Jessica Jones - AKA Usměj se (2015) (epizoda)

Vedlejší dějová linie s indisponovaným Lukem by mě příliš nebrala, kdyby nesloužila k tomu, aby přivedla na scénu Claire Temple, která tak evidentně funguje jako spojovací článek mezi jednotlivými Ochránci. Hlavní dějová linie se mi líbila velice velmi, zvlášť mě pobavila scéna, která mi připomněla videoklip Goodbye od Die Happy:-)

Jessica Jones - AKA Počkej si, sakra (2015) (epizoda)

Po nějakém čase se naplno vrátil Luke Cage, který mě tady baví, což se nedá říct o jeho samostatné sérii. Flashback o seznámení Luka s Kilgravem byl zábavný, zábavná byla ostatně celá dvanáctá epizoda, zvlášť demoliční pasáž v klubu se tvůrcům povedla.

Jessica Jones - AKA Mám depku (2015) (epizoda)

První polovina jedenácté epizody měla lehce pomalejší tempo, ovšem druhá polovina mi tento nedostatek plně vynahradila. I tentokrát byl děj vhodně doplňován retrospektivními scénami z dětství Trish a Jessiky, z nichž jsem se opět dozvěděl několik důležitých faktů a nakonec jsem zjistil, že si tvůrci začali užívat výbušné závěry.

Jessica Jones - AKA 1 000 zářezů (2015) (epizoda)

V desáté epizodě vsadili tvůrci hlavně na akci a zadařilo se jim. Atmosféra sice nebyla tak kvalitní, ale vydařená akce a slušné napětí mi ji vynahradily. Musím scénáristy pochválit za postavu Jeri Hogarth, takovou chladnokrevnou mrchu, aby jeden pohledal.

Jessica Jones - AKA Na hanbě (2015) (epizoda)

Devátá epizoda byla sice z větší části komorní, ale přesto patřila k těm nejlepším dílům. Tvůrci dali vyniknout charakterům všech postav, znovu poodhalili část příběhu z Kilgraveovy minulosti a hezky akčně se vyřádili v závěru, takže jsem se po celou dobu skvěle bavil.

Jessica Jones - AKA Co by udělal Ježíš? (2015) (epizoda)

Jak mě v předchozí epizodě pobavil mrtvý Ruben, tak mě tentokrát dokázal rozesmát Kilgrave, muž několika tváří:-) Jeho zoufalá snaha získat si Jessičinu přízeň byla dokonalá, stejně jako akce na konci dílu, kterou korunoval přímo bombastický závěr.

Jessica Jones - AKA Perverzní zvrhlíci (2015) (epizoda)

U sedmé epizody mě nejvíc překvapilo, kolik vtipných momentů jsem zažil s Rubenovou mrtvolou, nečekaně často jsem se smál, tohle byl jasně Rubenův nejlepší výkon:-) Příběh si stále udržuje slušné tempo i atmosféru, teď ještě přibyly humorné scény, takže za mě spokojenost.

Jessica Jones - AKA Gratuluji k vítězství! (2015) (epizoda)

Příběh sice opět vybočil z kurzu, ale přestože se tentokrát řešila vedlejší dějová linie, je už teď jasné, že tyto události ovlivní i základní děj, takže v žádném případě nešlo o pouhou vatu, na jakou tak často narážím v jiných seriálech. Kilgrave se ve své posedlosti opět posunul o krok dál a Jeri plánuje nějakou nekalost, takže hurá na další díl.

Jessica Jones - AKA Zachránil mě sendvič (2015) (epizoda)

Pátá epizoda přinesla mnohé zajímavé události, děj byl často doplňován flashbacky- záměrně píšu doplňován a ne přerušován, protože všechny tyto retrospektivy byly k věci a odhalovaly zatím jen tušené skutečnosti. I přes slabší souboj s bodyguardy a naprosto neuvěřitelné chování Malcolma, když se rozhodne zahodit drogu, hodnotím pěti hvězdičkami.

Jessica Jones - AKA 99 přátel (2015) (epizoda)

Další vydařená epizoda, nová klientka sice lehce odvedla pozornost od hlavní dějové linie, ale příběh se i tak opět posunul kupředu, takže nešlo o žádnou zbytečnou vatu, celá situace jen vhodně doplnila paranoidní atmosféru, která doprovázela pátrání po informátorovi.