tentokrát přišli na své, já bych ale raději dostal pořádnou porci humoru.

Orange Is the New Black - Trable, trable (2018) (epizoda)

Hmm, jak to okomentovat? Těžko hledat nová slova, když byla pátá epizoda na stejné úrovni jako předchozí díl. Děj je pořád jasně lepší než u spousty jiných seriálů, což není na šestou sezónu špatné, jenže chybí jen troška kvalitního humoru, abych mohl přidat i čtvrtý kousek. Škoda.

Orange Is the New Black - Já, mluvící osel (2018) (epizoda)

I tentokrát šlo o jasný nadprůměr, ale chybí mi tady nějaká přidaná hodnota, pro kterou bych mohl zvednout hodnocení. Na rozdíl od Wentworthu tady nikdy nešlo o čisté drama, jenže ta komediální část, díky níž byl seriál silný, se stále více vytrácí, a to je škoda.

Orange Is the New Black - Každá za sebe (2018) (epizoda)

Výslechy pokračují, takže by se dal očekávat stejný výsledek jako u předchozího dílu, tentokrát ale tvůrci nezapomněli na zajímavý děj, propašovali sem i nějaký ten humor, a navíc se mi potvrdilo mé podezření, že se z Friedy postupně stává nejzajímavější postava seriálu.

Orange Is the New Black - Po hlavě do sraček (2018) (epizoda)

Celou dobu jsem měl u sledování druhé epizody pocit, že jí chybí šťáva. O tu trochu vzruchu v jinak vcelku nezáživném ději se postaralo duo Joe Caputo/ Natalie Figueroa, které mě dokáže vždycky dobře pobavit, jinak jsem se nedočkal žádných výrazných momentů.

Orange Is the New Black - Kdo to ví líp než já (2018) (epizoda)

Klidně bych první epizodě šesté sezóny přihodil i čtvrtou hvězdičku, kdyby nebylo Suzanniných halucinací. Sice jsem pochopil, že mi tvůrci chtěli přiblížit dění v maximálce vtipnou a neotřelou formou, jenže mě to příliš nebavilo, a tím pádem se mi to zdálo být přehnaně dlouhé. S výjimkou těchto scén jsem se ale celkem slušně bavil, po zkušenostech s předchozí řadou jsem byl příjemně překvapen.