Penny Dreadful - Půlnočnice (2015) (epizoda)

Vzpomínkový, "čarodějnický" díl se tvůrcům převelice povedl. Proti předchozí přibržděné epizodě měl děj spád, atmosféra byla opět fantasticky pochmurná a místo nanicovateho filosofování o básnících, jsem zjistil spoustu podstatných informací z Vanessiny minulosti.

Penny Dreadful - Verbis Diablo (2015) (epizoda)

Příběh ztratil ve druhé epizodě výrazně na tempu, nemám nic proti rozhovorům, pokud jsou podstatné pro probíhající děj, ale debaty o kvalitách básníků bych klidně oželel. Poezie mi byla znechucena už na ZŠ, neustálé rozbory básní a bádání nad tím, co chtěl básník říct tím kterým veršem, mě k smrti nebavily.

Penny Dreadful - Čerstvé peklo (2015) (epizoda)

První epizoda druhé sezóny sympaticky navázala na první řadu, s potěšením jsem zjistil, že se tvůrcům i nadále podařilo udržet skvělou atmosféru i napětí, na které jsem si zvykl v předchozí sérii, zaujal mě i nový příběh a celkově jsem se dobře bavil.

Penny Dreadful - Série 1 (2014) (série)

První sezóna mě v žádném případě nezklamala, postupně přiváděla na scénu známé postavy, které dříve děsily strachuchtivé čtenáře, tvůrcům se podařilo vytvořit smysluplný příběh i velmi kvalitní, temnou atmosféru, dokázali vystupňovat napětí a přišli i s velmi kvalitním obsazením, přičemž Eva Green byla díky svým hereckým výkonům pověstnou perlou v koruně. Líbilo se mi, jak se podařilo stylově uzavřít první řadu seriálu a zároveň nenásilně nalákat diváka na příští sérii.

Penny Dreadful - Grand Guignol (2014) (epizoda)

Tvůrci si dali v předchozí vymítací epizodě od hlavní linie příběhu pauzu, v tomto dílu se k ní ale vrátili a zdárně dokončili, co začali. Postava Viktora Frankensteina prochází pod nátlakem Monstra zajímavým vývojem, Ethan Chandler ukázal svou pravou tvář a došlo i na slušnou akci. 5*

Penny Dreadful - Na prahu pekla (2014) (epizoda)

Musím zopakovat to, co už napsali jiní uživatelé přede mnou, celá sedmá epizoda stojí na skvělém výkonu Evy Green. Za jiných okolností bych s pátou hvězdičkou váhal, protože se příběh téměř nikam nepohnul, ale tentokrát jsem za tu dokonalou studii posedlosti musel jít, chca, nechca, do plné palby.

Penny Dreadful - Co smrt spojí (2014) (epizoda)

Pokud jsem čtvrtou epizodu kritizoval za mdlý děj, v šesté se naopak příběh znovu rozběhl a kromě temné atmosféry přinesl i slušnou akci v přístavu a Vanessinu konfrontaci s temnotou, která slibuje zajímavé zážitky v příštích epizodách. Pobavil mě náhlý odchod Van Helsinga.

Penny Dreadful - Víc než sestry (2014) (epizoda)

V páté epizodě se tvůrci rozhodli pro návrat do minulosti postav a vůbec to nebylo špatné. Konečně jsem se dozvěděl, co spojuje (a rozděluje) Malcolma a Vanessu a dostalo se mi velmi živé exkurze za nejpokrokovějšími metodami na poli lékařské vědy.

Penny Dreadful - Šerosvět (2014) (epizoda)

Hodně dlouho jsem váhal, zda mám udělit tři nebo čtyři hvězdičky, protože děj čtvrté epizody byl podivně mdlý. Nakonec jsem se rozhodl pro slabší čtyři, ale bylo to jen proto, že mě předchozí tři epizody bavily a já doufám, že mě pobaví i ty následující. 4*-

Doktor Martin - Nenech mě odejít (2011) (epizoda)

Hmmm, tak se nakonec neuvěřitelné stalo skutkem a já jsem udělil šesté epizodě páté řady čtyři hvězdičky. Čekal jsem ledacos, ale tímhle jsem sám sebe překvapil. Důvodů jsem měl hned několik: zápletka s otráveným školníkem mě dokázala rozesmát, ti dva zoufalci šli konečně od sebe a mně se při sledování podařilo sestavit novou sekačku na trávu.